Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Benedykt XVI (Żyd Ratzinger – Tauber – Peinter) i judaizm czyli apokalipsa cz. II

Benedykt XVI (Żyd Ratzinger – Tauber – Peinter) i judaizm czyli apokalipsa cz. II

Ratzinger-Tauber-Peintner, żydowski niszczyciel Kościoła Katolickego, arcy-heretyk i judaista, tzw. były „papież”.

Rabin Izrael Singer, przewodniczący Światowego Kongresu Żydów wygłasza swoje przemówienie do neo-„papieża” Benedykta XVI-Ratzingera-Taubera podczas jego pierwszego po wyborze spotkania z międzynarodową grupą żydowską w Watykanie we czwartek 9 czerwca 2005 roku. Singer powiedział Benedyktowi-Ratzingerowi-Tauberowi, że na jego poprzednim stanowisku szefa watykańskiej Kongregacji ds. Doktryny Wiary, dostarczył on podczas pontyfikatu neo-„papieża” Wojtyły-Katza teologicznego uzasadnienia do wzajemnego nawiązania stosunków. Dnia 9 czerwca 2005 roku neo-„papież” spotkał się pierwszy raz od swego wyboru na międzynarodowych obradach z 24 przedstawicielami konsorcjum żydowskich agencji, znanego jako International Jewish Committee.

Delegacja prowadzona przez rabina Izraela Singera, prezesa IJCIC i wiceprezesa IJCIC, rabina Joela H. Meyera z Rabbinical Assembly of Conservative Judaizm, w składzie: rabin Leon Feldman, sekretarz generalny IJCIC; rabin Gary Breton-Granatoor; Leon Kliencki i Alessandro Ruben z Anti-Defamation League; rabin David Rosen i Lisa Palmieri-Billig z American Jewish Committee; rabin dr Shira Lander z Central Conference of American Rabbis; rabin Jerome M. Epstein z United Synagogue Council of Conservative Judaizm; Edgar Bronfman, prezes World Jewish Congress; Cobi Benatoff, prezes European Jewish Congress; Mark J. Pelavin z Reform Religious Action Center; Joel Kaplan z B’nai B’rith; Samuel Hadas, pierwszy ambassador izraelski przy “Stolicy Apostolskiej” I Oded Wiener, sekretarz generalny Chief Rabbinate of Israel. Był tam także obecny neo-„kardynał” Walter Kasper, szef Papieskiej Komisji ds. Stosunków Religijnych z Żydami, w towarzystwie wiceszefa Komisji neo-„biskupa” Briana Farrella i sekretarza neo-„księdza” Norberta Hofmanna.

Neo-„papież” Benedykt-Ratzinger-Peintner gorąco wita rabina Rosena.

Rabin David Rosen obdarowuje nowo wybranego neo-„papieża” swoją książką, zatytułowaną „The Christian and The Pharisee” (Chrześcijanin i faryzeusz) napisaną wespół z neo-„księdzem” R. T. Kendall’em.

Prawdziwy pokaz nienawiści. Apostacki neo-„kardynał” Ratzinger zapalający żydowską menorę w czasie ceremonii w (zagrabionej) Bazylice Św. Piotra w Rzymie 12 marca 2002 roku.

Wizyta apostolska neo-„papieża” w Turcji w dniach 28 listopada-1 grudnia 2006 roku. W czwartek wieczorem 30 listopada 2006 roku „ nasz najukochańszy ojciec święty” Benedykt-Ratzinger-Tauber spotkał się z H. E. Isak Aleva, głównym rabinem Turcji w Przedstawicielstwie Papieskim w Stambule. Jakaż radość ze spotkania dwóch starszych braci w wierze! Chałaty w odmiennych barwach ale pod nimi serca biją tą samą miłością do Talmudu!

Na spotkaniu z neo-„papieżem” B’nai B’rith wypatruje Nowej Ery  w neo-„katolicko”-żydowskich stosunkach. Starsi przywódcy B’naiB’rith International i osoby wspierające, spotkali się w dniu 18 grudnia 2006 roku na prywatnej sesji z neo-„papieżem”. Prezes B’nai B’rith Moishe Smith dostarczył wiadomość o współpracy i wspólnocie wartości podkreślając wspólne interesy i troski, które obie społeczności podzielają.

New York, 26 marca 2007 rok. Rabin Leon Kliencki, dyrektor emeritus wydziału spraw międzyreligijnych Anti-Defamation League został mianowany przez neo-„papieża” Ratzingera-Taubera Papieskim Kawalerem Orderu Świętego Grzegorza Wielkiego za historyczne dokonania w polepszaniu stosunków pomiędzy neo-„katolikami” a żydami.

Meredith i Gary Krupp z Josephem neo-„kardynałem” Ratzingerem-Tauberem, obecnie „naszym najukochańszym ojcem świętym”.

Liturgia nieznana. Z pewnością coś nowatorskiego, jak na wynalazcę przystało.

Benedykt-Ratzinger-Tauber w Auschwitz kłania składając hołd się bożkowi holokautiańskiemu.

„…wstrząs po szoah postawił całą kwestię w nowym świetle…Czy mogą chrześcijanie po tym wszystkim co się stało ciągle twierdzić z czystym sumieniem, że są prawowitymi dziedzicami Biblii Izraela, czy powinni zamiast tego z uszanowaniem i pokorą, wyrzec się jakiegokolwiek twierdzenia, które, w świetle tego co się stało, musi wyglądać jak uzurpacja?” (Joseph Ratzinger- „The Jewish People and their Sacred Scripture In the Christian Bible”, 24 maja 2001). Cytat z powieści religion-fiction Ratzingera-Taubera. Sama powieść nieco nużąca chociaż, przyznać trzeba uczciwie, zawiera także fragmenty rzeczywiście o dużej dozie humoru i dowcipu. Oczywiście jak na powieść judeochrześcijańską.

Prezes World Jewish Congress podziękował Benedyktowi-Ratzingerowi-Tauberowi za wszystko co on uczynił dla żydów w ciągu minionych dekad. Ronald Lauder, w towarzystwie Michaela Schneidera, sekretarza generalnego World Jewish Congress spotkał się z neo-„papieżem” w poniedziałek dnia 9 października 2007 roku.

Benedykt-Ratzinger-Tauber powtórnie gnie się pokutniczo przed idolem holokaustiaństwa. Głęboki skłon ma miejsce w Wiedniu przed pomnikiem na Judenplatz w dniu 7 września 2007 roku.

Benedykt-Ratzinger-Tauber i jego żydowscy przyjaciele ze spotkań ekumenicznych organizowanych przez Wspólnoty Sant’ Egidio, Neapol, 21-23 października 2007 roku.

B’nai B’rith zachęcona po pierwszym żydowskim spotkaniu z neo-„papieżem” Benedyktem XVI-Ratzingerem-Tauberem.

16 czerwca 2005 roku Prezes B’nai B’rith International, Joel S. Kaplan wraz z osobistościami społeczności żydowskiej wziął udział w audiencji u neo-„papieża” Benedykta XVI-Ratzingera-Taubera w Watykanie. Kaplan, który osobiście powitał neo-„papieża”, opisał go jako „niewiarygodnie ciepłą osobę” a spotkanie z nim żydowskich przywódców określił jako bardzo „pozytywne”. Kaplan powiedział, że papieskie uwagi „zachęcały do poważnego dialogu z żydowską społecznością” i „stworzyły atmosferę pozwalającą na przedyskutowanie różnych kwestii w duchu prawdziwej współpracy”. Neo-„papieskie” spotkanie z członkami International Jewish Committee on Interreligious Consultations (IJCIC), społecznej organizacji do dialogu międzywyznaniowego było pierwszym spotkaniem przywódców żydowskich od czasu kiedy były neo-„kardynał” Joseph Ratzinger został wybrany nowym neo-„papieżem” neo-„kościoła”.

Wypowiedzi papieża Benedykta XVI do Kierownictwa Delegacji Anti-Defamation League

Zamieszczone 12 października 2006 roku

Watykan

Drodzy Przyjaciele,

Jestem rad, że mogę powitać w Watykanie delegację Anti-Defamation League. Korzystając ze sposobności wielokrotnie odwiedzaliście mojego poprzednika papieża Jana Pawła II i ja jestem szczęśliwy ciągle spotykać przedstawicieli różnych grup żydowskich.

Fundacja Waldenberga spotyka papieża i innych religijnych przedstawicieli.

Rzym, piątek 29 września 2006 roku (ZENIT.org). Delegacja Międzynarodowej Fundacji Raoula Waldenberga (FIRW) pod przewodnictwem jej założyciela Barucha Tenembaum powitała papieża Benedykta XVI w środę 27 września w Watykanie. http://www.raoulwallenberg.net/?en/interfaith/.3704.htm

ZF06030102 – 01-03-2006 Permalink: http://www.zenit.org/article-12273?l=french Benedict XVI wita muzułmańskich i żydowskich gości.

Rzym, 1 marca 2006 roku (ZENIT.org). Papież Benedykt XVI zatrzymał się po audiencji generalnej na Placu Św. Piotra żeby powitać grupę muzułmańskich i żydowskich gości.

Ten fakt podkreśliło także Radio Watykańskie.

Benedykt XVI życzy głównemu rabinowi Rzymu szczęśliwego Nowego Roku.

Watykan, 19 września 2007 roku (ZENIT.org). Benedykt XVI przesłał głównemu rabinowi Rzymu życzenia z okazji żydowskich świąt obchodzonych w tym miesiącu. Papież wyraził w przesłaniu swoje „najserdeczniejsze i szczere najlepsze życzenia” rabinowi Ricardo Di Segni i całej żydowskiej wspólnocie we włoskiej stolicy. Żydowski kalendarz wyznacza Rosh Hashana (Nowy Rok) na 12-14 września; Yom Kippur (dzień pokuty) na 21-22 września i Sukkot (święto namiotów) na 27 września-3 października.

„Te święta”, napisał Ojciec Święty, „mogą być sposobnością do wielu błogosławieństw od Nieśmiertelnego i źródłem ogromnej radości tak żeby wola krzewienia pokoju, którego świat tak bardzo potrzebuje, wzrastała w każdym z nas. Niechaj Bóg w swojej dobroci ochrania waszą społeczność i spowoduje by przyjaźń pomiędzy nami pogłębiała się, w tym mieście Rzymie i wszędzie”.

Komentarz: Zaleca się wszystkim judeochrześcijanom utrwalenie na piśmie lub w pamięci tekstu powyższych życzeń „naszego najukochańszego ojca świętego” z powodu ich nadzwyczajnej cymesowości i korzystanie z nich jak z codziennej modlitwy do Nieśmiertelnego. Skuteczność gwarantowana.

Część pierwsza pod linkiem

Źródło: http://www.nostra-aetate.org/BENOIT_XVI_JUIFS/B16.html

Data publikacji: 2008 rok

Tłum. GREGORIUS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.