Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Żydzi się nie patyczkują : Izrael “wyciszy” meczety? Nie będzie modlitw z głośników

Żydzi się nie patyczkują : Izrael “wyciszy” meczety? Nie będzie modlitw z głośników

Grupa izraelskich prawników złożyła projekt ustawy, zakazujący używania głośników przez meczety podczas wzywania wiernych do codziennej modlitwy.

a0a

Wnioskodawcy uzasadniają, że ich celem jest zapewnienie “odpowiedniej jakości życia” mieszkańcom, którzy nie wyznają islamu. W ciągu dnia muezini pięciokrotnie wzywają muzułmanów do modlitwy. Używają do tego specjalnych głośników, których głos niesie się ulicami miast w Izraelu.

Muzułmanie ostro protestują przeciwko projektowi mówiąc, że nie można porównywać uświęconej wiekami tradycji do “głośnej imprezy”, która może być “uciszona” przez policję.

Ustawa została zgłoszona przez posłów prawicowo-syjonistycznej partii Żydowski Dom. Zdaniem parlamentarzystów, ludzie narzekają przede wszystkim na poranne modlitwy, które zaczynają się o czwartej nad ranem. Prawo miałoby obowiązywać w mieszanych miastach arabsko-żydowskich, takich jak Lod, Akka, Haifa, Ramla czy Jerozolima.

źródło: news.nationalpost.com

Źródło: http://prostozmostu.net/news/zydzi-sie-nie-patyczkuja-izrael-wyciszy-meczety-nie-bedzie-modlitw-z-glosnikow

Data publikacji: 13.12.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *