Strona główna > Rosja > Żydzi wdzięczni Putinowi za komfortowe życie.

Żydzi wdzięczni Putinowi za komfortowe życie.

Źródło: http://3rm.info/30189-evrei-poblagodarili-putina-za-ih-komfortnuyu-zhizn-v-rossii.html

Data publikacji: 13.11.2012

Tłum. RX

 

Putin pokazał jaki jest sens piastowania władzy. Będzie on walczył z negowaniem „holocaustu”. Wczoraj prezydent spotkał się z głównym rabinem Rosji, Berlem Lazarem i z prezesem Federacji Żydowskich Gmin Rosji (FJOR), Alieksandrem Borodą. Na spotkaniu przeprowadzono rozmowy na temat antysemityzmu.

Putin powiedział, że antysemityzm na poziomie państwowym nie istnieje ale „na poziomie społecznym ma on miejsce”. Z kolei Berl Lazar podkreślił, że teraz, po raz pierwszy od wielu lat, przejawy antysemityzmu zmniejszyły się i żydzi czują się w Rosji komfortowo, chwaląc Putina, za to, że: „W bardzo dużej mierze jest to pańska zasługa”.

O komforcie życia Rosjan prezydent woli nie mówić.

Dzisiaj prezydent Władimir Putin przeprowadził rozmowy z prezydentem Izraela Shimonem Peresem, który odbywa wizytę w Rosji. Podczas tych rozmów Władimir Władimirowicz złożył oświadczenie o niedopuszczalności negowania „holocaustu” i prób rewizji wyników II Wojny Światowej. I zwrócił uwagę na szczególne znaczenie utworzenia Muzeum Tolerancji, które będzie otwarte w Moskwie przy udziale izraelskiego prezydenta, stwierdzając, że: „Dzisiaj Pan bierze udział w otwarciu żydowskiego Muzeum Tolerancji i Centrum Pamięci. Jest to jeszcze jeden nasz wspólny wkład w walkę z ksenofobią i w walkę z nacjonalizmem”.

Omówili oni także sposoby załatwienia spraw bliskowschodnich. Podczas pogawędki Shimon Peres rozbawił Putina bajką o przyjaźni Izraela z narodem Iranu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.