Strona główna > Świat > Ukraina > „I co Żydzi przymrużyliście oczy?” Eduard Hodos przyjał Prawosławie

„I co Żydzi przymrużyliście oczy?” Eduard Hodos przyjał Prawosławie

Przebieg chrztu przedstawiono na filmie video (link poniżej – 56:06 min.)

http://www.youtube.com/watch?v=TE0-gUsrWB0

Kolejny monolog E .Hodosa do kamery, teraz już chrześcijanina, naszego brata w Chrystusie.

Na początku filmu video (do 25:36) E.Hodos opowiada o swoim udziale w obradach okrągłego stołu na temat: „Przyczyny i skutki społeczno – politycznego kryzysu na Ukrainie”. Występuje przeciwko tradycyjnemu przedstawianiu konfliktu na Ukrainie, jako konfliktu między ukraińskimi nacjonalistami a Rosjanami. Według niego jest to wojna religijna. Opowiada o ludobójstwie Palestyńczyków przez wojsko Izraela, jako przykładzie, którym kieruje się Chabad na Ukrainie. Przypomina o 1026 rocznicy Chrztu Rusi, które obchodzono w Kijowsko – Pieczerskiej Ławrze, w których brał udział.

Dla zainteresowanych podaję link prawie godzinnego filmu, w którym opowiada m. in. o tych obchodach i o swoim zamiarze przejścia na Prawosławie:

<http://3rm.info/48521-eduard-hodos-ya-reshil-prinyat-pravoslavie-u-posledney-cherty-ili-esli-by-ya-byl-russkim-video.html> – 3 lipca 2014 r. ЭДУАРД ХОДОС: Я РЕШИЛ ПРИНЯТЬ ПРАВОСЛАВИЕ. У последней черты или Если бы я был русским… (ВИДЕО)

Chrzest E. Hodosa przez 3-krotne zanurzenie w wodach kanału Dniepr – Donbas.
Chrzest E. Hodosa przez 3-krotne zanurzenie w wodach kanału Dniepr – Donbas.

Jeszcze o obradach przy okrągłym stole można posłuchać na nast. filmie video:

ЕВРЕИ ВЗЯЛИ НАЦИКОВ В ОБОРОТ. ВЫСТУПЛЕНИЕ Э. ХОДОСА. (ВИДЕО)

Żydzi wzięli nazistów w obroty. Wystąpienie E.Hodosa (video)

http://3rm.info/49399-evrei-vzyali-nacikov-v-oborot-vystuplenie-e-hodosa-video.html

26 lipca 2014

Decyzja o jego przejściu na Prawosławie dojrzewała długo, ale nie w związku z jego ponad 20-letnią walką z Chabadem, satanistyczną żydowską sektą, jak podkreśla. Zdecydowała znajomość historii, religii oraz wojna, prowadzona obecnie na Ukrainie z Prawosławiem. Chrzest przyjął w dniu wielkiego Święta Państwowego – 1026 rocznicy Chrztu Rusi (988 rok). W tym dniu nikt z władz państwowych i cerkiewnych nie przybył na obchody tego Święta. W poprzednim roku na obchody 1025 rocznicy z Moskwy przybyli Prezydent Putin, Patriarcha Kirył (Cyryl) i Arcybiskup Władimir (zmarły w tym roku). Decyzję o uznaniu za święto państwowe rocznicy Chrztu Rusi przyjęto w Rosji, na Ukrainie i Białorusi w roku 2008 roku (1020 rocznica), jeszcze za prezydentury Juszczenko.

Hodos mówi, że dla niego dzień jego chrztu ma bardzo wielkie znaczenie sakralne, ponieważ jest to dzień również wielkiego święta – rocznicy Chrztu Rusi. Pokazuje do kamery świadectwo chrztu z dnia 28 lipca. Dokładnie widać rok urodzenia (1945) i imię ojca – Dawid (Eduard Dawidowicz).

Od 35 do 45 min. film przedstawia przebieg ceremonii chrztu wpierw w cerkwi, a potem na brzegu kanału Dniepr – Donbas. Podziwiać trzeba bogatą liturgię chrztu, śpiewy kapłana. Na brzegu kanału kapłan dokonuje obrzędu poświęcenia wód kanału, a następnie nanosi krzyżmo św. na czoło, usta, uszy, dłonie, stopy chrzczonego. Po wprowadzeniu do wody dokonuje chrztu przez 3- krotne całkowite zanurzenie.

Po chrzcie kapłan przeprowadza poświęcenie medalika na łańcuszku w wodach kanału i po dłuższych modlitwach zawiesza na szyi Hodosa. Wiele innych, nieznanych nam momentów, towarzyszy obrzędowi chrztu: nakrycie głowy stułą, błogosławienie Pismem Świętym, ponowne naniesienie na miejsca, które były pomazane krzyżmem, tym razem poświęconej wody, pobranej z kanału, nałożenie znaku krzyża na głowę, błogosławienie krzyżem i podanie do ucałowania…

Widać wielkie zdenerwowanie chrzczonego i nawet momenty, kiedy zapomina wykonać znak krzyża podczas modlitw kapłana lub powiedzieć słowo „Amen”, co jest zrozumiałe.

W ostatnich 10 minutach Hodos informuje o zerwaniu przez nieznanych sprawców ze ściany przy wejściu cerkwi tablicy informacyjnej, o ikonie z jego prywatnej kolekcji, która towarzyszy jego wystąpieniu, której nazwa brzmi – „Apostoł z siekierą” i dokonuje spalenia dwóch dokumentów.

Kończy wystąpienie słowami, że ten dzień chrztu jest dla niego dniem oczyszczenia, dniem jakby narodzenia się na nowo. Ostatnie słowa to: „Chrystus Zmartwychwstał!”.

Czytanie przez E. Hodosa wyznania wiary prawosławnej, po jego bokach - matka i ojciec chrzestny
Czytanie przez E. Hodosa wyznania wiary prawosławnej, po jego bokach – matka i ojciec chrzestny
Po chrzcie. E. Hodos całuje krzyż prawosławny
Po chrzcie. E. Hodos całuje krzyż prawosławny
E. Hodos pali zaświadczenie gminy żydowskiej o tym, że ma on imię żydowskie
E. Hodos pali zaświadczenie gminy żydowskiej o tym, że ma on imię żydowskie
E. Hodos pali przesłanie do całej ludzkości o przyjściu mesjasza, t. zn. rabina Schneerssona, przywódcy Chabadu
E. Hodos pali przesłanie do całej ludzkości o przyjściu mesjasza, t. zn. rabina Schneerssona, przywódcy Chabadu

Źródło: http://3rm.info/49554-nu-chto-zhidy-prischurilis-eduard-hodos-prinyal-pravoslavie-video.html

Z portalu Moskwa III Rzym:

«НУ ЧТО, ЖИДЫ, ПРИЩУРИЛИСЬ». ЭДУАРД ХОДОС ПРИНЯЛ ПРАВОСЛАВИЕ. (ВИДЕО)

Opracował i tłumaczył Janusz Sielicki

2.7.2014 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.