Strona główna > Świat > Żydowski jazgot we Włoszech

Żydowski jazgot we Włoszech

„Polacy nie byli wyłącznie współsprawcami Shoah – byli również samodzielnymi prześladowcami Żydów – niepotrzebującymi nakazów z Berlina…”

Trwa żydowski jazgot we Włoszech. Bet Magazine Mosaico, należący do mediolańskiej wspólnoty żydowskiej pisze:
„W Polsce doszło do ogromnej ilości masakr antysemickich, tak w obozach (nade wszystko w Auschwitz) jak i tych mających miejsce o wiele wcześniej i po zakończeniu wojny”.
 
„Naród polski uważał zawsze katolicyzm za element, na którym bazuje jego tożsamość narodowa, a zatem Żydzi zostali zapchnięci do roli 'narodu w narodzie' – odizolowani i wykluczeni z wielu stanowisk publicznych. To dlatego gdy rozpoczęły się obławy stanowili oni oddzielny blok społeczny – łatwy do zidentyfikowania”.
 
„Wg. polityków izraelskich ustawa zaprzecza odpowiedzialności Polaków za śmierć 3 milionów polskich Żydów, którzy byli prześladowani w sposób planowy i prawie w całości wyeliminowani za sprawą kolaboracji Polski z nazizmem”.
 
„Nie tylko politycy izraelscy ale i Żydzi, którzy ocaleli potwierdzają brutalność i przemoc, jakiej doświadczyli od swych sąsiadów – gorliwych kolaborantów nazistów i utrzymują, że polski akt prawny ma charakter dyktatorski”.

„Ocalała Halina Birenbaum mówi: 'Polacy mają ogromną wręcz odpowiedzialność za Shoah. Często informowali nazistów o tym, kto jest pochodzenia żydowskiego i byli w stanie zidentyfikować Żydów z ich wyglądu, podczas gdy Niemcom zdarzało się nie wiedzieć kto jest Żydem a kto nim nie jest”.

„Tak jak Halina Birenbaum, również Lilly Haber kładzie nacisk na wielką odpowiedzialność Polaków”.

Haber stwierdza: «Pomimo, że istnieje 6500 'sprawiedliwych wśród narodów' pochodzących z Polski – cóż możemy powiedzieć o dziesiątkach milionów Polaków, którzy przyglądali się obojętnie lub gorliwie uczestniczyli w masakrach Żydów? Postępowali podług woli Niemców, tj. na rzecz eksterminacji narodu żydowskiego i byli współsprawcami niemieckiego Ostatecznego Rozwiązania»”.

„Na koniec Lilly Haber podsumowała: «Polacy nie byli wyłącznie współsprawcami Shoah – byli również samodzielnymi prześladowcami Żydów – niepotrzebującymi nakazów z Berlina»”.

Przypomnijmy, że Halina Birenbaum jest „Człowiekiem Pojednania” roku 2001 i „Zasłużoną dla Warszawy”.

Halina Birenbaum

https://pl.wikipedia.org/wiki/Halina_Birenbaum

Fundacja Polania – Lilly Haber

http://fundacjapolania.pl/aktualnosci/krakow-moje-miasto-lili-haber/

http://fundacjapolania.pl/

Israeli politicians, survivors blast Polish Holocaust law

https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-5079364,00.html

Shoah: legge shock in Polonia. In Israele scoppia la protesta di politici e sopravvissuti

http://www.mosaico-cem.it/attualita-e-news/mondo/shoah-legge-shock-in-polonia-in-israele-scoppia-la-protesta-di-politici-e-sopravvissuti

Shoah – Polska fałszuje historię i depcze Pamięć

Shoah, la Polonia falsa la Storia e calpesta la Memoria

http://moked.it/blog/2018/02/01/shoah-polonia-non-responsabile-la-memoria-imposta-legge/

Nagonka na Polskę odbywa się w najlepsze także na włoskich uczelniach katolickich:

Polska: Katolicki Uniwersytet Najświętszego Serca w Mediolanie: „Niebezpieczna ustawa. Polacy są odpowiedzialni”

Polonia, Cattolica: “Legge pericolosa. Polacchi hanno avuto responsabilità”

https://www.radioinblu.it/2018/02/01/polonia-approvata-in-via-definitiva-dal-senato-la-controversa-legge-sulla-shoah/

Artykuł napisany przez Agostino Giovagnoli – pracownika naukowego Uniwersytetu został powtórzony na watykańskimIl Sismografo:

https://ilsismografo.blogspot.it/2018/02/polonia-lo-storico-agostino-giovagnoli.html

Agostino Giovagnoli

http://docenti.unicatt.it/ita/agostino_giovagnoli/

Marcello Pezzetti – żydowski historyk pisze na łamach Corriere della Sera:

„Odpowiedzialność polskiego, głęboko antysemickiego społeczeństwa jest niezaprzeczalna. Dowodzą tego zbrodnicze wydarzenia – zaczynając od pogromu w Jedwabnem w roku 1941 po zabójstwo jedynego ocalałego z obozu w Bełżcu – zabitego w Lublinie po zakończeniu wojny”.

W roku 1999 – dowiadujemy się z Wikipedii – Pezzetti „po przeprowadzeniu badań, jako pierwszy zidentyfikował dokładne miejsce, w którym znajdował się w Auschwitz – tzw. Bunker 1, tj. pierwsza komora gazowa. Po wojnie zostało ono przekształcone w zagrodę chłopską”.

Marcello Pezzetti

https://it.wikipedia.org/wiki/Marcello_Pezzetti

Obozy były nazistowskie, ale Polska chce uciec od swej przeszłości

«I Lager erano nazisti ma la Polonia vuole fuggire dal suo passato»

http://www.corriere.it/esteri/18_febbraio_02/i-lager-erano-nazistima-polonia-vuolefuggire-suo-passato-e1738a08-0790-11e8-8886-af603f13b52a.shtml

Żydowska dziennikarka Fiamma Nirenstein pisząc dla Il Giornale stwierdza, że:

„Polski Senat – popchnięty trendem nacjonalistycznym, który od niepamiętnych czasów ekscytuje polski naród na sposób poetycki, zwodniczy i na koniec kłamliwy – poszedł na całego”.

„Oczywiście to naziści wybrali Polskę, ponieważ stosunkowo łatwo było popchnąć żyjące tam masy w kierunku śmierci, ale i dlatego, że mogli liczyć na zatwardziały, głęboki oraz agresywny i zmasowany polski antysemityzm”.

„Polacy często stawali się współsprawcami. Donosili, szpiegowali i zabijali, tak jak w Jedwabnem gdzie 1600 Żydów zostało poćwiartowanych, spalonych żywcem i torturowanych przez polskich i niemieckich antysemitów. W roku 1946, w Kielcach dziesiątki Żydów zostało zmasakrowanych podczas pogromu dokonanego przez Polaków. Stało się to po Shoah – kiedy naziści byli już u siebie. Polska chce zapomnieć swą brzydką, antysemicką twarz i tym samym może spowodować, że nienawiść do Żydów odżyje”.

„Mój ojciec – po tym jak jego rodzina została zgładzona – wrócił do Polski by zobaczyć swój dom. Grupa Polaków otoczyła go i zagroziła mu śmiercią w przypadku gdyby nie zechciał wynieść się stamtąd jak najszybciej”.

„W filmie 'Shoah' – Lanzmanna widzimy polskich wieśniaków gromadzących się przy torach, którymi przejeżdżały pociągi śmierci. Żydzi z zaplombowanych wagonów błagali ich o ratunek a ci pokazywali im znak śmierci na szyi”.

„Nikt z Polaków nie walczył o uratowanie dzieci z warszawskiego getta. Przechodzili obojętnie, patrząc na nie, gdy umierały wychudzone do ostateczności”.

„Doprawdy Polacy chcą zapomnieć o tak ogromnej odpowiedzialności? Izrael potwierdza, że nie pozwoli na to”.

Fiamma Nirenstein

http://www.fiammanirenstein.com/pagine.asp?id=2

„My nie mamy nic wspólnego z Shoah”. Polska zatwierdza ustawę, która oburza Izrael

„Shoah, non c’entriamo”. La Polonia vara la legge che indigna Israele

http://www.ilgiornale.it/news/politica/shoah-non-centriamo-polonia-vara-legge-che-indigna-israele-1489597.html

Na koniec wiadomość o tym, że do Izraela dotarły wojska amerykańskie na ćwiczenia symulujące wojnę z Hezbollahem. Miejmy nadzieję, że „sojusznicy” przy okazji nie zahaczą o Polskę i nie spacyfikują panoszących się tam „antysemitów”.

US troops arrive for drill simulating massive missile attack on Israel

https://www.timesofisrael.com/us-troops-arrive-for-drill-simulating-massive-missile-attack-on-israel/

Truppe Usa arrivano in Israele per simulare la guerra con Hezbollah

http://www.occhidellaguerra.it/truppe-usa-arrivano-israele-simulare-la-guerra-hezbollah/

Tłum. Ram

Źródło: http://ram.neon24.pl/post/142268,zydowski-jazgot-we-wloszech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.