Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > ŻYDOMASOŃSKA REWOLUCJA W PSEUDO-„KOŚCIELE KATOLICKIM”: Watykan wezwał „katolickich biskupów” wszystkich krajów do wprowadzenia „Dnia judaizmu”

ŻYDOMASOŃSKA REWOLUCJA W PSEUDO-„KOŚCIELE KATOLICKIM”: Watykan wezwał „katolickich biskupów” wszystkich krajów do wprowadzenia „Dnia judaizmu”

Źródło: http://3rm.info/32037-vatikan-prizval-katolicheskih-episkopov-vseh-stran-vvesti-den-iudaizma.html

Data publikacji: 17.01.2013

hexagram benedict

Watykan wystąpił z propozycją świętowania w całym świecie „Dnia judaizmu”. „Wzywamy wszystkie Konferencje Biskupów Katolickich do wprowadzenia tego Dnia”- oświadczył sekretarz watykańskiej Komisji ds. Stosunków Religijnych z Żydami, salezjański duchowny Norbert Hofmann, w wywiadzie dla portalu Kipa-Apic, donosi portal rosyjski Sedmica.ru         W jego opinii „Dzień judaizmu” jest potrzebny ażeby „podkreślić żydowskie korzenie chrześcijaństwa i przyczyniać się do chrześcijańsko-żydowskiego dialogu”.

W niektórych krajach, włącznie z Włochami, Austrią, Holandią i Polską, już istnieje podobny dzień. Jego istota polega na organizowaniu konferencji naukowych i dyskusji na temat stosunków pomiędzy żydami i kościołami chrześcijańskimi, na organizowaniu seminariów dotyczących tradycji judaizmu, koncertów muzyki żydowskiej, wystaw i innych przedsięwzięć. Właściwości świętowania „Dnia judaizmu” w różnych krajach powinny być określane przez miejscowe Konferencje Biskupów ponieważ stosunki pomiędzy Kościołem Katolickim a judaizmem w różnych krajach układają się w różny sposób, wyjaśnił Hofmann.

Dla pobożnych judeochrześcijan, różnych nurtów, włącznie z judeo-tradycjonalistami,  instruktażowy film tańca liturgicznego.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=BiAzRmjhqJQ]

chrystus

UZUPEŁNIENIE:

Za: http://www.breviarium.blogspot.com/2013/01/ewangelia-na-dzien-judaizmu.html

Ewangelia na Dzień Judaizmu

Gdy one były w drodze, niektórzy ze straży przyszli do miasta i powiadomili arcykapłanów o wszystkim, co zaszło. Ci zebrali się ze starszymi, a po naradzie dali żołnierzom sporo pieniędzy i rzekli: «Rozpowiadajcie tak: Jego uczniowie przyszli w nocy i wykradli Go, gdyśmy spali. A gdyby to doszło do uszu namiestnika, my z nim pomówimy i wybawimy was z kłopotu». Ci więc wzięli pieniądze i uczynili, jak ich pouczono. I tak rozniosła się ta pogłoska między Żydami i trwa aż do dnia dzisiejszego. 
(Mt 28:11n)Odpowiedz sobie sam, Drogi Czytelniku, na proste pytanie: Czy św. Mateusz napisał prawdę czy może nas okłamał? Jeśli nas okłamał, jeśli Ewangelia kłamie, to nasza Wiara nie ma żadnego sensu. Jeśli jednak nie kłamie; jeśli opisuje fakty, to wniosek jest tylko jeden: Judaizm ma za fundament pospolite przekupstwo i kłamstwo z premedytacją (Żydzi zebrali się w gronie starszych i po naradzie zdecydowali, że będą nadal brnąć w zaparte, wbrew prawdzie). I jak tu się wspólnie z nimi modlić? Trzeba nam się ZA nich modlić, o ich nawrócenie na chrześcijańską wiarę katolicką.

Napisał Dextimus dnia 17.1.13

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.