Strona główna > NWO > Apokalipsa > Żydomasoneria grasuje w Cerkwi. Najpierw świątynia, poźniej graciarnia a teraz sromota. Nowa historia Świątyni Chrystusa Zbawiciela

Żydomasoneria grasuje w Cerkwi. Najpierw świątynia, poźniej graciarnia a teraz sromota. Nowa historia Świątyni Chrystusa Zbawiciela

Źródło: http://3rm.info/23162-sperva-byl-hram-potom-hlam-a-teper-sram-novaya-istoriya-hrama-hrista-spasitelya.html

Data publikacji: 9.04.2012

Plan położenia Świątyni Chrystusa Zbawiciela z przynależnymi do niej nieruchomościami.

Dzisiaj już można, patrząc nieco wstecz, mówić o kolejnej duchowej tragedii związanej ze świątynią narodową. „Ohyda spustoszenia”, „prowokacja”, „destrukcyjna taktyka nowinkarzy”, „sprzedajność”- takie reakcje pojawiają się u prawosławnych kiedy dowiadują się oni co dzieje się dzisiaj na terenie Świątyni Chrystusa Zbawiciela. Współczesna Świątynia Chrystusa Zbawiciela okazała się dosłownie nasycona podejrzaną starozakonną symboliką: liczne sześcioramienne „gwiazdy Dawida” (w naszych czasach główny symbol masonów-satanistów) na krzyżach wieńczących kopuły (!!!), wewnątrz pod nogami (na posadzce), w formie żyrandoli, na ścianach wewnątrz świątyni niezrozumiałe, dziwne napisy po hebrajsku.

I dalej: budowla Świątyni Chrystusa Zbawiciela sięga na dużą głębokość gdzie znajdują się liczne sale, techniczne i biurowe pomieszczenia a także dwupoziomowy parking, myjnia samochodowa i nawet stacja metro. W 2009 roku otwarto w kraju największy salon muzealno-antykwaryczny Wołchonka Fine Art. Center o powierzchni 2 tysięcy metrów kwadratowych w podziemnej części Świątyni Chrystusa Zbawiciela. Są tam wystawione wielce nie prawosławne, zagraniczne (głównie z Rzymu) eksponaty. Na przykład obraz „Błaźnica z mandoliną i Pierrot-2” (węgierski malarz R.Geiger z XX w.) albo rzeźbione figury gipsowe objętych kobiet (Francja XIX w.) albo fotele z rogami i kopytami. Ceny w galerii liczone są na miliony rubli.

W salach będących w dyspozycji galerii regularnie przeprowadza się całkowicie świeckie imprezy z alkoholem, tańcami i innymi obrzydliwościami. Od 15 listopada 2011 roku w Centrum Sztuki Wołchonka miała miejsce świeckie przyjęcie wieczorne na cześć prezesa firmy Vertu, produkującej drogie telefony komórkowe. Zagraniczne gwiazdy, miejscowi bogacze i dziennikarze zaproszeni na „VIP-party z morzem alkoholu, tańcami i setną zabawą” nie wierzyły własnym oczom kiedy przyszli pod wskazany adres. Ale sumienie nie przeszkodziło im w hulance na terenie cerkwi. Według niektórych niepotwierdzonych źródeł, w świątyni nad ołtarzem znajdują się biura. A jakie jest stanowisko duchowieństwa Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej w stosunku do tego jakie dzieją się zniewagi na terytorium Świątyni Chrystusa Zbawiciela? – rodzi się naturalne pytanie. Komentarz do słów, na ten temat, odpowiedzialnych osób duchownych, jak to się mówi, jest zbędny.

Wierni „prawosławni” celebryci hulają za zagrabione Rosjanom pieniądze na terenie Świątyni Chrystusa Zbawiciela.

„Świątynia Chrystusa Zbawiciela to duży kompleks pomieszczeń gdzie pracują dziesiątki ludzi i zarządza nim nie Cerkiew a fundacja, która powinna zarabiać jak największe pieniądze. I dlatego organizowane są tam koncerty, zjazdy lekarzy, zebrania pracowników różnych firm. To wszystko oczywiście robi się na sensownej podstawie”- protojerej Wsiewołod Czaplin (heretycki żyd- tłum.), zwierzchnik Synodalnego Wydziału ds. Stosunków Cerkwi ze Społeczeństwem.

Protojerej Wsiewołod Czaplin, żyd i prawosławny heretyk, judaizator prawosławia

„…to tylko miejska instytucja i dlatego żadne ograniczenia religijne odwiedzania świątyni nie mogą być narzucane”- protodiakon Andriej Kurajew (heretycki, sowiecki żyd-tłum.).

Protodiakon Andriej Kurajew, żyd i prawosławny heretyk z komunistyczną przeszłością, judaizator prawosławia.

„Oczywiście ludzie przyjeżdżają samochodami, muszą coś zjeść, to działa tam stołówka. A jeżeli ktoś chce umyć samochód albo potrzebuje zaparkować samochód to trzeba mu dać taką możliwość. Salę soborów cerkiewnych i inne pomieszczenia Świątyni Chrystusa Zbawiciela wykorzystywane są tak jak inne budynki, jak inne sale, prawie przez wszystkie organizacje (są ograniczenia związane z moralnością i niedopuszczalnością agitacji politycznej) ale nie ma niczego nienaturalnego w tym, żeby w tych salach nie organizować imprez świeckich”- ojciec Wsiewołod. „My nic nie możemy zrobić z takim sąsiedztwem, mamy przecież świeckie państwo. Kiedy u nas odprawia się nabożeństwo to muzyki się nie włącza”- jedna z osób obsługi Świątyni Chrystusa Zbawiciela. Czy prawdziwe są zaprzeczenia zwierzchniego duchowieństwa, że Świątynia Chrystusa Zbawiciela z przyległościami należy do państwa czy znajduje się w posiadaniu byłego basenu lub innej „fundacji”, nie nam rozsądzać. Ale fakt, że kwestia ta budzi kontrowersje nie tylko w sensie formalnym ale głównie w wymiarze duchownej odpowiedzialności za to co się tam dzieje jest dla prawosławnych oczywisty.

PS. Przeczytaj także:

 
 
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.