Strona główna > Bez kategorii > ŻYDOMASOŃSKA REWOLUCJA W PSEUDO-„KOŚCIELE KATOLICKIM”: NAJNOWSZE WYNIKI BADAŃ ŻYDOWSKIEGO UCZONEGO – RATZINGERA-TAUBERA

ŻYDOMASOŃSKA REWOLUCJA W PSEUDO-„KOŚCIELE KATOLICKIM”: NAJNOWSZE WYNIKI BADAŃ ŻYDOWSKIEGO UCZONEGO – RATZINGERA-TAUBERA

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/benedykt-xvi-koledy-i-szopki-to-nieporozumienie,1,5312353,wiadomosc.html

Data publikacji: 3.12.2012

Pogańskie “rewelacje” Benedykta XVI: kolędy i szopki to nieporozumienie

jude

Nieco ponad miesiąc przed świętami Bożego Narodzenia, Benedykt XVI oświadczył, że obecność zwierząt, takich jak owce i osły w tradycyjnych szopkach, jest oparta jedynie na micie.

Podczas gdy wiele kościołów i rodzin na całym świecie przygotowuje się do odkurzenia swoich bożonarodzeniowych figurek do szopek, papież pisze w swojej nowej książce o Chrystusie, że wbrew powszechnemu przekonaniu narodzeniu Jezusa nie towarzyszyły zwierzęta.[A skąd on to wie, że na pewno nie towarzyszyły ?? Jeśli jest mowa o żłobie w grocie pasterzy, to najprawdopodobniej były również zwierzęta].

“W Ewangelii nie ma żadnej wzmianki na temat zwierząt” – pisze w trzecim tomie swojej książki. “Włączenie zwierząt domowych w scenę narodzenia Jezusa może być inspirowane przez tradycje przedchrześcijańskie. [Cóż za neopogańskie odkrycie ! Jakoś wszyscy do tej pory wiedzieli, że inspiracją byli pasterze i żłób w stajence dla zwierząt] Ale dzieci na całym świecie nie muszą być rozczarowane. Tradycyjne owce lub woły w żłobie są tak głęboko  zakorzenione, że to bez wątpienia przetrwają mój sceptycyzm. [może lepiej nazwijmy to wprost niewiarą !]Przecież nikt nie wyrzuci ze swoich szopek osłów!” – pisze papież.B16- SZALOM

Przekonanie, że zwierzęta były w stajni, w której urodził się Chrystus jest odzwierciedlone nawet w Watykanie – wyszukana szopka ustawiana każdego roku na Placu Świętego Piotra w tydzień przed świętami Bożego Narodzenia jest wyposażona w zwierzęta.
W innym fragmencie papież podkreśla, że doktryna dziewiczego poczęcia Jezusa jest niezaprzeczalnym filarem wiary chrześcijańskiej.
[Pisze jak jakiś naukowiec, który jedynie obiektywnie stwierdza zaistniały fakt. Czemu nie napisał tak: dziewicze poczęcie Jezusa Chrystusa jest niezaprzeczalnym faktem i podstawą naszej świętej wiary chrześcijańskiej.Czy to boli tak napisać ?]

Śpiewanie kolęd, zdaniem Benedykta XVI, to także efekt zakorzenionego wśród chrześcijan mitu. [Czyli że kolędy takie jak np. „Bóg się rodzi” lub ” Wśród nocnej ciszy” oraz wiele innych, to są wynikiem mitu ??! Trudno się dziwić, dla potomka rabinistycznego rodu TAUBER’ów zapewne całe Chrześcijaństwo jest tylko mitem.] Chrześcijanie uważają, że aniołowie poinformowali pasterzy o narodzeniu Jezusa śpiewem. W rzeczywistości, jak wynika z Ewangelii, aniołowie obwieścili ten fakt mówiąc, a nie śpiewając. [a czy bezbożnik nie wie o tym, że Aniołowie wysławiają Boga właśnie przepięknym śpiewem ?]

– To nieporozumienie zrodziło tradycję śpiewania kolęd – twierdzi papież

– Cały kalendarz chrześcijański opiera się na błędzie w obliczeniach – czytamy dalej. Zdaniem Benedykta
XVI błąd w obliczeniach popełnił wczesnochrześcijański mnich Dionizjusz Mały, który uznawany jest za twórcę współczesnego kalendarza i pojęcia “Anno Domini”.

Nowy Testament nie podaje daty narodzin Chrystusa. Mnich sam ją wyliczył, korzystając ze znanych mu wówczas danych, takich m.in. jak fakt, że Jezus został ochrzczony za czasów cesarza Tyberiusza. Historycy od dawna uważają, że Jezus urodził się pomiędzy 2 a 7 rokiem p.n.e. Po raz pierwszy jednak oficjalnie przyznała to głowa Kościoła katolickiego.

Książka “Jezus z Nazaretu” Ratzingera, [A papież to nie wie, że Jezusem z Nazaretu mógł być jakikolwiek inny żyd ? gdyż imię to było wśród żydów popularne, zaś Jezus Chrystus Syn Boży Zbawiciel jest tylko jeden i innego nie było i nie będzie. ] śledzi wczesne życie Chrystusa aż do 12 roku życia i została opublikowana na całym świecie w dziewięciu językach.

(telegraph.co.uk/AOM)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.