Strona główna > NWO > Żydzi żądają pomocy dla uchodźców, ale nie chcą ich w Izraelu

Żydzi żądają pomocy dla uchodźców, ale nie chcą ich w Izraelu

Żydowskie towarzystwo pomocy HIAS (skrót od ang. Hebrew Immigrant Aid Society, Hebrajskie Stowarzyszenie Pomocy Imigrantom – żydowska międzynarodowa organizacja społeczno-charytatywna, założona w 1909 roku w Nowym Jorku, mająca na celu pomoc materialną i prawną emigrantom żydowskim z Europy Środkowo-Wschodniej w Ameryce.), zaapelowało i przypomniało, że „Stany Zjednoczone nadal są miejscem, gdzie uciekające rodziny przed wojną i prześladowaniami mogą znaleźć bezpieczeństwo i godność”.

Ponad 200 uczestników pozowało do zdjęcia grupowego w Zgromadzeniu HIAS w Nowy Jorku 14 września 2016r.
Ponad 200 uczestników pozowało do zdjęcia grupowego w Zgromadzeniu HIAS w Nowy Jorku 14 września 2016r.

Prezes HIAS Mark Hetfield na łamach The Times of Izrael  (http://www.timesofisrael.com/spotlight/join-the-jewish-movement-to-support-refugees/) w artykule zatytułowanym „Przyłącz się do ruchu żydowskiego do wsparcia uchodźców” wzywa Żydów by dołączyli się do działań HIAS, aby w Ameryce schronienie znalazło jeszcze więcej uchodźców niż ma to miejsce obecnie.

a

„My jako naród Żydowski, znamy najlepiej doświadczenia prześladowań, ucieczek ze swego domu. Przez ponad 100 lat pomagamy uchodźcom znaleźć bezpieczeństwo i wolność. HIAS i amerykańska społeczność żydowska pracują razem aby chronić i pomagać azylantom w nowych warunkach bytowych”.

„Dzięki naszej sieci tysięcy rabinów, setek synagog widzieliśmy te wysiłki z pierwszej ręki. W tygodniu dziękczynienia Nasi zwolennicy w społecznościach głównie w San Diego, Filadelfii i Nowym Jorku, pomagali uchodźcom obchodzić święto po raz pierwszy”.

„W ciągu ostatniego roku, lokalne zgromadzenia w całym kraju przygotowywały mieszkania dla nowo przybyłych uchodźców, posiłki czy szkolenia zawodowe i językowe”.

„Społeczność żydowska jest stworzona do takich akcji, ponieważ aż nadto dobrze znamy niebezpieczeństwo wynikające z krótkowzrocznej i ksenofobicznej postawy wobec mniejszości i przybyszów. Ameryka zawsze była domem dla zbłąkanych i strudzonych losem ludzi, dla wielu z Nas to zawsze będzie synonim wolności i bezpieczeństwa, kraj który daje schronienie prześladowanym – ten status trzeba utrzymać, nie można zamykać drzwi ze strachu przed potrzebującymi. HIAS będzie nadal współpracować z naszymi partnerami w społeczności uchodźców. Nasza sieć lokalnych agencji, wszystkie szczeble administracji rządowej, a co najważniejsze wiele tysięcy uchodźców pomaga każdego roku aby bronić tradycji Ameryki czyli wspiera przyjazną ochronę uchodźców.”

Owy artykuł kończy się apelem do swoich czytelników do przyłączenia się do HIASu: „próbuj walczyć z ciemnością świata, porzuć strach”.

W samym Izraelu nie ma jednak takiego „szału” na pomoc uchodźcom jaki głosi HIAS dla Ameryki. W rzeczywistości rząd izraelski odmówił przyjęcia jakichkolwiek uchodźców z Syrii czy Afryki, czy jakichkolwiek i buduje nowy mur, by przypadkiem nikt się nie przedarł na ich terytorium. Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że „Izrael jest małym krajem, któremu brakuje możliwości demograficznych i geograficznych. Dlatego musimy kontrolować nasze granice, zarówno przeciwko nielegalnym imigrantom jaki i terrorystom”.

a

W tym samym czasie rząd izraelski również finansuje za pośrednictwem swojej oficjalnej sekcji pomocy zagranicznej IsraAID, inwazje trzeciego świata muzułmańskiego na Europe. Chutzpah HIASu wydaje się zatem być w zgodzie z dobrze już znaną praktyką ,żydowską czyli prawo dla Izraela,  inne  niż dla wszystkich nieżydowskich narodów.

Źródło: http://newobserveronline.com/u-s-jews-demand-refugees-not-israel/

 Tłumaczenie: Sobrius

Źródło polskie: http://www.nwo.report/nwo/zydzi-zadaja-pomocy-dla-uchodzcow-chca-izraelu.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *