Strona główna > Bez kategorii > ŻYDOMASOŃSKA REWOLUCJA W PSEUDO-„KOŚCIELE KATOLICKIM”: Dla żydów całego świata „papież” Franciszek jest sprzymierzeńcem.

ŻYDOMASOŃSKA REWOLUCJA W PSEUDO-„KOŚCIELE KATOLICKIM”: Dla żydów całego świata „papież” Franciszek jest sprzymierzeńcem.

Komentarz: Redakcja StSy przedstawia czytelnikom tłumaczenie artykułu z anglojęzycznej prasy niezależnej (to znaczy koszernej, inna nie istnieje), dotyczącego stosunku światowego żydostwa do następnego, podstępnego żydomasona w Watykanie. Czytając należy pamiętać kto pisze. A także należy skonstatować fakt czy te informacje podawane są przez jakiekolwiek me(n)dia podające się za katolickie (w rzeczywistości judeochrześcijańskie, których katolicyzm ograniczony jest tylko do nazwy) a w szczególności przez tak zwanych „tradycjonalistów” pozostających w łączności z „najukochańszym Ojcem Świętym”. Tutaj leży odpowiedź kto jest kim. Redakcja StSy będzie śledzić i, w miarę swoich bardzo skromnych możliwości, informować czytelników o przyspieszonym niszczeniu ostatnich resztek katolicyzmu w, tak zwanej, Europie i poza nią, przez „strasznych braci w wierze” dowodzących masami otumanionych gojów, pędzących radośnie ku własnej zagładzie. Jak rewolucja to rewolucja!  Nie życzymy miłego czytania. Można poczuć mdłości a nawet więcej. Czytajmy z powagą. Informacje podawane przez StSy pozostawiamy czytelnikom do ich własnego wykorzystania.

UWAGA: Pogrubienia i podkreślenia w tekście pochodzą od Redakcji StSy.

Źródło: http://www.syracuse.com/news/index.ssf/2013/03/jews_worldwide_see_an_ally_in.html

Data publikacji: 15.03.2013

pape1

Washington (RNS)

Żydzi na całym świecie powitali nowo wybranego we środę (13 marca) papieża Franciszka jako przyjaciela i podkreślili w szczególności jego współczucie i silną reakcję na zamach bombowy z 1994 roku w Centrum Żydowskim w jego rodzinnej Argentynie, najkrwawszy zamach w historii kraju.

„Na tyle co słyszałem i czytałem w parę minut po elekcji papieża to okazał on głębokie oznaki szacunku i przyjaźni w stosunku do żydów”- powiedział Riccardo di Segni, główny rabin Rzymu. „To jest dobry punkt wyjścia”– dodał.

„Jako kardynał, Jorge Mario Bergoglio, arcybiskup Buenos Aires, Franciszek miał ciepłe stosunki z żydowską społecznością Argentyny i cieszył się bliską przyjaźnią wielu wybitnych rabinów”powiedział rabin David Rosen, dyrektor międzynarodowy ds. stosunków międzyreligijnych American Jewish Committee. Oświadczenia Bergoglia po zamachach bombowych w Buenos Aires są po 20 latach ciągle żywe wśród wśród żydów argentyńskich i także dalej, po części dlatego, że zbrodnia pozostaje ciągle w trakcie śledztwa, jak wielu uważa,  celowo opóźnianego i ciągle widnieje w nagłówkach wielu gazet Argentyny, Izraela i prasy żydowskiej. Kiedy islamscy terroryści, powszechnie uważani za bojowników Hezbollahu wspieranego przez Iran, zaatakowali Centrum Żydowskie to Bergoglio „natychmiast nie tylko potępił ten akt ale także solidaryzował się z żydowską społecznością”- powiedział Rosen.

Akurat dwa miesiące temu rząd Argentyny powołał wspólną argentyńsko-irańską komisję śledczą w sprawie, sprzed prawie już  20 lat, zamachu samobójczego, który pociągnął za sobą 85 śmiertelnych i 300 rannych ofiar. Rosen stwierdził, że nie wie nic o jakimkolwiek oświadczeniu Bergoglio dotyczącym nowej komisji, która wielu żydom rzuca się w oczy jako komisja pozwalająca przestępcom prowadzenie dochodzenia w sprawie zbrodni.

Ale „Mówi się mi, że on nie jest w najlepszych stosunkach z obecnym rządem ponieważ trzyma się mocnych, pryncypialnych reguł w wielu kwestiach”- powiedział Rosen. Stosunki żydowsko-katolickie wybitnie uległy polepszeniu od czasu II Soboru Watykańskiego (1962-1965) kiedy kościół przyjął twarde stanowisko przeciwko antysemityzmowi i odwiecznemu nauczaniu, że żydzi ponoszą odpowiedzialność za śmierć Chrystusa. Stosunki ucierpiały jednak nieco za panowania Benedykta XVI, zwłaszcza kiedy zezwolił on na rozszerzone używanie starej Mszy Łacińskiej, która zawiera także modlitwę wielkopiątkową o „zdarcie” zasłony z żydowskich serc. Po skargach żydów Benedykt poddał modlitwę pewnym zmianom. Benedykt był także szeroko krytykowany kiedy zniósł ekskomuniki czterech odszczepieńczych biskupów tradycjonalistycznych, włącznie z tym Richardem Williamsonem, który okazał się być werbalnym negacjonistą holocaustu. Benedykt później przyznał, że dane z internetu mogły być podstawą stanowiska Williamsona. Benedykt zrezygnował dnia 28 lutego powołując się na niedomagania zdrowotne.

„Witamy papieża Franciszka I w jego nowej roli przywódcy Kościoła Katolickiego”– powiedział w swoim oświadczeniu prezydent „B’nai B’rith International”, Allan J. Jacobs. „Katolicko-żydowskie stosunki były centralną kwestią dla papieża Benedykta XVI i my oczekujemy z nadzieją na kontynuację, na mocnych podstawach, które już istnieją, dialogu międzywyznaniowego”. Inni żydowscy przywódcy i erudyci zauważyli, że relatywnie zaawansowany wiek Franciszka, 76 lat, jest ważny dla społeczności żydowskiej w tym, że Holocaust miał miejsce właśnie za jego życia i może wywoływać u niego wspomnienia horrorów do których może doprowadzić antysemityzm.

„Było wielu ludzi, którzy mówili, że po Benedykcie nie będzie papieża, który by żył za czasów II Wojny Światowej”- powiedział Rosen z „American Jewish Congress”. David Novak, profesor studiów żydowskich i filozofii z University of Toronto, powiedział, że ma nadzieję, że Franciszek udoskonali politykę priorytetów jego poprzedników w kwestii stosunków żydowsko-katolickich. „Benedykt nie ma złych notowań u żydów”, powiedział Novak, „ale nie przykładał do nich tak wiele uwagi jak papież Jan Paweł II, który nazywał żydów „starszymi braćmi” w wierze”.

„Chciałbym ujrzeć pewien rodzaj odnowienia stosunków żydowsko-katolickich, które, jak sądzę, osiągnęły szczyt podczas pontyfikatu Jana Pawła II”– powiedział Novak, który pisze bardzo dużo na temat relacji pomiędzy oboma wyznaniami. Pomiędzy innymi zabiegami o względy żydów, za panowania Jana Pawła II, Stolica Święta uznała państwo Izrael w 1997 roku. Jan Paweł II był pierwszym papieżem, który odwiedził Auschwitz, który błogosławił Izrael i przepraszał za czyny chrześcijan przeciwko żydom.

„Jeżeli katolicy nie kanonizują go”, mówi Novak, „to żydzi to zrobią”.

Żydowskie grupy mówiły także, że Franciszek będzie przykładał dużą uwagę do kwestii sprawiedliwości społecznej co do których żydzi i katolicy mogą pracować razem. „Oczekujemy z nadzieją na nasze aktywne partnerstwo z Kościołem Katolickim w zwalczaniu ubóstwa, wielkiego dziedzictwa papieża w czasie jego urzędowania jako kardynała Buenos Aires”- powiedział w oświadczeniu rabin Steve Gutow, prezydent Jewish Council for Public Affairs.

W świecie tak strasznie podzielonym przez bogactwo i oportunizm, niechaj jego nauczanie i przykład pomogą uleczyć nasz zdruzgotany świat i przybliżyć nas do czasu kiedy żaden człowiek nie będzie się kładł spać o głodzie”.

————————————————————————————————-

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.