Strona główna > Polska > Żyd John Kohn ( Kerry ) bredzi pod adresem Polaków

Żyd John Kohn ( Kerry ) bredzi pod adresem Polaków

„Polacy wiedzą, co to znaczy przeciwstawić się tyranii. Historia triumfu Polski od czasu upadku komunizmu inspiruje zwolenników wolności na całym świecie. Pokazaliście, do czego zdolni są ludzie, gdy zyskają prawo do stanowienia o własnej przyszłości”powiedział w czwartek (30 kwietnia !) przy okazji składania Polakom życzeń dotyczących święta 3 Maja, amerykański sekretarz Stanu USA John Kerry.

a1,1

Przy okazji Kerry nawiązał też do sytuacji na Ukrainie chwaląc poparcie Polaków dla społeczeństwa obywatelskiego i reform konstytucyjnych, jakie przeprowadzają Ukraińcy. Zapewnił też,  że USA bardzo cenią sobie relacje w dziedzinie bezpieczeństwa z Polską, sojusznikiem w ramach NATO i podziękował za ofiarę polskich żołnierzy u boku amerykańskich w Afganistanie.

„Podczas gdy Polska świętuje Dzień Konstytucji, Stany Zjednoczone są z wami, by pracować razem na rzecz wolnego, dostatniego i demokratycznego świata”– powiedział na zakończenie swoich życzeń John Kerry podkreślając jednocześnie, że składa je w imieniu amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy, który to widocznie jest tak bardzo zajęty, że nie może osobiście i we właściwym czasie, tj. w dniu 3 maja, złożyć tych kilku zdaniowych lakonicznych życzeń?

Widocznie wg. hegemona nie zasługujemy na więcej i powinniśmy być i z takiej formy ugłaskiwania nas zadowoleni, dowartościowani i niezmiernie wdzięczni.

Mniej więcej w tym samym czasie wypowiedział się w wywiadzie udzielonym „Voice of America” w sprawie Ukrainy, a nie Polski, były prezydent amerykański Jimmy Carter, który powiedział w nim, że przyłączenie Krymu przez Rosję było – w sytuacji próby przesunięcia granicy paktu NATO dalej na Wschód – nieuniknione i jednocześnie dodał, iż takie było życzenie mieszkańców tego półwyspu.

Oczywiście informacji o tej wypowiedzi byłego prezydenta USA nie znajdziemy w naszych mediach, chociaż już od 25 lat nie ma tu cenzury i Stany Zjednoczone wspierają nas w budowie „wolnego, dostatniego i demokratycznego świata”, tylko, że tej wolności, dostatku i demokracji mimo upływu kilkudziesięciu lat jakoś nie widać.

No ale może życzenia Johna Kerry z okazji święta 3 Maja spowodują jakiś cud i zaświta płomień nadziei?

Za: https://adnovumteam.wordpress.com/2015/05/02/wojna-domowa-na-ukrainie-2-05-2015r-72-dzien-od-nowego-rozejmu/#more-1731

Data publikacji: 2.05.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.