Strona główna > Świat > Żydzi pozbawili Palestynę wody

Żydzi pozbawili Palestynę wody

Żydzi pozbawili Palestynę wody. Jutro pozbawią Polskę. Czy w Palestynie zamarzają rury w wodociągach? Brytyjski Independent donosi, że dziesiątki tysięcy Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu zostało odciętych od dostępu do wody pitnej po tym, jak Izrael zredukował wodociągi o połowę w mieście Jenin.

a55

a
Podczas ponad trzydziestostopniowych upałów w miesiącu Ramadanu, 40 tysięcy ludzi, a w tym 16 tysięcy uchodźców, zostało pozbawionych dostępu do wody.

Bez wody pozostają także okoliczne wsie w rejonie Nablus i Salfit, donosi dziennik.

Rzecznik izraelskiego rządu stwierdza, że raport londyńskiej Amnesty International, na którym opiera swoje doniesienia Independent, jest kłamliwy, a ograniczenia w dostępie do wody masy ludzi wynikają „z powodu wadliwych rur wodociągowych“.

Śledztwo Amnesty International dowodzi, że Izrael dopuszcza Palestyńczyków zaledwie do nikłego ułamka zasobów wody, którymi dysponuje, zwracając przy tym uwagę, że nielegalne osiedla żydowskie na terenach okupowanych mają nieograniczony dostęp do wody, a Żydzi na swoich posiadłosciach posiadają bujne ogrody, jak również odkryte baseny.

Dalej Amnesty informuje, że ogólnie w Palestynie niemal 200 tys. ludzi nie ma dostępu do wody bieżącej, a pozyskiwanie wody we własnym zakresie wymaga specjalnych zezwoleń.

Ktoś zapyta, „co mnie obchodzi, tak daleki kraj jak Palestyna?“.

Zapewne wielu z tak pytających interesował Krym, który leży niewiele bliżej. Ten sam Krym, który należał, należy i będzie należeć do Rosji.

Czy ziemie Palestyny należą do Izraela?

Czy Polska powinna się bratać z Państwem, które na co dzień dokonuje eksterminacji ludności Palestyny, organizując w Polsce posiedzenia Knesetu, w których uczestniczą także „polscy“ parlamentarzyści? To po pierwsze.

Po drugie, to pamiętać należy, że istnieje w Polsce realne zagrożenie przejęcia wodociągów przez żydowski koncern Tahal, na którego szabrowniczą działalność w Polsce zezwalało PO, a PiS nie robi nic, aby zatrzymać polskie wodociągi pod jurysdykcją państwa.

Pozostaje zapytać, jak długo będziemy czekać na moment, kiedy Izraelczycy będąc dysponentem polskich wodociągów, zaczną reglamentować wodę Polakom?

a

Za: http://jinks.neon24.pl.neon24.pl/post/132239,zydzi-pozbawili-palestyne-wody-jutro-pozbawia-polske

Data publikacji: 17.06.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *