Strona główna > Finanse i pieniądze > Żydo-masońska ekonomika Rona Paula

Żydo-masońska ekonomika Rona Paula

aNie ma znaczenia czy waluta jest oparta na standardzie złota. Jeśli musimy płacić odsetki to jest ciągle żydo-masońska (czyli iluminacka) ekonomika. Rzeczywistą alternatywą jest pieniądz bezodsetkowy.

Jak wiemy, iluminacko-żydowska Money Power uwielbia dialektykę heglowską i kontroluje obydwie strony sporu. Oczywiście to oni podsuwają odpowiedź kiedy imperium pieniądza fiducjarnego upadnie. Tą odpowiedzią może być “austriacka” szkoła ekonomiczna. Oto dlaczego “austriacka” szkoła ekonomiczna, z którą związał się Ron Paul, jest drugą stroną dialektycznego sporu ekonomiki masońsko-żydowskiej:

Murray Rothbard był synem ubogich żydowskich imigrantów z Polski. Ludwig von Mises był synem bogatych żydowskich finansistów z dzisiejszej Ukrainy. Kiedy von Mises przybył do Ameryki przywitany został dotacjami od Rockefellerów.

“Austriacka” szkoła ekonomiczna trafnie wskazuje że manipulacje podażą pieniądza są przyczyną naprzemiennych ekonomicznych boomów i recesji znanych jako cykle ekonomiczne. To jest ujawnione jądro prawdy konieczne do zdobycia wiarygodności koniecznej do wrzucenia całej reszty dezinformacji. Oni całkowicie ignorują transfer bogactwa przez spłatę odsetek, który jest kluczowym problemem.

UŚCISK ODSETEK

Odsetki zawsze były najważniejszym instrumentem Money Power. Oni przejęli kontrolę nad ziemią inicjując wojny, finansując obydwie strony i pogrążając rządy w morzu długów.

Odsetki to transfer bogactwa od najuboższych 80% do najbogatszych 10% populacji. Globalne statystyki są nieznane ale w Niemczech miliard dolarów dziennie jest płacony przez najuboższe 80% populacji w formie odsetek. Ekstrapolując to na poziom świata okazuje się że globalna plutokracja wysysa około 5-10 bilionów dolarów rocznie.

Amerykański rząd federalny płaci około 700 miliardów dolarów rocznie w formie obsługi długu. To TARP (Troubled Asset Relief Program – wykup nieobsługiwanych długów hipotecznych) rok w rok. Wszystkie te pieniądze są stworzone w tej samej minucie w której są pożyczone rządowi. “Austriacka” ekonomika naprawi ten problem: będziemy płacili odsetki za walutę opartą na złocie.

Warto dodać że cykl ekonomiczny boomów i depresji się nie zmieni, jest charakterystycznym elementem złotej waluty. Złoto było standardem przez długi czas i nie przeszkodziło ono Money Power w tworzeniu na przemian baniek spekulacyjnych i beznadziejnych depresji.

Nawet w systemie pełnej rezerwy bankowej (gdy banki nie mogą tworzyć pieniądza “z niczego”) całkiem łatwo można manipulować ilością pieniądza w obiegu jeśli kontroluje się większą część światowych rezerw złota.

Podsumowując – “austriacka” szkoła ekonomiczna to ciągle żydo-masońska szkoła ekonomiczna.

RON PAUL

To wszystko oczywiście ma znaczenie w kontekście Rona Paula. To jest inny człowiek niż myślą patrioci. W 2001 roku Ron Pual powiedział: “Nie ma potrzeby obawiać się globalizmu, wolnego handlu i jednej światowej waluty… Wysiłki ostatnich dekad poniesione dla unifikacji nadzoru rządowego na całym świecie i standaryzacji wymiany międzynarodowej przez ONZ, Bank Światowy, MFW, OECD, Międzynarodową Izbę Handlową i Bank Rozliczeń Międzynarodowych są niezastąpione dla pokojowego współistnienia opartego na wolnym handlu, wolności przemieszczania się czy jednym ale solidnym pieniądzu, na dobrowolności umów i prawie własności prywatnej… Ostateczne rozwiązanie przyjdzie jedynie wraz z odrzuceniem pieniądza fiducjarnego na całym świecie i odbudowie pieniądza opartego na solidnych aktywach. Dobrowolnie i uniwersalnie przyjęty pieniądz towarowy da nam światową walutę bez menedżerów pieniądza, manipulantów kursowych i kreowanych cykli gospodarczych z szalejącą inflacją.” — Ron Paul, Congressional Record, 13 marca 2001 roku.

http://libertyrevival.wordpress.com/2010/06/23/ron-paul-supports-globalization-and-one-world-currency/

Paul mówi że złoto będzie trzymało na wodzy rządowy zapał do wydawania pieniędzy. On chce ograniczyć wydatki rządowe ale nie potrafi wyjaśnić jak to ma doprowadzić do skutków innych niż w Grecji – zapadającej się gospodarki z zanikającą bazą podatkowa i jeszcze większym deficytem na horyzoncie.

W debacie pomiędzy keynesistami a “austriacką” szkołą ekonomiczną, pomiędzy leczeniem wydatkami a leczeniem programami oszczędnościowymi obydwie strony ignorują odsetki które są ukrytym oczywistym założeniem funkcjonowania systemu finansowego.

Ludzie tacy jak Webster Tarpley czy Paul Krugman domagają się pobudzenia gospodarki przez rząd federalny. To rozsądne ale taki program niesie za sobą ryzyko zabicia pacjenta wysokimi kosztami obsługi długu. Obaj starannie unikają odniesienia się do podstawy obecnego systemu monetarnego, zapominają o odsetkach.

To dlatego nie mogą oni wygrać sporu z “austriakami”. Ponowne napełnienie gospodarki pieniądzem bezodsetkowym albo wolnym od odsetek kredytem całkowicie rozwiązałoby problem.

Źle się stało że Ron Paul zdołał przejąć ruch patriotów. Jego konstytucjonalizm, jego pokojowe intencje, jego warty bilion dolarów program oszczędnościowy połączony ze spokojnym zachowaniem przekonały wiele poszukujących prawdy osób.

Jego popularność i kult upodabniają Paula do Baracka Obamy z 2008 roku. Niestety jeśli nie zrozumiemy mechaniki pieniądza i kluczowego znaczenia odsetek ludzie jak Obama czy Paul będą mogli nas ogłupiać swoim voo-doo i żydo-masońską ekonomiką.

PODSUMOWANIE

W nowożytnych dziejach Zachodu finansiści schowani za tronem całkowicie podporządkowali sobie rządy. Oni nie potrzebują państwa. Dla nich państwo jest konkurentem, potrafi być niebezpieczne. Oni potrafią używać państwo tak długo jak je kontrolują ale cały czas dążą do skonsolidowania swojej władzy w rządzie światowym.

Kredyt społeczny to najlepsza waluta nie obciążona długiem jaką znam. To “Greenback” stworzony przez rząd, udostępniony do wydania w obrocie gospodarczym ludziom zamiast rządowi. W ten sposób pieniądz jest wydawany u źródła łańcucha dystrybucji. Ludzie wiedzą lepiej niż rząd gdzie i na co wydać pieniądze.

Tymczasem dominująca narracja pieniądza fiducjarnego przeciwko pieniądzowi opartemu na złocie jest używana jako dialektyczny podstęp sabotujący rzeczywistą reformę monetarną.

Potrzebujemy pieniądza wolnego od długu i wolnego od odsetek, który zapewni polityczną wolność i wprowadzi ludzkość na drogę Boskiego przeznaczenia.

Anthony Migchels

Tłum. Szczypior

Źródło: http://www.henrymakow.com/austrian_economics_is_masonicjewish_e.html

Uwaga: Wyguglajcie „Ron Paul Freemason” dla uzyskania dowodów o jego przynależności do masonerii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.