Strona główna > Bez kategorii > Żydzi oburzeni uczczeniem św. Gabriela Zabłudowskiego

Żydzi oburzeni uczczeniem św. Gabriela Zabłudowskiego

Za: http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com/2012/12/31/zydzi-oburzeni-uczczeniem-sw-gabriela-zabludowskiego/

Data publikacji: 31.12.2012

gabriel

 

Federacja Gmin Żydowskich Rosji wystosowała oficjalny protest w związku z przypomnieniem w audycji wyemitowanej przez kanał telewizyjny Россия 24 – sylwetki świętego męczennika Gabriela Zabłudowskiego, ofiary żydowskiego mordu rytualnego.

Materiał pokazano w związku z wizytą w Polsce patriarchy Cyryla, który modlił się przy grobie męczennika, znajdującym się w soborze św. Mikołaja w Białymstoku. Środowiska żydowskie w Rosji wyraziły oburzenie tym „popularyzowaniem średniowiecznej mitologii” bez oczekiwanego przez siebie komentarza i dementi. Biuro prasowe przywódcy chasydów, rabina Berla Lazara zażądało też od patriarchy Cyryla przedstawienia oficjalnego stanowiska Cerkwi wobec historycznych świadectw na temat żydowskich mordów rytualnych.

Przebieg wizyty w Polsce, wraz oddaniem czci świętemu młodziankowi – chasydzi uznali za „rozpalanie ognia nienawiści rasowej i religijnej” wobec Żydów (i żydów).

W przeciwieństwie do Kościoła katolickiego i sekt protestanckich – Cerkiew nie zmieniła swego stanowiska wobec dowodów na dokonywane przez Żydów mordy rytualne na chrześcijańskich dzieciach, a kult św. Gabriela Zabłudowskiego pozostaje bardzo żywy wśród prawosławnej młodzieży polskiej, białoruskiej i rosyjskiej. Niestety, nie można tego powiedzieć o katolickim wspomnieniu takich zamęczonych dzieci jak św. William z Norwich, św. Szymon z Trydentu, św. Andrzej Oxner czy św. Wermer z Womrath. […]

Źródło: konserwatyzm.pl

 

PATRZ TAKŻE http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com/2012/12/31/swiety-gabriel-zabludowski-pomiedzy-mitem-a-rzeczywistoscia/#more-6130

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.