Strona główna > NWO > Apokalipsa > Żydzi w Jerozolimie niszczą chrześcijańskie świętości

Żydzi w Jerozolimie niszczą chrześcijańskie świętości

Rankiem, dnia 8 listopada, izraelscy osadnicy z ultraprawicowej organizacji „Ateret Cohanim”, ustawili żelazne ogrodzenie i zniszczyli dach jednej z sal Getsemańskiego Domu Pielgrzyma naprzeciwko Bazyliki Zmartwychwstania Pańskiego.

Fakt ten został podany w oświadczeniu Patriarchatu Jerozolimskiego. Według podanych informacji członkowie „Ateret Cohanim” zajęli siłą, bez wiedzy i zgody Patriarchatu Jerozolimskiego, jego własność leżącą naprzeciwko Bazyliki Zmartwychwstania Pańskiego, Dom Pielgrzyma Świętego Jana.

a00

Kiedy Ojcowie Świętogórcy zauważyli zniszczenia to wezwali wtedy policję izraelską i złożyli oświadczenie o pogwałceniu przez osadników wyroku sądowego dotyczącego pielgrzymiego statusu Bazyliki Zmartwychwstania Pańskiego jako że i Dom Pielgrzyma i kaplica znajdują się na jej terytorium.

Izraelska policja usunęła osadników z sali aż do rozstrzygnięcia problemu przez sąd. Dnia 9 listopada patriarcha jerozolimski Theophilos, konsul generalny Grecji w Jerozolimie Christos Sophianopoulos i przedstawiciele izraelskiej policji uzgodnili, że doradcy prawni obu stron opracują rozwiązanie kwestii zadośćuczynienia za szkody i zagwarantowanie pielgrzymiego statusu Bazyliki Zmartwychwstania Pańskiego.

Za: http://3rm.info/main/65170-iudei-v-ierusalime-razrushayut-hristianskie-svyatyni.html

Data publikacji: 11.11.2016

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *