Strona główna > Polska > Żydło z worka, Talmud z Blumsztajna

Żydło z worka, Talmud z Blumsztajna

Pan redaktor Seweryn Blumszajn z Gazety Wyborczej dać się poznać wczesniej jako ten, który „pierdoli, nie rodzi”, co widać na załączonym obrazku.

BLUMSZTAJN

Prawie jak w ruskiej szutce: „A pocziemu wy nie tancujetie? My nie tancory, my jebaki!”

Za portalem Kresy:

Podczas programu „Loża prasowa” na antenie TVN24 dziennikarz „Gazety Wyborczej” , odnosząc się do kwestii współpracy Lecha Wałęsy z SB wyraźnie zdenerwowany oświadczył, że były prezydent ma prawo kłamać na temat swojej przeszłości.

„Mnie to tak denerwuje, tak mnie złości, tak mnie upokarza.. te wszystkie sądy takich 30-latków jak Pan” – irytował się Seweryn Blumsztajn, zwracając się do Marcina Makowskiego z tygodnika „Do „Rzeczy”. „Człowiek ma prawo kłamać na temat swojej przeszłości… Ma prawo się bronić” – stwierdził.

Słusznie, albowiem jak czytamy w Talmudzie: „I przysiągł rabbi Akiba ustami, a w sercu swoim przysięgę unieważnił”. My mamy historię, a „straszni bracia” haggadę ( w PRL-u znaną jako „prawda czasu i prawda ekranu” ), my prawo uniwersalne, oni plemienne, my moralnosc absolutną, oni sytuacyjną.

Niby nihil novi sub sole, ale dobrze czasem usłyszeć potwierdzenie tych różnic z ust takich luminarzy, jak nieżyjacy już naczelny rabin Izraela Józef Obadia ( „goje żyją po to, by nam służyć” ) czy nasz może umysłowo przyciasny, ale własny redaktor Blumsztajn.

Za: http://macgregor.neon24.pl/post/130146,zydlo-z-worka-talmud-z-blumsztajna

Data publikacji: 4.03.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.