Strona główna > Rosja > Żydzi w Rosji

Żydzi w Rosji

Przegląd nowości związany z narodem wybranym. Aby czemuś skutecznie przeciwdziałać na początku trzeba się z tym dobrze zapoznać… Dlaczego powiedzenie „bezczelność to drugie szczęście” u niektórych narodów nabiera szczególnego znaczenia?

a88

Kroniki hucpy cz. 1

Co oznacza to dziwne słowo – hucpa, można poznać tu: Co to takiego hucpa?

Hajdamak ma zamiar wywalczyć w sądzie u Lewajewa i Berl Lazara 750 milionów szekli

Główny przedstawiciel chabadu w Rosji Berl Lazar, największy chabadzki biznesmen Lewi Lewajew i główny sponsor chabadu (łącząc stanowiska partii „Sprawiedliwa Rosja”), znany oszust-awanturnik międzynarodowej rangi Arkadij Gajdamak dzielą w sądzie miliony zdobyte na kryminalnym handlu diamentami i bronią w Angoli.

W czwartek, 30 lipca, Arkadij Gajdamak złożył w sądzie okręgowym w Tel Awiwie powództwo na 750 milionów szekli przeciwko Lewi Lewajewowi i głównemu rabinowi Rosji Bierli Lazarowi w sprawie nieprzestrzegania warunków kontraktu, co przyniosło Gajdamakowi duże straty finansowe. Zgodnie z tym pozwani narazili Gajdamaka na straty finansowe w wysokości ponad miliarda dolarów uchylając się od podpisanej między nimi umowy.

W pozwie Gajdamak informuje, że naczelny rabin Rosji Berl Lazar nie chce przekazać mu kopi umowy podpisanej przez Lewajew-Gajdamak, którą otrzymał na przechowanie w 2001 roku twierdząc, że została zniszczona. Przy tym według słów Gajdamaka w odniesieniu do tego dokumentu Lazar kilkakrotnie zmieniał swoje zeznania. Gajdamak twierdzi również, że miał zaufanie do głównego rabina, a ten to wykorzystał. Na mocy tej umowy Lewajew otrzymał 50% biznesu diamentowego Gajdamaka w Angoli, a drugie 50%, przeniesiono pod zarząd powierniczy Lazara.

Jak wcześniej informował portal Gorskie.ru, z powodu tego skandalu żydowscy biznesmeni przestali mieć zaufanie do rabina Berla Lazara i poddali w wątpliwość jego obiektywizm jako sędziego sądu rabinicznego Rosji w sporach między przedsiębiorcami.

gorskie.ru

Nawet Putin ocenił waszych młodzieńców na Pejsach

Komitet śledczy zwrócił się do centrum zwalczania ekstremizmu GU MSW w regionie Perm aby sprawdzić groźby, szantaż i zniewagi pod adresem rosyjskiej aktywistki Eleny Zykiny ze strony nacjonalistów narodowości żydowskiej. Przez ostatnie miesiące Elena stała się obiektem internetowego terroru na portalach społecznościowych: obrzucano ją najbrudniejszymi epitetami, domagano się zaprzestania walki z „Chabadem Lubawicz”, grożono jej i rodzinie rozprawą.

Atakowano jej konto na Facebooku z niekończącymi tekstami w stylu: „Szalom skarbie, chciałem zapytać czy gdzieś można kupić gotowe do spożycia rosyjskie dzieci? W Permie są takie smaczne niemowlęta. W Macdonaldzie idą jak świeże bułeczki. Powiedz mi, w czym tkwi sekret waszych dzieci? A krew jaka smaczna!!! Nawet Putin docenił wasze dzieci na Paschach”. Do wniosku Zykiny dołączono skany wszystkich prowokacyjnych wypowiedzi.

Internetowe ataki na permiaczkę zaczęły się po tym jak aktywnie włączyła się ona w konfrontację z ultra ortodoksyjną izraelską sektą „Chabad Lubawicz” i po protestach przeciwko bezpłatnemu odstąpieniu lubawiczowskim chasydom działki w centrum Permu. Przypomnijmy, władze Permu bezpłatnie odstąpili Chabadowi odcinek obok Pałacu Kultury Kolejarza o wartości około 73 milionów rubli.

W zeszłym miesiącu Swierdłowski sąd okręgowy utrzymał w mocy wyrok na nauczycielu z Jekaterynburga z chabadowego gimnazjum Semiona Tykmana, wcześniej skazanego z artykułu 282 kodeksu postępowania karnego FR o ekstremizm. Sąd ustalił, że chasydzki pedagog uczył żydowskie dzieci plucia na prawosławne świątynie, mówił o niższości gojów i potrzebie ich zniszczenia.

Agencja „Peryskop”

Zabij, ukradnij miliardy – i niczego się nie bój. Interpol i tak cię ochroni

Jak wiadomo, były współwłaściciel JUKOSa Leonid Newzlin został  skazany zaocznie w Rosji na karę dożywotniego więzienia, poza tym wyczyścił on dane na swój temat z bazy w Interpolu.

Komisja do spraw kontroli danych w Interpolu na zamkniętym posiedzeniu 29 czerwca 2016 roku doszła do wniosku, że kryminalne zarzuty dotyczące Newzlina w Rosji mają „głównie charakter polityczny”, i na tej podstawie poleciła sekretariatowi Interpolu w Lyonie usunąć wszystkie informacje o nim. 4 sierpnia sekretariat wykonał polecenie oraz w dniu 10 sierpnia poinformował, że oligarcha nie figuruje już na tak zwanej Czerwonej Liście (Red Notice).

Russian-born Israeli businessman and philanthropist Leonid Nevzlin addresses the General Assembly of the Jewish Federations of North America in Washington on November 9, 2009. The Russian government is seeking Nevzlin's extradition over criminal allegations against him and other former executives of the dismantled Yukos oil company. AFP PHOTO/Nicholas KAMM (Photo credit should read NICHOLAS KAMM/AFP/Getty Images)

Newzlin to dawny partner najwybitniejszego akcjonariusza JUKOSa Chodorkowskiego, pod koniec 2003 roku otrzymał „obywatelstwo” „Izraela” i wyjechał tam na stałe. W styczniu 2004 został wszczęte przez Prokuraturę Generalną FR poszukiwania jego osoby za granicą. Byłego obywatela Rosji obecnie „Izraelczyka”, oskarżono o duże malwersacje, uchylanie się od płacenia podatków, organizowanie zabójstw i zamachów. W 2008 roku Moskiewski Sąd Miejski skazał zaocznie byłego szefa tzw. „rosyjskiego Kongresu Żydów” na dożywocie.

W 2014 roku spółka holdingowa GML Newzlina wygrała sprawę w Haskim sądzie arbitrażowym przeciwko Rosji: sąd przyznał strukturom GML ponad 50 miliardową kompensacje. Newzlin przyznał, że jest głównym beneficjentem tego wyroku.„Wszystko, co należało do Chodorkowskiego lub było zarządzane przez Chodorkowskiego, teraz należy do mnie„, — przyznał w wywiadzie dla izraelskiej TV w 2014 roku. Rosja odmówiła uznania arbitrażu i w kwietniu 2016 r. osiągnęła jego odwołanie. Jednak GML zaskarżyła to.

palestine-info.ru

Najbogatsze „ruskie” rodziny: Gucyrijew, Rotenberg, Szamałow, Szajmijew

Rosyjska wersja Forbes przedstawiła ranking najbogatszych rodzin w Rosji. Według danych wydania, najbogatszą rodziną w kraju są założyciel grupy BIN Michaił Guceriew ze stanem 9,8 mld.
Stan posiadania tej rodziny w ciągu roku zwiększył się 2,5 raza. Biznesem rządzą młodszy brat Guceriewa Sait-Salam Guceriew i siostrzeniec Michaił Szyszchanow. Drugie miejsce na liście zajęła rodzina Arkadija Rotenberga (w tym obywatela Finlandii), który stoi na czele firmy „Strojgazmontaż”. Stan rodziny ocenia się na 2,8 mld. Trzecie miejsce zgodnie rankingiem Forbes przypadło braciom Aleksejowi i Dmitrijowi Ananew, którzy są właścicielami banku „odrodzenie” i Promswiazbank. Ich stan ocenia się również na 2,8 mld. Na czwartym miejscu znalazła się rodzina Nikołaja Szamałowa, która po raz pierwszy znalazła się w rankingu. Stan rodziny wynosi 2,4 mld. Piąte miejsce w rankingu zajęła rodzina Radika i Ajrata Szajmiewych ze stanem 1,7 mld.

Przypomnijmy, że wcześniej izraelska witryna międzynarodowego ekonomicznego wydawania Forbes opublikowała listę 165 najbogatszych Żydów świata.

Na tej liście, razem z korporacją Oracle Larry Ellison (43 mld.),   Michaelem Bloombergiem (27 mld.) i Sheldonem Adelsonem (26,5 mld.) są obecni również obywatele Ukrainy – Rinat Ahmetow (15,4 mld., 47 miejsce), Wiktor Pinczuk (3,8 mld., 56 miejsce) oraz Piotr Poroszenko (1,6 mld., 931 miejsce).

I jeśli Pinczuk własnej przynależności do żydowskiego plemienia nigdy nie ukrywał, to pojawienie się na liście Achmetowa i Poroszenko jest bardzo interesujące. Obaj oligarchowie nigdy nie rozgłaszali publicznie, że są potomkami Abrahama.

Źródło: https://treborok.wordpress.com/kroniki-hucpy-cz-1/?preview_id=15483&preview_nonce=a4c1a087dc&preview=true
Za: http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/133635,zydzi-w-rosji
Data publikacji: 6.09.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *