Terrorysta Menachem Begin-popiersie żydowskego terrorysty odsłonięte w białoruskim Brześciu. Wczoraj w Brześciu przy ulicy Kujbysziewa było uroczyście odsłonięte popiersie Menachema Wolfowicza Begina, rodem z Brześcia, sławnego syjonistycznego terrorysty.

Popiersie zostało postawione obok budynku w którym przed II Wojną Światową znajdowała się szkoła w której uczył się Begin, oraz obok budynku kina „Biełaruś”, w którym mieściła się kiedyś główna synagoga Brześcia. Przemawiając podczas ceremonii odsłonięcia popiersia mer Brześcia, Alieksandr Pałyszienkow, powiedział: „Wysoko oceniamy wkład w historię i składamy hołd ludziom, którzy rozsławili nasze miasto. Do nich, oczywiście, zalicza się i Menachem Begin. Tutaj dorastał i kształcił się. Tutaj wykrystalizowały się jego poglądy polityczne. Popiersie to zostało wzniesione z inicjatywy gminy żydowskiej przy wsparciu lokalnych władz oraz za zgodą szefa państwa. Można powiedzieć, że w ten sposób Menachem Begin, a raczej pamięć o nim, powraca do miasta, gdzie się urodził”.
Był także nadzwyczajny i pełnomocny ambasador Izraela w Republice Bialorusi, Yosef Chagall (razem z merem Brześcia oficjalnie odsłaniał popiersie). Podczas ceremonii ambasador odczytał list dziękczynny izraelskiego premiera Benjamina Netanyahu, wyrażający wdzięczność władzom Białorusi. Odpowiadając na pytania dziennikarzy Y. Chagall zauważył: „Białoruś wykazała się prawdziwym wyczynem, w Brześciu po raz pierwszy na postsowieckim obszarze pojawił się pomnik państwowego działacza izraelskiego. Bardzo to doceniamy i jestem przekonany, że dzisiejsze wydarzenie będzie ważnym krokiem w rozwoju stosunków pomiędzy naszymi krajami”. Na pomniku po hebrajsku, białorusku i angielsku widnieje wyryty napis: „Menachem Begin. Laureat Nagrody Nobla. Urodził się w Brześciu. Przywódca Izraela.” Pomnik powstał ze środków gminy żydowskiej. Został on stworzony przez grupę twórców w składzie: laureat Nagrody Leninowskiej ZSRR, przewodniczący Białoruskiego Związku Żydowskich Organizacji Społecznych, Lieonid Liewin (Levin), rzeźbiarz Konstantin Sielichanow, autorka wstępnych projektów, mieszkanka Brześcia, Aliesa Gurszczienkowa. W uroczystości udział wzięli: dyrektor Centrum Dziedzictwa Menachema Begina, Herzl Makov, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, lokalnych organów władzy, żydowskich organizacji, obywatele honorowi, społeczeństwo i młodzież miasta.
Menachem Wolfowitz Begin-kariera terrorysty
Menachem Wolfowitz Begin (1913-1992) był członkiem młodzieżowej organizacji szowinistycznej „Beitar”, składającej się z „rewizjonistów”, to znaczy zwolenników żydowskiego faszysty Władimira Żabotyńskiego. W Palestynie od 1942 roku, także w 1942 roku wszedł do polityki jako członek, a od 1944 jako dowódca terrorystycznej organizacji „rewizjonistów” „Irgun”. Pod jego dowództwem „Irgun” rozpętał terror przeciwko siłom brytyjskim w Palestynie, który trwał od 1944 roku do 1948 roku. „Irgun” był finansowany z wymuszonych pieniędzy od żydowskich biznesmenów. W 1946 roku z rozkazu Begina został przeprowadzony najsławniejszy zamach terrorystyczny na terytorium Palestyny a mianowicie wysadzenie w powietrze jerozolimskiego hotelu „King David”. Żydzi zabili wtedy 91 ludzi i ranili 46. Pod kierownictwem Begina „Irgun” brał udział w 1948 roku w rzezi arabskiej wioski Deir Yassin. Zydzi zamordowali tam ponad 100 ludzi.

W 1977 roku Menachem Begin został 6 premierem Izraela. Z jego rozkazu Izrael przeprowadził akt terroryzmu państwowego dokonując bombardowania reaktora atomowego w Iraku. Na rachunek Begina trzeba zapisać żydowską napaść na Liban w !982 roku podczas którego, pod ochroną armii żydowskiej, dokonano masowego mordu w Sabra i Shatila, około 3,5 tysiąca zamordowanych ludzi.
Za: http://antimodern.ru
Data publikacji: 1.11.2013
Przekład: RX