Strona główna > Bez kategorii > Źydowscy koloniści z Doliny Jordan uprawiają teren prywatny Palestynczyków

Źydowscy koloniści z Doliny Jordan uprawiają teren prywatny Palestynczyków

Źródło: http://ranger.nowyekran.pl/post/85170,zydowscy-kolonisci-z-doliny-jordan-uprawiaja-teren-prywatny-palestynczykow

Data publikacji: 8.01.2013

palest

 

Koloniści żydowscy w dolinie rzeki Jordan uprawiają duże połacie ziemi pomiędzy granicznym ogrodzeniem i obecną granicą z Królestwem Jordanii.

Arabscy właściciele nie mogą wejść na swoją ziemię w Dolinie Jordanu, a tymczasem rolnicy żydowscy mają zyski. Najemni robotnicy z Tajlandii w osadach żydowskich mogą przekraczać graniczne ogrodzenie, ale Palestyńczycy mają zakaz. Koloniści żydowscy w dolinie rzeki Jordan  uprawiają duże połacie ziemi pomiędzy granicznym ogrodzeniem i obecną granicą z Królestwem Jordanii.


Kolonisci dostali ta ziemie od Swiatowej Organizacji Syjonistow w latach osiemdziesiatych. Prawdziwi wlasciciele, niektorzy to uciekinierzy z wojny 1967 roku – wprawdzie powrocili na Zachodni Brzeg po podpisaniu w 1993 roku pokoju w Oslo i porozumieniu z Jordania – wciaz nie maja zezwolenia na wejscie, poniewaz wojsko nie pozwala im wkraczac na teren graniczny.

Kto by pomyslal, uwierzyl, ze Zydzi sie na to zgadzaja, ze rzad bedzie autoryzowal rabunek ziemi arabskiej w bialy dzien… To wyglada na cos wiecej niz skandal.
A w ogóle to nigdy nie wiadomo, gdzie właściwie są granice Izraela bo chyba zmieniają się codziennie.

Tak to wygląda, tymczasem telewizja w Ameryce na ogół nie pokazuje niczego krytycznego o Izraelu.

Prawda jest taka, ze cały Zachodni Brzeg jest prywatną własnością Palestyńczyków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.