Strona główna > Bez kategorii > Żydzi dziękują Orbánowi za atakowanie Jobbiku

Żydzi dziękują Orbánowi za atakowanie Jobbiku

Źródło: http://www.bibula.com/?p=64490

Data publikacji: 5.12.2012

orban

 

Premier Węgier Viktor Orbán, spotkał się w poniedziałek z Péterem Feldmájerem z Żydowskiego Związku Gmin Wyznaniowych na Węgrzech. Szef żydowskiej organizacji, podziękował centroprawicowemu premierowi, za ataki jego rządu na nacjonalistów z Jobbiku. 

Spotkanie miało miejsce po niedzielnym proteście w Budapeszcie, w którym prócz organizacji żydowskich, wzięli udział politycy wszystkich partii parlamentarnych, oczywiście poza narodowcami z Jobbiku.

Obok siebie stanęli więc postkomuniści z Węgierskiej Partii Socjalistycznej (Magyar Szocialista Párt), a także rzekomo zwalczający ich centroprawicowcy z Fideszu. Wszyscy zgodnie potępiali Jobbik, domagający się ujawnienia listy osób zasiadających w rządzie i parlamencie, mających podwójne obywatelstwo Węgier i Izraela.

Péter Feldmájer podziękował Viktorowi Orbánowi za krytykę Jobbiku ze strony jego rządu, oraz uczestnictwo jego partii w antynacjonalistycznej manifestacji. Zdaniem szefa węgierskich Żydów, centroprawicowy premier potwierdził tym samym swoje słowa, że będzie zawsze bronił społeczności żydowskiej na Węgrzech. Orbán powiedział w poniedziałek w parlamencie, że żądanie ujawnienia osób z podwójnym obywatelstwem było „niegodne Węgrów”.

Źródła: Barikad / Politics.hu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.