Strona główna > Bez kategorii > „Zwycięzcy” wojny w Afganistanie w opałach

„Zwycięzcy” wojny w Afganistanie w opałach

źródło:http://gma.yahoo.com/afghan-militants-hit-gen-martin-dempseys-plane-091456392–abc-news-topstories.html

Bojownicy afgańscy trafili w samolot gen.Martina Dempsey’a

Samolot z szefem połączonych sztabów armii USA, gen. Martinem Dempsey’em został uszkodzony w wyniku uderzenia wystrzelonej przez Talibów rakiety na lotnisku wojskowym w Bagram.

Urzędnik wojskowy powiedział stacji ABC News, że atak wydarzył się zaraz po północy czasu lokalnego na lotnisku Bagram pod Kabulem, gdy w samolot C-17 uderzyły odłamki dwóch wystrzelonych rakiet. Dempsey przebywał w swoim pomieszczeniu, gdy miał miejsce atak i nie poniósł żadnych obrażeń, natomiast rannych zostało dwóch żołnierzy znajdujących się na pokładzie.

W związku z zewnętrznymi uszkodzeniami samolotu,Dempsey wraz z zespołem opuścił Bagram na pokładzie innego C-17. Atak spowodował również lekkie uszkodzenie śmigłowca Apache, którego miejsce postoju znajdowało się obok miejsca wybuchu.

Dempsey znalazł się w Afganistanie, aby zorientować się w aktualnym stanie działań wojennych, szczególnie na temat ostatnich wyjątkowo krwawych tygodni, w jakich poległo więcej Amerykanów niż w czasie dotychczasowej 10-letniej wojny afgańskiej.

Był to raport The Associated Press.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.