Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Żydomasońska rewolucja

Żydomasońska rewolucja

Żydomasońska rewolucja w pseudo-„Kościele katolickim”: Alert: Bergoglio zapowiada likwidację Kościoła!

Totalne zniszczenie struktur państwowych, ekonomicznych, rodzinnych i ogólnospołecznych poprzez “reformy” to stara żydowska taktyka  sięgająca swymi korzeniami do czasu  ”rządów  Józefa  w Egipcie”.

Skutki reformy Kościoła  dokonane rękami Bergoglio, będą podobne do skutków planu Balcerowicza – jeżeli komuś brakuje prostej wyobraźni.

Jak widzieliśmy, Bergoglio to osobnik, który odmówił czci Przenajświętszemu Sakramentowi!

Czego więc oczekujemy ……?

Jak długo będziemy to tolerować?!

(-) Red.

Papież i Stolica Apostolska

Ostatnia poranna Msza Franciszka przed wakacjami: nie obawiajmy się odnowy struktur!

◊          Być chrześcijaninem nie oznacza coś robić, ale pozwolić się odnowić przez Ducha Świętego. Dlatego bez lęku należy odnawiać stare struktury istniejące w Kościele. Mówił o tym Papież Franciszek w kaplicy Domu św. Marty na ostatniej przed wakacyjną przerwą porannej Mszy z udziałem wiernych. W liturgii uczestniczyła grupa rekrutów Gwardii Szwajcarskiej.

W homilii Ojciec Święty nawiązał do Jezusowych słów o młodym winie, które należy nalewać do nowych bukłaków. Jak zauważył, oznaczają one odnowienie i ubogacenie Starego Przymierza przez Ewangelię. Nowe prawo idzie dalej niż stare, o czym świadczy przykazanie miłości nieprzyjaciół. Trafia ono przede wszystkim do serca, a nie jest zbiorem przepisanych czynności.

„Być chrześcijaninem znaczy dać się odnowić przez Jezusa w tym nowym życiu – mówił Franciszek. – Ktoś powie: «Ja jestem dobrym chrześcijaninem, każdej niedzieli chodzę w południe do kościoła, robię to i tamto…». Jakby chodziło o jakąś kolekcję. Tymczasem chrześcijańskie życie nie jest wyklejanką rzeczy. To pewna harmonijna całość czyniona przez Ducha Świętego! Odnawia wszystko: nasze serce, życie; pozwala żyć odmiennym stylem, który ogarnia całość życia. Nie da się być chrześcijaninem cząstkowym, na pół etatu, ale trzeba nim być na całego. Tej odnowy dokonuje Duch. Ostatecznie bycie chrześcijaninem nie oznacza robienia czegoś, ale znaczy pozwolić się odnowić przez Ducha Świętego, albo, by użyć słów Jezusa, stać się młodym winem”.

Jak wskazał Franciszek, to nowość Ewangelii wykracza poza nas samych. Skoro weszła ona w świat Starego Przymierza, jest także w stanie odnawiać zwyczaje i struktury, byśmy nie byli ich niewolnikami. Stąd właśnie Jezusowe słowa o potrzebie nowych bukłaków.

„W chrześcijańskim życiu, także w życiu Kościoła, istnieją stare, przemijające struktury – kontynuował Papież. – Należy je odnawiać! I Kościół był zawsze na to uważny w dialogu z kulturami. Zawsze się pozwala odnawiać w zależności od miejsc, czasów i osób. I Kościół czynił to od zawsze, od samego początku. Pamiętamy pierwszy spór teologiczny: czy, żeby zostać chrześcijaninem, trzeba wypełniać wszystkie praktyki judaizmu, czy nie? I stwierdzono, że nie trzeba! Poganie mogą wstąpić do Kościoła takimi jak są: poganami. Wejść do Kościoła i otrzymać Chrzest. To było pierwsze odnowienie struktury. I tak Kościół szedł dalej, pozwalając Duchowi Świętemu odnawiać te kościelne struktury. Nie obawiajmy się tego! Nie obawiajmy się nowości Ewangelii! Nie obawiajmy się nowości, którą Duch Święty w nas czyni! Nie obawiajmy się odnowy struktur!” .

tc/ rv

Źródło: http://pl.radiovaticana.va/news/2013/07/06/ostatnia_poranna_msza_franciszka_przed_wakacjami:_nie_obawiajmy_si%C4%99/pol-708172

Za: http://gazetawarszawska.com/2013/07/07/alert-bergoglio-zapowiada-likwidacje-kosciola/

Data publikacji: 7.07.2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.