Strona główna > Polska > Żydzi grają w otwarte karty. Amerykańscy senatorowie piszą list do Morawieckiego w sprawie roszczeń

Żydzi grają w otwarte karty. Amerykańscy senatorowie piszą list do Morawieckiego w sprawie roszczeń


Sprawa żydowskich roszczeń w stosunku do Polski znów nabiera rumieńców. Choć rząd premiera Morawieckiego – milczący w tej sprawie niczym kamienny posąg – udaje, że problemu nie ma, to inaczej patrzą na sprawę senatorowie USA.

Wysłali oni właśnie do szefa polskiego rządu list, w którym domagają się rychłego uchwalenia ustawy reprywatyzacyjnej. Amerykańscy senatorowie – zarówno Demokraci jak i Republikanie – nie troszczą się w nim bynajmniej o skrzywdzonych przez Niemców i komunistów Polaków, którzy do dziś nie doczekali się zadośćuczynienia, lecz o Żydów. Piszą w liście, że ustawa ta powinna być “sprawiedliwa wobec polskich Żydów” i powinna wychodzić na przeciw tzw. Deklaracji Terezińskiej, podpisanej m.in. przez Polskę 30 czerwca 2009 po zakończeniu w Pradze i Terezinie “Konferencji ds. majątków okresu Holokaustu”. Choć Deklaracja ta nie rodzi żadnych skutków prawnych i formalnie do niczego nie zobowiązuje, jest dziś – jak widać – narzędziem, po które “Przedsiębiorstwo Holokaust” zaczyna bardzo chętnie sięgać. Warto przytoczyć kilka jej fragmentów:

“(…) Mając na  uwadze niewiążący prawnie charakter  niniejszej  Deklaracji i jej moralną odpowiedzialność, i  z  zastrzeżeniem  postanowień  obowiązującego  prawa międzynarodowego i zobowiązań,

1. Uznając, że osoby, które przeżyły Holokaust (Shoah) i inne ofiary nazistowskiego reżimu  i  jego kolaborantów, przeszły  bezprecedensową  fizyczną  i  em ocjonalną traumę podczas  swojej  ciężkiej  próby, Państwa  Uczestniczące  biorą  pod uwagę specjalne społeczne i  medyczne potrzeby  wszystkich,  którzy  przeżyli, mocno popierają zarównopubliczne, jak i prywatne  starania  w swoich krajach mające na celu umożliwienie im życia w godności przy niezbędnej podstawowej opiece, jakiej ona wymaga.

2. Uznając  ważność  restytucji  nieruchomości  wspólnotowych  i  prywatnych,  które należały  do  ofiar  Holokaustu  (Shoah)  i  innych  ofiar  nazistowskich  prześladowań, Państwa  Uczestniczące  wzywają  do  podjęcia  wszelkich  starań  mających  na  celu naprawienie  konsekwencji  bezprawnych przejęć    majątków,  takich  jak  konfiskaty, wymuszone  sprzedaże  i  sprzedaże  pod  przymusem, które  stanowiły  element prześladowań tych niewinnych ludzi i grup, z których olbrzymia większość zmarła nie pozostawiając spadkobierców.

(…) Wzywamy,  by  tam,  gdzie  nie  zostało to skutecznie  osiągnięte, zostały  podjęte wszelkie możliwe starania na rzecz restytucji byłego żydowskiego wspólnotowego i religijnego majątku w drodze albo restytucji inrem  albo  rekompensaty,  tak  jak  to będzie właściwe; i

(…) 2. Uważamy, że ważne jest, tam gdzie nie zostało to jeszcze skutecznie osiągnięte, zajęcie  się  prywatnymi  roszczeniam i  ofiar  Holokaustu  (Shoah)  dotyczącymi nieruchomości byłych właścicieli, spadkobierców lub ich następców, w  drodze  albo restytucji  in  rem  albo  rekompensaty, tak jak to będzie właściwe, w  sprawiedliwy, wszechstronny i niedyskryminacyjny sposób, zgodny z prawem   krajowym i odpowiednimi  regulacjami, jak również umowami międzynarodowymi. Proces takiej restytucji lub rekompensaty powinien być szybki, prosty, dostępny, transparentny i ani uciążliwy ani kosztowny dla osoby występującej z roszczeniem; oraz zauważamy inną pozytywną legislację w tej dziedzinie.

3. Wiemy, że w niektórych państwach majątek, dla którego nie ma spadkobierców mógłby służyć jako podstawa do spełnienia potrzeb materialnych znajdujących się w potrzebie ofiar Holocaustu (Shoah) i zapewnienia  ciągłej edukacji o Holokauście (Shoah), jego przyczynach i konsekwencjach (…)”.

Amerykańscy senatorowie w swoim liście wyrażają poparcie dla kierowanej przez Ronalda Laudera Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego. Lauder jeszcze w październiku 2017 roku skrytykował przedstawiony przez wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego projekt reprywatyzacji. Sam Jaki już kilka tygodni temu wycofał się z tego projektu, podobnie jak właśnie wycofuje się z nowelizacji ustawy o IPN. Jak widać, im bardziej kurczy się “ortodoksja” PiS w – wydawało się dotąd – fundamentalnych sprawach, tym bardziej rosną apetyty żydowskich organizacji “Przemysłu Holokaustu”.

A co odpowie premier Morawiecki?

Źródło: http://prokapitalizm.pl/zydzi-graja-w-otwarte-karty-amerykanscy-senatorowie-pisza-list-do-morawieckiego-w-sprawie-roszczen.html


8 thoughts on “Żydzi grają w otwarte karty. Amerykańscy senatorowie piszą list do Morawieckiego w sprawie roszczeń

 1. Dear Senators and Members of The House of Representatives of The United States of America.

  You Gentlemen try to teach Poland to stick to the law and international agreements, but you already forgot about Polish-American Indemnity Agreement signed in July 1960 regarding restitution to American Citizens of Jewish descent and for that Poland had paid already 40 million US Dollars in 20 installments in over 20 years.
  That case is already closed and it is the responsibility of US Government now.

  According to The International Law (FSIA) implemented by The US Government in 1967 and signed by The US President G.Ford , no country in the world have right to force another country to do things against the law and US Government has no right over Poland and Polish People to tell what to do.
  Please respect the International Law and respect Poland as a sovereign country.

  There is also a New York Court of Appeal decision from March 2006 – GARB v. REPUBLIC OF POLAND , Docket No. 02-7844 , Case 440 F.3d 579 (2006) i which all Jewish claims against Poland were illegal and have been dismissed according to American and International Law (FSIA).
  So your political pressures on Poland Gentlemen Senators and Members of The House of Representatives are in contradiction to the American and International Law (FSIA) and comparable to the criminal act of EXTORTION you want to apply to Poland and Polish People.

  Shame on you.

 2. A co z juz otrzymanymi rekompensatami rowniez w nieruchomosciach dla istniejacych obecnie w
  kraju gmin zydowskich ?
  Prawie… 6000 obiektow dostali tudziez dra dotacje i inne apanaze !
  Muzeum Polin ponoc kosztowalo polskiego podatnika… ponad 300 milionow zlotych !!!
  Z czego biedna Polska ma im cos „zwracac” bez przerwy ?!
  A kto nam zaplaci za zniszczenia wojenne i ludobojstwo na narodzie polskim ?!
  Tu nie ma chetnych i cichosza ?!
  Oprocz zniszczenia nam przemyslu po komunie przez Zydow i Niemcow teraz mamy m. in. kupo- wac stare rupiecie za krocie u Wuja Sama tylko i jeszcze nas znowu wyroluja jak wtedy przy F-16 !
  A co poza tym z umowa z 1960 r., ktora Gomulka zawarl wowczas z amerykanskimi Zydami w
  tej materii ?

  1. Kur.. żydowskie pier… materialiści lebry nie umią sie robota zając tylko żerować na innych szczególnie na polakach. Im to tylko dawać i wiecznie mało. Żydzi mają obie lewe ręce i tylko umieją kraść !!! Antysemita

 3. Odpowiedz powinna być taka że nie uznajemy tych roszczeń a stronę Amerykańską upraszamy nie wtykanie swojego długiego nochala w nie swoje sprawy.

 4. Mienie tzw. bezspadkowe (tzn. do którego nie zgłaszają się ustawowi spadkobiercy) od czasów Cesarstwa Rzymskiego przechodzi na własność Państwa, którego obywatelami byli spadkodawcy.
  I tyle w temacie!!! Prawo to obowiązuje również na terenie USA i wszystkich cywilizowanych państw

 5. Z tymi odszkodowaniami to jest prosta sprawa.
  Zawsze i w dowolnej kwocie godzić się na wypłatę pieniędzy chazarom.
  Tylko do tego ustalić wydatki jakie ponieśliśmy na utrzymanie tego majątku.
  Trzymać się ryczałtu, skromnie licząc przez ponad 70 lat 2% rocznie.
  Czyli przez siedemdziesiąt lat uzbierało się 140% żądanej kwoty.
  I tu ostatnie pytanie, kiedy i na jakie konta żądający odszkodowań przeleją do nas nadwyżkę.
  Po wszystkim jesteśmy kwita.

  1. Tylko w okresie od jesieni 1988r do jesieni 1989r, inflacja w Polsce wynosila ponad 50 procent miesiecznie, czyli ponad 600 procent rocznie i ze wzrostem cen rosly odpowiednio podatki od nieruchomosci.
   Ponadto w prawie podatkowym sa przepisy mowiace o tym, ze jesli ktos nie placi podatku od nieruchomosci w wyznaczonym terminie to nieruchomosc przechodzi na skarb panstwa i od tej chwili panstwo rozporzadza nieruchomoscia – koczowniki plemienne dobrze znaja ta regule i trzeba im to glosno przypomniec, poniewaz to dziala na tej samej zasadzie co lichwa uprawiana przez koczownikow plemiennych, tylko ze w odwrotnym kierunku, czyli przeciwko koczownikom plemiennym i akurat w ich przypadku nie maja czego szukac w Polsce, bo wszystko dawno przepadlo.

   ZGODNIE Z PRAWEM MIEDZYNARODOWYM, ZYDOM NIE NALEZA SIE ODSZKODOWANIA OD POLSKI.
   ZYDZI, PRZESTRZEGAJCIE PRAWA MIEDZYNARODOWEGO !

   ACCORDING TO INTERNATIONAL LAW, JEWS HAVE NO RIGHT TO PROPERTY RESTITUTION FROM POLAND.
   JEWS, OBEY THE INTERNATIONAL LAW !

   1. Zgadzam się w 100%, szczególnie jak mówimy o tzw. przełomie 1989 roku.
    Pamiętam tamte czasy, jak szybko wydrenowano zasoby Polaków i gospodarkę kraju.

    Mój poprzedni komentarz to jest tylko próba pokazania koczowniczego, pokrętnego myślenia.
    Oni nie rozumują jak normalni ludzie. Najpierw jest niezaspokojony pociąg do kasy, potem długo nic, następnie żądza pieniędzy, kończąc wyliczankę mamy pęd do władzy i znowu pieniądze.
    Nigdy nie pojmą i nie podporządkują się naturalnemu prawu, nie ma co liczyć na cud.
    Jedynie należy odpowiadać ich stylem, jak pokazałem powyżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *