Strona główna > Bez kategorii > Żydomasońska rewolucja w Kościele Katolickim: Dwóch papieży tego samego rodzaju: Aleksander VI Borgia i Benedykt XVI – Ratzinger – Tauber

Żydomasońska rewolucja w Kościele Katolickim: Dwóch papieży tego samego rodzaju: Aleksander VI Borgia i Benedykt XVI – Ratzinger – Tauber

Źródło: http://www.traditio.com/comment/com1104.htm

Data publikacji: 10.04.2011

Tłum. GREGORIUS

Papież Aleksander VI Borgia (po lewej) i neo-„papież” Benedykt XVI-Ratzinger-Tauber (po prawej). Czy Benedykt-Ratzinger jest nowym „Złym Papieżem”?

Jest gorszący tak jak Aleksander VI, który jednak nigdy nie był uwikłany w gwałty na dzieciach. Benedykt-Ratzinger-Tauber stoi na czele ogromnego, seksualnego i malwersacyjno-złodziejskiego holocaustu od 1977 roku kiedy został neo-„arcybiskupem” Monachium (Niemcy). Przez następne trzydzieści kilka lat dziesiątki tysięcy niewinnych dzieci zostało zgwałconych przez neo-„kościelnych” księży i prałatów przy jego aktywnej ochronie tego procederu.

Dnia 3 kwietnia 2011 roku kanał telewizyjny Showtime rozpoczął emisję swojego nowego serialu filmowego „The Borgias: The Original Crime Family”. We wstępnej reklamie Showtime dokonał porównania pomiędzy papieżem Aleksandrem VI (Rodrigo Borgia) i Vito Corleone, którego kariera stała się sławna dzięki powieści kryminalnej autorstwa Mario Puzo zatytułowanej „The Godfather”, na podstawie której nakręcono oskarowy film. Jednakże katolicy obznajomieni z historią Kościoła będą skłaniać się do porównania „Złego Papieża” Aleksandra VI Borgii z obecnym „Złym Papieżem” Benedyktem XVI-Ratzingerem-Tauberem. Ale co więcej to serial filmowy kanału TV Showtime skierował uwagę milionów widzów na mało znaną klauzulę katolickiej teologii, dotyczącą papieża a mianowicie taką, że papież może być złożony z urzędu z powodu zgorszenia. Johannes Burchardt, prawdziwa postać historyczna, którego papież Aleksander VI opisuje jako najbardziej wykształconego kanonistę jego czasów, cytuje w epizodzie serialu Huggucio z Pizy (1210), który napisał „Summa Decretorum”, najszerszy i najautorytatywniejszy komentarz tamtych czasów do Świętych Kanonów.

„Papież, który jest rozwiązły publicznie i posiada konkubinę publicznie (ecce publico fornicator publico habet concubinem) może byż rzeczywiście złożony (z urzędu) ponieważ gorszenie Kościoła jest samo w sobie herezją”

Kiedy tę zasadę „gorszenia Kościoła, która jest sama w sobie herezją” zestawi się z zasadą Św. Roberta Bellarmina: „Papa hereticus ipso facto depositus est” (heretycki papież jest, przez sam ten fakt, złożony z urzędu) to mamy możliwość zastosowania ich nie tylko do przypadku Aleksandra VI, który prowadził gorszące życie osobiste ale także do Benedykta-Ratzingera-Taubera, którego pontyfikat uwikłany jest w daleko bardziej gorszące sprawy niż Aleksandra VI, a mianowicie zaangażowanie w holocaust zbrodni przeciwko dziesiątkom tysięcy dzieci. Wniosek jaki może być wyciągnięty z tej zasady katolickiej teologii jest oszałamiający. Aby uzyskać więcej informacji kliknijcie na  Limitations of Papal Authority to Change Sacred Tradition, From the Writings of Roman Catholic Popes, Councils, Saints, and Theologians in the TRADITIO Network’s Library of Files (FAQs and Traditional Apologetics).

www.traditio.com/tradlib/popelim.txt

Prawdopodobnie nieświadomie kanał telewizyjny Showtime rzucił światło na jeden z wielu problemów w historii papiestwa a mianowicie na konflikt pomiędzy starożytnymi, kościelnymi zasadami:

1) Prima sedes a nemine indicatur (Najwyższa władza nie może być przez nikogo oceniana)

2) Papa haereticus ipso facto depositus est (heretycki papież przez sam ten fakt złożony jest z urzędu)

Powszechnie znany był fakt, że wybór papieża Aleksandra VI był wynikiem śmiertelnego grzechu symonii. Mówiąc prościej, Aleksander VI kupił papiestwo za srebrniki.

Istniał ruch z kardynałem Giuliano della Rovere na czele, który rozważał zwołanie Soboru w celu złożenia z urzędu symonicznego papieża (tak, papież może być złożony z urzędu) przy poparciu katolickiego króla Francji, Karola VIII.

Tak nikczemne i ohydne były publicznie gorszące grzechy papieża Aleksandra VI, które dotknęły stosunkowo niewielu ludzi, że ci podjęli z rozmysłem decyzję zaangażowania się z całym ryzykiem w politykę Kościoła. Publicznie gorszące grzechy neo-„papieża” Benedykta XVI-Ratzingera-Taubera, dotyczą gwałtów seksualnych jego neo-„duchowieństwa” na dziesiątkach tysięcy niewinnych dzieci. Ślady jego działalności są wszędzie wokół najohydniejszych zbrodni od, co najmniej, czasu jego urzędowania na urzędzie neo-„arcybiskupa” Monachium, czyli od 1977 roku, aż do czasu kiedy został carem zbrodni seksualnych za neo-„papieża” JPII-Wojtyły-Katza i następnie zostając samemu neo-„papieżem”. Jeśli Aleksander VI podlegał prawu złożenia z urzędu przez Kolegium Kardynałów to Benedykt XVI-Ratzinger-Tauber o wiele bardziej podpada pod złożenie z urzędu.

Historyczna uwaga dodatkowa: Ciągle istnieje nadzieja. Drugi następca Aleksandra VI (po papieżu Juliuszu II), papież Leon Xbył prawie świeckim kiedy został wybrany w 1513 roku.

Otrzymał jedynie tonsurę mnich franciszkańskiego ale nie złożył ślubów. Musiał być wyświęcony, konsekrowany na biskupa a następnie koronowany. Wszystko w ciągu 10 dni następujących po elekcji.

****************************

Ps. Zobacz także:

LOT zakazuje pracownikom “eksponowania symboli religijnych”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.