Strona główna > Bez kategorii > ŻYDOMASOŃSKA REWOLUCJA W PSEUDO-„KOŚCIELE KATOLICKIM”: Jan Paweł II pobłogosławiony przez rabinów.

ŻYDOMASOŃSKA REWOLUCJA W PSEUDO-„KOŚCIELE KATOLICKIM”: Jan Paweł II pobłogosławiony przez rabinów.

Za: http://gazetawarszawska.com/2013/03/11/jan-pawel-ii-poblogoslawiony-przez-rabinow/

Data publikacji: 11.03.2013

Źródło: http://www.traditioninaction.org/bev/062bev02-03-2005.htm

Atila Sinke Guimarăes [2005]

Tłumaczenie: Ola Gordon

Motto dodane przez Red. StSy: Jan Paweł II (Wojtyła-Katz)
„Kto spotyka Jezusa Chrystusa, spotyka judaizm” (Moguncja, 17.11.1980) (Czy istnieją granice oszustwa?- Red. StSy)

woj2

 

18 stycznia Jan Paweł II przyjął w Watykanie około 160 rabinów z całego świata. Przybyli by celebrować zmianę jakiej dokonał II SW w naukach katolickich odnośnie judaizmu, i złożyć oficjalny hołd temu papieżowi za udzielone przez niego wsparcie Żydów i judaizmu. Punktem kulminacyjnym spotkania było dokonanie przez trzech rabinów specjalnego rytuału błogosławieństwa papieża.Informacje o tym wydarzeniu pochodzą z wiadomości na witrynach CatholicaNet (18.01.2005) i National Catholic Reporter (20.01.2005, Słowo z Rzymu).

Oceniając znaczenie spotkania, rabin Jack Bemporad, dyrektor Centrum Zrozumienia Międzywyznaniowego (CIU) zadeklarował: “Po raz pierwszy w historii, rabini ze wszystkich odłamów judaizmu spotkali się w Rzymie by podziękować papieżowi. Wśród ważnych rabinów obecni byli prezydent kolegium rabinicznego w Nowym Jorku, były główny rabin Europy i Francji, główny rabin Jerozolimy i główny rabin Rzymu.Bemporad podkreślił zmianę stanowiska po soborze, mówiąc: “W dziejach świata, ostatnie 40 lat będą uważane za najbardziej rewolucyjne i najbardziej istotne w relacjach żydowsko-chrześcijańskich.Przywołując niektóre z głównych punktów, zauważył, że Jan Paweł II był pierwszym papieżem w historii który odwiedził synagogę; ten papież ustanowił również stosunki dyplomatyczne z Izraelem, i prosił o przebaczenie Kościołowi za zwalczanie judaizmu (CatolicNet).

Podczas wizyty w Izraelu JP II promował spotkanie z jerozolimskimi rabinami.Inside the Vatican, luty 2003
Podczas wizyty w Izraelu JP II promował spotkanie z jerozolimskimi rabinami.
Inside the Vatican, luty 2003

Była to największa audiencja papieska dla grupy Żydów. Zwykle kiedy Światowy Kongres Żydów czy Liga Przeciwko Zniesławieniu odwiedzają Jana Pawła II, delegacja składa się z nie więcej niż 15-20 osób.
Rabin Joseph Ehrenkranz z Connecticut powiedział, że podczas gdy pewni katolicy “nie wiedzą” o rewolucji, która miała miejsce od II SW, wielu Żydów “nie wierzyło”. W tym przypadku, powiedział  Ehrenkranz, audiencja z 18 stycznia była okazją dla żydowskich liderów by publiczne uznali, że transformacja była prawdziwa.
Rabin Gary Krupp, który zainicjował plan sprowadzenia do Watykanu 160 rabinów, pochwalił JP II w uroczystym przemówieniu: “Ty przy każdej okazji broniłeś naród żydowski, jako ksiądz w Polsce I podczas twojego pontyfikatu”. Przywołał wizytę JP II do rzymskiej synagogi w roku 1986, pierwszą przez papieża od czasów początku Kościoła, i jego wizytę w 200 roku do Izraela.

Enigmatycznie Krupp także dodał, że JP II uosabia “duch Aarona, arcykapłana w starożytnym Izraelu”.

Po przemówieniu, trzej rabini pobłogosławili papieża po hebrajsku i po angielsku. Jedna część tej ceremonii była otwarta dla prasy, druga zamknięta. O tej części nie było żadnych raportów (National Catholic Reporter).

Dlaczego tym rabinom pozwolono na tak spektakularne zgromadzenie w Watykanie? Oficjalne wyjaśnienie jest takie, że celebrowało ono 40 rocznicę przyjęcia soborowej deklaracji Nostra aetate, która przyjęła progresywistyczne podejście do żydów i muzułmanów.

Nie wierzę w to, iż taki był prawdziwy tego powód. Po pierwsze, 40 rocznica Nostra aetate będzie dopiero 24 października 2005 roku, zbyt daleko do tej daty by organizować specjalne święto w styczniu. Po drugie, ponieważ tydzień styczeń 16-22, kiedy miała miejsce audiencja, był tygodniem poświęconym stosunkom katolicko-żydowskim. Wydaje mi się, że prawdziwy powód leży w tle tego faktu. Postaram się to wyjaśnić.

20 stycznia 1842 roku, Alfons Ratisbone, młody francuski Żyd z ważnej rodziny bankierskiej w Strasburgu i bliski krewny Rotszyldów, doznał objawienia Matki Bożej i natychmiast przeszedł z judaizmu na katolicyzm. Jego konwersja, która miała miejsce w Rzymie, przedstawiała spektakularne zwycięstwo Matko Bożej nad judaizmem, wywołała ogromne reperkusje we Włoszech, Francji i w całym katolickim świecie. Przy tej okazji ustanowiono Nabożeństwo do Matki Bożej Cudownego Medalika, a Bazylika Sant Andrea delle Fratte, miejsce cudu, stała się ośrodkiem specjalnych modłów o nawrócenie żydów [więcej tutaj http://lefleurdelystoo.blogspot.se/2012/01/miraculous-conversion-of-alphonse.html

Alfons Ratisbone i jego brat Teodor, także konwertyta, zostali księżmi i założyli nową instytucję religijną Zgromadzenie Matki Bożej Syjonu, poświęconą konwersji żydów z ich perfidnej religii na katolicyzm.

Pięćdziesiąt lat później, 17 stycznia 1892 roku, Kapituła Watykańska przyznała specjalny kult obrazowi Matki Bożej Madonna del Miracolo (Matka Boża Cudowna), którą ukoronowano na królową. Ten akt watykański był aprobatą wzrastającej popularności nabożeństwa do Matki Bożej Cudownego Medalika, pośredniego uznania upamiętnienia konwersji Alfonsa Rtisbone, i błogosławieństwo ogólnemu dążeniu do nawracania żydów. Od tego czasu co roku tydzień stycznia w którym mieściły się te dwie daty – 17 i 20 poświęcano upamiętnieniu tych wydarzeń.

Rok 2003 – rabin Mervin Hier wręcza JP II żydowską nagrodę Centrum Szymona WizentalaThe Catholic World Report, styczeń 2004
Rok 2003 – rabin Mervin Hier wręcza JP II żydowską nagrodę Centrum Szymona Wizentala
The Catholic World Report, styczeń 2004

Zgodnie z oczekiwaniami, po II SW progresywistyczne Stolice Apostolskie Pawła VI i Jana Pawła II zamroziły te święta. Ale nie tylko to. Kiedy odwiedziłem Rzym w styczniu 1993 roku, widziałem, że ten tydzień poświęcono czemuś wręcz przeciwnemu. To znaczy nie wspominano już o konwersji żydów, i wszystko zorganizowano by celebrować międzywyznaniowy dialog katolicko-żydowski. W tym celu w całym Rzymie odbywały się imprezy ekumeniczne. Te upamiętnienia międzywyznaniowe odbywają się do chwili obecnej. Dlatego audiencja zorganizowana dla tak licznego zgromadzenia 18 stycznia 2005 roku stanowiła część tygodnia dialogu katolicko-żydowskiego. Zastanawiam się czy w tym styczniowym dniu ubiegłego roku nie zrobiliśmy następnego kroku na drodze do zniszczenia tradycyjnego katolickiego stanowiska. To znaczy była to okazja by Żydzi otwarcie stwierdzili, że judaizm jest prawdziwą religią, niewymagającą żadnej konwersji do KK. Judaizm będzie tak prawdziwy, że 160 rabinów przybyło do Rzymu by to ogłosić i pobłogosławić głowę KK swoimi złowieszczymi rytuałami.

W praktyce rabini udaliby się do Watykanu by pomścić nawrócenie Ratisbonne’a, zaprzeczyć temu, że coś takiego potrzebował, i pokazać objawienie Matki Bożej jako coś nieistotnego i głupawego. Według mnie, cały ten epizod pokazał wielką symboliczną zniewagę Świętej Matki Kościoła zmiękczaną przez obecnego papieża [JP II].

Nawrócenie Ratisbonne’a miało miejsce 163 lata temu. Czy liczba rabinów, którzy odwiedzili Watykan, około 160, miała oznaczać liczbę lat, jakie upłynęły od tego czasu? Nie mam żadnych szczegółów by wyciągać w tej kwestii jakieś poważne wnioski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.