Żydzi i my

Zygmunt Białas : W mailowej dyskusji z panią Tiamat napisałem m.in.:

Problemy religijne i kwestia żydowska nie są łatwymi tematami i nazbyt obszernymi. Osobiście unikam wypowiadania się w sprawach wiary, a jeśli chodzi o wyznawców, to są to ogromne rzesze ludzkości i kilkadziesiąt pokoleń. Różni ludzie, różne postawy, także postawy sprzeczne – ograniczę się tu do chrześcijaństwa – z nauką Kościoła.

Inny problem z żydami. Z jednej strony wielcy wynalazcy i myśliciele, a z drugiej tak wielka pozycja żydostwa w świecie i tak makabryczna często rola w historii i polityce. Coraz trudniej jest mi tu wypowiadać się, bo w końcu około połowy książek, które w życiu przeczytałem, napisali żydzi, więc jestem co najmniej   ‚podtruty’ ich myślą.
Ten problem był tematem licznych mailowych dyskusji z zaprzyjaźnionym blogerem, który winił żydów za wszelkie zło na świecie (co nie przeszkadzało mu cytować Tuwima), ja zaś twierdziłem, że żydzi są faktycznie bardzo mocni, ale nie są wszechmocni. Znaczna część winy musi spoczywać na naszych barkach, którzy tak łatwo wierzą w (żydowskie) bzdury i godzą się na ich politykę (pomijam tu fakt, że dzisiaj to już chyba jesteśmy bezsilni).
Pozdrawiam,
Zygmunt

Odpisała pani Tiamat: No to ja jeszcze krótko na temat ‚żydostwa’.

Moim ulubionym żydem jest prof. Szlomo Sand, a także Miko Peled – syn generała izraelskiego. Chętnie też słucham Kodyma – byłego agenta Mossadu – nie zawsze się z nim zgadzam, ale dużo podaje historii… niestety, mówi prawdę.
Z żydami to tak jak z Ukraińcami czy Rosjanami. Kto to jest Ukrainiec? – Tatar, Kozak, Mongoł, Polak, Rusin, Małorusin, żyd z Odessy czy z Petropawłowska?
I podobnie z Rosjanami – od Jakutów syberyjskich, ludów kaukaskich aż do wielce europejskich Moskwiczan i carskiej arystokracji, i tzw. elit politycznych z St. Petersburga – to przeciez Rosjanie..
I podobnie jest z Amerykanami.
Historyk z Hebrajskiego Uniwersytetu Szlomo Sand twierdzi, że 90% żydow to przechrzty, a tylko mały bardzo procent starozakonnych jest na Bliskim Wschodzie, głównie w Iranie. W Izraelu jest Neturei Karta (sabra – żydzi urodzeni w Izraelu – zagorzali wrogowie Izraela i Syjonu). Z Jemenu przepędzono żydów tuż przed najazdem Arabii Saudyjskiej i Anglii na Jemen.
Syjon przępedził żydów z Iraku do Izraela i skonfiskował im biznesy. Straszną przeżyli tragedię, bo uważali się za Irakijczyków – ci żydzi żyli w zgodzie z Arabami od wiekow. Ale Izrael potrzebował zwiększyć stan ludności żydowskiej, by ich było więcej niż Palestyńczyków.
Słucham wykładów Szlomo Sanda. Jest historykiem i wie co mówi.
Otóż Szlomo Sand opowiada, że naród to ‘zasiedlona na pewnym obszarze ludność, która ma wspólna historię’.
Zdaniem Szlomo Sanda żydzi nie są narodem, bo nie mają ani wspólnego terytorium, ani nie mają wspólnej historii; nawet wspólnego języka ani religii; bo można być żydem ateistą, można być żydem od pokoleń zamieszkujacym Chile czy Kamczatke, można nawet pochodzić od mongolskich Chazarów, którzy w całości przeszli na judaizm i nie byli nigdy na Bliskim Wschodzie, i w ogóle nie byli semitami, tylko mongolskimi ludami stepowymi – bardzo agresywnymi.
I na spotkaniu z żydami w Nowym Jorku Szlomo wprost zapytał:
„Wy jesteście żydami i ja jestem żydem? To jaki mamy wspólny jezyk?” – „Naszym wspólnym językiem jest… język angielski. I nie mamy wspólnego terytorium, bo wy się nigdy nie przeniesiecie do Izraela, bo uważacie się za Amerykanów. Większość żydów na świecie nie zna hebrajskiego, a w Izraelu nawet nie uczą jidisz, którym porozumiewają się żydzi w Nowym Jorku”.
No więc nie ma genetycznego narodu żydowskiego, o czym świadczą zarzucone w Izraelu badania genetyczne, co cynicznie przypomina Szlomo Sand.
Pojęcie żyd pochodzi od francuskiej wymowy Judei – mieszkańców Judei nazywano Judejczykami, a po francusku Jude (wymawiaj: żid). W Judei mieszkało kilkadziesiąt różnych plemion. Wyznawcy judaizmu stanowili 3%. Abraham nie był żydem. Był Aramitą. On i całe jego plemię to syryjscy Aramici. Francuska wymowa ‚żid’ przyjęła się np. w Polsce i na Ukrainie.
Religia zaś to judaizm, religia, która powstala w Judei. Odmian tych religii jest tyle samo co chrzescijaństwa. Nie wiadomo chyba już teraz, który ‘judaizm’ jest oryginalny, prawdziwy.
Pojęcie syjonizmu powstało około 300 lat temu jako spisek polityczny do zawładnięcia światem. Syjonista zaś, to niekoniecznie żyd w tradycyjnym znaczeniu. Czołowi syjoniści to chazarskie Rotszyldy; to równiez angielska hołota: Tony Blair – katolik czy syjonista John Biden – też katolik. 80% żydów to nawet nie semici. To cala banda ewangelickich Amerykanów, przyjaciół Izraela. I to też paru ciekawych papieży.
Ta koncepcja żydowska ma na celu totalne wymieszanie pojęć; żeby łatwo się przyczepić o polityczne, religijne czy ideologiczne przekonania. Uniwersalny spisek mafijny przeciwko cywilizacji.
Przykładem jest idiotyzm pojęciowy tzw. antysemityzm, który nie dotyczy Palestyńczyków – jedynych prawdziwych Semitów na terenie Palestyny.
Semitami są też syryjscy Arabowie, i w ogóle wszyscy Arabowie – to ludy semickie. Żyd może być Chińczykiem, Papuasem, Maorysem, Murzynem, Ukraińcem… Szwedem… Jest to szatański wręcz pomysł, by można było atakować ludzi na wszystkich frontach.
Dlatego też uważam – i jest to moja osobista opinia – że pyskowanie na żydów jest BARDZO anonimowe, bo chroni prawdziwych przestępców, których nie można nazwać po imieniu i wytoczyć im procesu. Dlatego rodzina Bushów, Clintonów, Rotszyldów itp. zawsze będzie chroniona. Bo to żydy są winne, a ci – wiadomo – zalegalizowani przestępcy. Nikt jeszcze G.B. Busha nie zwyzywał od ludobójców, masowych morderców, a Reagana od ohydnych pedofilów.
I nigdy mafia amerykańska nikomu nie wypłaciła odszkodowania za zniszczenia wojenne. Clintona nikt nie weźmie za fraki za ludobójstwo w Jugoslawii. Bo wiadomo… to nie on, to żydy mu kazały. I można sypać wszystkie możliwe obelgi na żydów, bo to wentyl bezpieczeństwa: anonimowy, zbiorowy światowy mafioso. Nietykalny.
Ale jest i pułapka. W taką pułapkę wpakowała się obecnie Polska. Nasz zupełnie idiotyczny i sztucznie wywoływany ‘antysemityzm’ staje się naszą zgubą. Bo teraz jest piękny pretekst do ‘przypomnienia’Polakom czasów… okupacji. Podstawą sa zebrane ’dokumenty’ i książki Grossa. I opinii w sieci.
W czasie wojny wszyscy się mordowali. Zginęło tez wielu niewinnych żydów. Opowiadała mi babcia, jak Niemcy wywalali siłą ze sklepów żydowskich właścicieli; całymi rodzinami. Do tej pory w lasach proszowskich są zbiorowe groby żydowskie. Babcia widziała też, jak Niemcy zamordowali w Bochni zaprzyjaźnioną żydówkę z dzieckiem. Żydówka była właścicielką sklepu spożywczego w Bochni i zawsze ‚borgowala’ potrzebującym.
W Krakowie w tzw. Czarnej Kamienicy na Alejach Słowackiego mieszkali pracownicy uczelni, w tym kilku żydów. Byli razem z innymi szanowanymi polskimi naukowcami.
Każdy mądry naród tworzy i pozostawia jakiś system samoregulacji. Tak jest na przykład w Rosji, we Włoszech czy na Filipinach, w Indiach… Nikt na Filipinach czy w Indiach nie pyskuje na żydów.
W Rosji też nikt nie wygaduje na żydów i  ‘antysemityzm’ jest zakazany. Ale równocześnie Putin powywalał różnych Chodorkowskich – nikt nigdy nie wspomniał o ich żydostwie.   Wywalili  wielu  żydów – nie za żydostwo, tylko za przestępstwa.
To samo czynią Czesi.
My tej mądrosci narodowej nie mamy. Brak nam systemu samoobrony przed własną głupotą. Nie każdy żyd jest syjonistą i nie każdy Polak – aniołem. Wobec prawa odpowiadamy indywidualnie, a nie zbiorowo.
No i gdy przychodzi do wyborów… to zgodnie głosujemy na żydów. Przypadek?
Ukraina 2015
Political governmental regime of Ukraine today:
President – Poroshenko (Valtsman) – Jew
President Turchinov (Kogan) – Jew
Prime Minister – Yatsenyuk (Buckeye) – Jew
Minister of Finance – Alexander Shlapak – Jew
Secretary of national security and Defence – Andrew Parubiy- Jew
Vice Prime Minister – Vladimir Groisman – a Jew
Interior Minister Arsen Avakov – Armenian Jew
Minister of Culture – Sergei Nischuk – Jew
Mason – Director of the National Bank – Stepan Kubiv – Jew
Head of the Administration of President – Sergey Pashinskiy- Jew
The main presidential candidates from the opposition:
Yulia Tymoshenko (Celia Kapitelman) – Jewish
Vitali Klitschko (Etinzon) – a Jew by his father
Oleg Tyagnibok (Frotman) – a Jew mom
Dmitry (Avdimou) Yarosh – Jew Hasid
A kogo popierali Polacy:
Trzon Solidarności:
Lech Wałęsa – Lebe Kohn
Jan Olszewski, premier RP – Izaak Hertz-Oksner
Tadeusz Mazowiecki, premier RP –  Icek Staktzna
Jacek Kuroń – Icek Kordblum
Leszek  Balcerowicz – Aaron Buchaltz
Stefan Niesiołowski – Aaron Nusselblaum
Józef Oleksy – Szymon Buchmio
Hanna Gronkiewicz-Waltz – Haka Grundbaum
Włodzimierz Cimoszewicz – Dawid Goldstein
Aleksander Kwaśniewski – Izaak Staltzman
Andrzej Olechowski – Mosze Brandwein
Jan Maria Rokita – Izaak Goldeicht
Jaroslaw Kaczyński – Kalkstein
Antoni Macierewicz – Izaak Singer
Bronisław Gieremek – Berle Lewartow
Adam Michnik  – Aaron Szechter
Lech Kaczyński – Kalkstein
Bronisław Komorowski  – Osip Szczynukowicz
Janusz Korwin-Mikke – Ozjasz Goldberg
Marian Krzaklewski – Dawid Zimmerman
Ludwik Dorn – Dornbaum
Hanna Suchocka – Hajka Silberstein
Andrzej Duda – Aaron Feigenbaum
Pozdrawiam,
Tiamat
Za: http://zygumntbalas.neon24.pl/post/147771,zydzi-i-my-19-02-2019
19.02.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *