Strona główna > Bez kategorii > Żydowski parlamentarzysta rwie „odrażający” Nowy Testament i ciska go do śmietnika

Żydowski parlamentarzysta rwie „odrażający” Nowy Testament i ciska go do śmietnika

Źródło: http://electronicintifada.net/blogs/ali-abunimah/israeli-lawmaker-tears-abominable-new-testament-throws-it-trash

Data publikacji: 17.07.2012

Tłum. RX

Członek izraelskiego parlamentu porwał egzemplarz Nowego Testamentu i wrzucił go do śmietnika. Wydanie Biblii było rozdawane wszystkim członkom Knesetu przez Wiktora Kalisha, szefa chrześcijańskiego towarzystwa wydawniczego.

„mol książkowy” w akcji

Według izraelskiej strony internetowej „NRG news”, Kalish wysłał książkę wraz z listem wyjaśniającym, że jest to nowa edycja z tysiącami odniesień, „które rzucają światło na Stary Testament i pomaga go zrozumieć a także ukazuje bliski związek pomiędzy Biblią (Starym Testamentem) a Nowym Testamentem i jak wiele jego (Starego Testamentu) proroctw spełniło się w Nowym Testamencie”.

Nowy Testament przynależy do „śmietniska historii”.

Ben-Ari nazwał jednakże książkę prowokacją, podarł ją i wyrzucił na śmietnik czego czynność została zarejestrowana kamerą filmową.

„Ta odrażająca książka (Nowy Testament) doprowadziła do mordu milionów żydów podczas palenia ich (auto da fe) przez Inkwizycję”, przytoczono cytat z wypowiedzi Ben-Ari.

„To jest prowokacja misjonarzy kościelnych i nie ma wątpliwości, że ta książka i ci, którzy ją wysłali przynależą do śmietnika historii”.

Ben-Ari cieszy się także złą sławą rozpalania nienawiści do Afrykanów, deklarując w Tel-Aviv ostatniego roku  podczas manifestacji przeciwko afrykańskim imigrantom, że „przyszliśmy żeby wymazać ciemność”.

Tzipi Hovotely, członkini rządzącej partii izraelskiego premiera Benjamina Netanyahu, wysłała żądanie do spikera Knesetu z wezwaniem do wstrzymania dystrybucji „misjonarskich” materiałów, doniosła „NRG news”.

Niszczenie Biblii odbywa się podczas zjazdu syjonistycznych protestantów w Waszyngtonie.

Niszczenie Biblii, zniewagi i obelgi w stosunku do niej w wykonaniu Ben-Ari ma miejsce podczas zjazdu protestanckiej organizacji „Christians United for Israel” (CUFI), która twierdzi, że jest największą pro-izraelską organizacją w USA i zbiera się na coroczną konferencję w Waszyngtonie. Alice Bach brała udział w konferencji i słyszała mowę inauguracyjną wygłoszoną przez założyciela organizacji, protestanckiego pastora John’a Hagee, który twierdzi, aby usprawiedliwić swoje poparcie dla Izraela, że Biblia jest „tekstem syjonistycznym”. Co powiedziałyby tysiące protestanckich syjonistów biorących udział w konferencji CUFI, gdyby widzieli oni członka izraelskiego Knesetu niszczącego Biblię i wrzucającego ją do śmietnika?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.