Strona główna > Świat > Żydzi garną się do Alternatywy dla Niemiec

Żydzi garną się do Alternatywy dla Niemiec

Niegdyś całkowicie wyklinana jako “neonazistowska” i “antysemicka” Alternatywa dla Niemiec przyciąga do siebie coraz więcej obywateli pochodzenia żydowskiego. Z AfD związane jest ściśle stowarzyszenie Żydzi w Alternatywie dla Niemiec (Juden in der AfD).

Zarząd Federalny AfD z zadowoleniem przyjął utworzenie grupy. Federalny przewodniczący partii Jörg Meuthen wychwalał w mowie powitalnej „odwagę” żydowskich inicjatorów. Poseł do Bundestagu, Petr Bystron, mówił o „znaczeniu historycznym”. Europoseł i rzecznik związanego z partią ruchu „Chrześcijanie w AfD” (Christen in der AfD) Joachim Kuhs rozwodził się o „prawdziwym ładunku szczęścia” dla partii, odbierającym przeciwnikom możliwość porównywania do nazistów.

Liderzy żydowskiego stowarzyszenia: lekarka dr Vera Kosova oraz Artur Abramowicz to pochodzący z terenów b. Związku Sowieckiego imigranci, którzy uzyskali niemieckie obywatelstwo, powołując się na posiadanie go przez przodków. Oboje udzielili wywiadu wydawnictwu “Junge Freiheit”, znanemu głównie z wydawania tygodnika narodowo-konserwatywnego o tej nazwie.

– Partię obserwowałam od 2015 r. Nie byłam wcześniej aktywny ani nie byłam członkiem żadnej. Moje pierwsze dziecko, mój syn, przyszło na świat w 2015 r. i był to ten sam rok, w którym nastąpił kryzys migracyjny na granicach europejskich. Widziałam zdjęcia z dworca w Budapeszcie i to mnie bardzo martwiło. Byłam do pewnego stopnia przestraszona – stwierdziła przewodnicząca JAfd, dr Kosova. – Moje wrażenie było takie, że w ciągu kilku miesięcy nastąpiła wyraźna utrata kontroli nie tylko w polityce krajowej, ale także w polityce europejskiej (…) Zrozumiałam, że rośnie niekontrolowana masowa imigracja. Byłoby to trudne, głównie w przypadku ludzi z kręgów kultury muzułmańskiej nie tylko dla Żydów w Niemczech, ale dla Żydów w całej Europie. Spojrzałam na spektrum polityczne w Niemczech, na wszystkich partie. Niestety odkryłam, że była tylko jedna partia, a mianowicie Alternatywa dla Niemiec, która w ogóle porusza ten temat a nawet traktuje go jako priorytet. To była jedyna partia, co do której mogłam rozważyć wybór w sprawie zaangażowania politycznego.

Zdaniem Abramowicza, AfD nie można nazywać ugrupowaniem antysemickim.

– W Niemczech nie ma łatwiejszego sposobu na zniesławienie kogoś niż umieszczenie go w skrajnie prawicowym kącie. Tak, po prostu trzeba użyć nazistowskiego tłuczka. Jest używany on bardzo chętnie, bardzo często i przeważnie bez różnicowania. W ten sposób era nazistowskich Niemiec jest relatywizowana lub trywializowana. Jest to oczywiście bardzo niepokojące dla nas jako Żydów – tłumaczył wiceprzewodniczący JAfD. – Nigdy nie spotkałem nikogo, kto by mnie odrzucał z powodu mojego pochodzenia imigracyjnego lub mojego żydowskiego pochodzenia. Nie mogę więc w żaden sposób potwierdzić tej reputacji przypisywanej partii.

– W AfD są jednak antysemici. Nigdy temu nie zaprzeczaliśmy. AfD to partia z 30 tys. członków; gdyby ich nie było, to byłby cud – dodał.

W pewnym momencie Abramowicz przyznał, że George Soros tak jak wszyscy węgierscy Żydzi wywodzi się z Niemiec. Nazwisko jest przodków to Schwarz czyli Czarny i oznacza to samo, co Soros w języku węgierskim.

– Lewica polityczna używa Sorosa jako broń przeciwko prawicy politycznej. Każda krytyczna konfrontacja z nim zostaje natychmiast zniesławiona jako antysemityzm, a wtedy każdy zachowuje się tak, jakby jego działalność, jego zaangażowanie to żydostwo par excellence. Każdy, kto jest temu przeciwny, jest antysemitą. To nie o to chodzi w ogóle i ludzie muszą to uświadomić sobie – powiedział.

Wg Kosovej istnieją nieoficjalne szacunki, które podają że od 20% do 30% Żydów niemieckich głosuje na AfD lub chciałoby na nią głosować. Dane te są niewygodne przede wszystkim dla Centralnej Rady Żydów w Niemczech (Zentralrat der Juden in Deutschland) – federacji niemieckich Żydów zrzeszonych w wielu żydowskich organizacjach w tym kraju. Organizacja ta uzurpuje sobie prawo reprezentowania Żydów w RFN i uzyskuje poważne fundusze od rządu federalnego.

Josef Schuster – przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech – jeszcze w sierpniu br. przestrzegał przed wchodzeniem w koalicję z Alternatywą dla Niemiec. Zwrócił uwagę, że ostatnio w Niemczech odnotowano więcej incydentów antysemickich.

– AfD łączy te wydarzenia z populistyczną propagandą, by generalnie potępiać mniejszości, tym samym podsycając wrogość ostatecznie przeciwko Żydom – stwierdził.

Lis

Źródło: https://dzienniknarodowy.pl/zydzi-garna-sie-alternatywy-dla-niemiec/?fbclid=IwAR2E8qd_af3hEnz5ZazJORr5Tm4gDeO3xe6jJ0YpPyV3rVF6RareeD6CbGQ

One thought on “Żydzi garną się do Alternatywy dla Niemiec

  1. Stara zydowska sztuczka – przeniknac, przeczekac, powoli przejac kontrole… Nie bylo tak z przechrztami w Kosciele, ktory pozniej niszczyli od srodka ?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *