Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Żydowska przeszłość a żydowskie państwo. Gilad Atzmon

Żydowska przeszłość a żydowskie państwo. Gilad Atzmon

Syjonizm obiecał rozwiązać kwestię żydowską. Przysiągł poprawić sytuację diaspory żydowskiej metodą „powrotu do ojczyzny”, by uczynić Żydów kochanymi, empatycznymi, przywiązać ich do ziemi; w istocie uczynić ich „narodem jak każdy inny naród”.


Młodzi palestyńscy demonstranci na granicy Gazy niosący hebrajskie napisy:
„Żołnierzu, nie jesteśmy rzeczami, jesteśmy ludźmi”.

Przerażające sceny docierające z Gazy dzisiaj pokazują, że syjonizm poniósł straszne fiasko. Państwo żydowskie jest żenadą względem pierwotnego humanistycznego przedsięwzięcia i ludzkości ogólnie.

Tylko dzisiaj, co najmniej 43 Palestyńczyków zabili, i 2.200 zranili izraelscy żołnierze na granicy z Gazą. Niektóre raporty sugerują, że połowa tych ran pochodzi od żywej amunicji. To jest dewastująca informacja. Zbrodniczość Izraela jest instytucyjna. To nie jest o jakimś snajperze, który śmieje się kiedy strzela / laughs as he shoots do młodego Palestyńczyka w kolano, okaleczając go na resztę życia. Izrael pokazuje systematyczny, hierarchiczny, morderczy aparat, który ma na celu podtrzymanie ucisku rdzennej ludności kraju przez nieograniczony okres.

Pomimo syjonistycznego marzenia, państwo żydowskie nie jest kochane przez sąsiadów. Nie jest też kochane przez resztę świata. Faktycznie działania Izraela wywołują globalne obrzydzenie. Zamiast rozwiązania kwestii żydowskiej, syjonizm tylko ją  przeniósł, i wzmocnił objawy jakie obiecał wyeliminować.

Prawda może być niepokojącym pojęciem; bez względu na to, jak bardzo starasz się ją tłumić, to prawdzie udaje się wyjść. W związku z tym niemożliwe jest zrozumienie historii żydowskiego cierpienia nie biorąc pod uwagę okrutnych działań państwa żydowskiego. Tak się składa, że izraelska polityka kieruje się całkowitym odrzuceniem innych. Izraelska operacja wojskowa w Gazie jest tylko licencją na mordy. Można mieć nadzieję, że państwo które nazywa się państwem żydowskim, byłoby nieco bardziej czujne w sprawie nadmiernego używania władzy.

Teraz uważam, że Izrael chce być zapamiętany jako najmroczniejszy rozdział w żydowskiej historii i nie tylko.

Gilad Atzmon

Źródło: https://www.gilad.co.uk/writings/2018/5/14/jewish-past-vs-jewish-state

Tłum. Ola Gordon/http://chomikuj.pl/OlaGordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *