Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Żydowska kultura: naczelny “Midrasza” publicznie lży polskiego “Forbesa”

Żydowska kultura: naczelny “Midrasza” publicznie lży polskiego “Forbesa”

“Szmaciarze, kutasy, robią chamówę na pałę, ścierwojady, Żydów mają w dupie…”
Piotr Paziński, redaktor naczelny miesięcznika “Midrasz”, obrzuca inwektywami dziennikarzy polskiej edycji “Forbesa”.

Zaczęło się na 2 grudnia o 22:31 na profilu fejsbukowym użytkownika Hyacyntus Kalinower, który udostępnił materiały Biura Rzeczy Znalezionych pt. “Jak Axel Springer zgwałcił polskiego Forbesa”. Właściciel profilu opatrzył udostępnienie własnym komentarzem:

“Takie rzeczy tylko w Axel Springer Polska…?”

a

Po kilku minutach, jako pierwszy zareagował Piotr Pazinski , redaktor naczelny miesięcznika “Midrasz” i poszło na ostro:

Piotr Pazinski: “Takie rzeczy tylko w polskim Forbesie, gdzie grupka szmaciarzy-dziennikarzy postanowiła podbić nakład drukując niesprawdzone kawałki o rzekomych żydowskich złodziejstwach. Szmaciarze beknęli, to i teraz się odszczekują.”

Hyacyntus Kalinower: “Nie używałbym takich słów Piotr Pazinski, bo nie są stosowne, zwłaszcza że znam i cenię przynajmniej znaczną część Redakcji Forbesa – w odróżnieniu od łamania Prawa Prasowego, ale jak widać niektórzy mogą więcej…”

Piotr Pazinski: “A ja redakcji Forbesa nie cenię, a za ten parszywy numer, który wykonali, opatrując to jeszcze obłudnymi frazesami o trosce o pamięć o ofiarach Holokaustu, cenię jeszcze mniej. I wcale mi ich nie żal. Kutasy dobrze wiedzieli, że nie mają żadnych twardych dowodów na to, co piszą, że robią chamówę na pałę, byle tylko sprzedać kilka egzemplarzy swojej gazetki. Albo są idiotami. Znam kulisy pisania tego sprostowania, wiem też, ile warte są oskarżenia Aszkenazego. Łazi z nimi po Warszawie od 10 lat, nikt mu nigdy nie wierzył, bo i papierów nigdy nie przedstawił żadnych i kilka procesów przegrał. Ale te ścierwojady zamarzyły sobie sensację – kosztem Żydów oczywiście, no ale wbrew temu, co obłudnie napisali, Żydów mają w dupie. Chodziło im o sensację na poziomie Angory. Więc mają za swoje.”

Hyacyntus Kalinower: “Po Twych jakże emocjonalnych słowach jasno widać, że artykuł był celny..”.

Piotr Pazinski: “Nie, one nie są emocjonalne. Owszem, czytając ten numer – z tymi rewelacjami pod publiczkę, kto jest pijakiem, a kto złodziejem – rzygać mi sie chciało, ale to nie jest kwestia emocji. Dziwię się zresztą, że tak Ci się ten tekst podoba i dostarczył Ci tyle radości.”

Piotr Pazinski: “A co do emocji: jeśli przeczytam antysemicki, śmierdzący pisuarem paszkwil Michalkiewicza, i po lekturze szlag mnie trafi i nazwę Michalkiewicza skurwysynem, to też będziesz utrzymywał, że widać artykuł był celny?”

Hyacyntus Kalinower: “Wolałbym, gdyby osoby z GŻ wymienione w Forbesie rzeczowo odniosły się do zarzutów zamiast kneblować gazetę i to w ten sposób…”

a

Miesięcznik “Midrasz”  określa się mianem żydowskiego czasopisma społeczno-kulturalnego, skierowanego do wszystkich osób zainteresowanych życiem Żydów w Polsce i na świecie.

Piotr Paziński, redaktor naczelny “Midrasza”, zasiada w kapitule dziennikarskiej nagrody im. Teresy Torańskiej, przyznawanej przez tygodnik “Newsweek Polska”. Jest partnerem życiowym Aleksandry Karasińskiej, zastępcy redaktora naczelnego tygodnika “Newsweek Polska”.

Tygodnik “Newsweek Polska” jest wydawany dokładnie tak samo, jak “Forbes Polska” czyli przez wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska.

a
Piotr Paziński

Za: http://znalezionych.wordpress.com/2013/12/04/naczelny-midrasza-publicznie-lzy-polskiego-forbesa/

Zobacz także:

Lobby żydowskie szantażuje Forbesa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *