Strona główna > Rosja > Żydowski terrorysta uczczony na Białorusi

Żydowski terrorysta uczczony na Białorusi

Terrorysta Menachem Begin-popiersie żydowskego terrorysty odsłonięte w białoruskim Brześciu. Wczoraj w Brześciu przy ulicy Kujbysziewa było uroczyście odsłonięte popiersie Menachema Wolfowicza Begina, rodem z Brześcia, sławnego syjonistycznego terrorysty.

Popiersie żydowskiego terrorysty Begina w białoruskim Brześciu.
Popiersie żydowskiego terrorysty Begina w białoruskim Brześciu.

Popiersie zostało postawione obok budynku w którym przed II Wojną Światową znajdowała się szkoła w której uczył się Begin, oraz obok budynku kina „Biełaruś”, w którym mieściła się kiedyś główna synagoga Brześcia. Przemawiając podczas ceremonii odsłonięcia popiersia mer Brześcia, Alieksandr Pałyszienkow, powiedział: „Wysoko oceniamy wkład w historię i składamy hołd ludziom, którzy rozsławili nasze miasto. Do nich, oczywiście, zalicza się i Menachem Begin. Tutaj dorastał i kształcił się. Tutaj wykrystalizowały się jego poglądy polityczne. Popiersie to zostało wzniesione z inicjatywy gminy żydowskiej przy wsparciu lokalnych władz oraz za zgodą szefa państwa. Można powiedzieć, że w ten sposób Menachem Begin, a raczej pamięć o nim, powraca do miasta, gdzie się urodził”.

ri6

Był także nadzwyczajny i pełnomocny ambasador Izraela w Republice Bialorusi, Yosef Chagall (razem z merem Brześcia oficjalnie odsłaniał popiersie). Podczas ceremonii ambasador odczytał list dziękczynny izraelskiego premiera Benjamina Netanyahu, wyrażający wdzięczność władzom Białorusi. Odpowiadając na pytania dziennikarzy Y. Chagall zauważył: „Białoruś wykazała się prawdziwym wyczynem, w Brześciu po raz pierwszy na postsowieckim obszarze pojawił się pomnik państwowego działacza izraelskiego. Bardzo to doceniamy i jestem przekonany, że dzisiejsze wydarzenie będzie ważnym krokiem w rozwoju stosunków pomiędzy naszymi krajami”. Na pomniku po hebrajsku, białorusku i angielsku widnieje wyryty napis: „Menachem Begin. Laureat Nagrody Nobla. Urodził się w Brześciu. Przywódca Izraela.” Pomnik powstał ze środków gminy żydowskiej. Został on stworzony przez grupę twórców w składzie: laureat Nagrody Leninowskiej ZSRR, przewodniczący Białoruskiego Związku Żydowskich Organizacji Społecznych, Lieonid Liewin (Levin), rzeźbiarz Konstantin Sielichanow, autorka wstępnych projektów, mieszkanka Brześcia, Aliesa Gurszczienkowa. W uroczystości udział wzięli: dyrektor Centrum Dziedzictwa Menachema Begina, Herzl Makov, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, lokalnych organów władzy, żydowskich organizacji, obywatele honorowi, społeczeństwo i młodzież miasta.

Menachem Wolfowitz Begin-kariera terrorysty

Menachem Wolfowitz Begin (1913-1992) był członkiem młodzieżowej organizacji szowinistycznej „Beitar”, składającej się z „rewizjonistów”, to znaczy zwolenników żydowskiego faszysty Władimira Żabotyńskiego. W Palestynie od 1942 roku, także w 1942 roku wszedł do polityki jako członek, a od 1944 jako dowódca terrorystycznej organizacji „rewizjonistów” „Irgun”. Pod jego dowództwem „Irgun” rozpętał terror przeciwko siłom brytyjskim w Palestynie, który trwał od 1944 roku do 1948 roku. „Irgun” był finansowany z wymuszonych pieniędzy od żydowskich biznesmenów. W 1946 roku z rozkazu Begina został przeprowadzony najsławniejszy zamach terrorystyczny na terytorium Palestyny a mianowicie wysadzenie w powietrze jerozolimskiego hotelu „King David”. Żydzi zabili wtedy 91 ludzi i ranili 46. Pod kierownictwem Begina „Irgun” brał udział w 1948 roku w rzezi arabskiej wioski Deir Yassin. Zydzi zamordowali tam ponad 100 ludzi.

Jerozolimski hotel "King David" po żydowskim zamachu terrorystycznym, żydzi zabili 91 ludzi.
Jerozolimski hotel „King David” po żydowskim zamachu terrorystycznym, żydzi zabili 91 ludzi.

W 1977 roku Menachem Begin został 6 premierem Izraela. Z jego rozkazu Izrael przeprowadził akt terroryzmu państwowego dokonując bombardowania reaktora atomowego w Iraku. Na rachunek Begina trzeba zapisać żydowską napaść na Liban w !982 roku podczas którego, pod ochroną armii żydowskiej, dokonano masowego mordu w Sabra i Shatila, około 3,5 tysiąca zamordowanych ludzi.

Za: http://antimodern.ru

Data publikacji: 1.11.2013

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.