Strona główna > Zdrowie > Związek między tarczycą i cukrzycą

Związek między tarczycą i cukrzycą

Jeśli masz trudną do leczenia cukrzycę dorosłych (typ 2), jest to ważna informacje o twojej tarczycy i cukrzycy. Twoim problemem może nie być insulina i trzustka. Może nim być twoja tarczyca!

Zespół badawczy wiedział, że zarówno ludzie i zwierzęta narażone na działanie niskich temperatur dostają wysokie ciśnienie krwi. Zastanawiali się, czy myszy z cukrzycą dostaną ten problem szybciej w zimnie niż normalne myszy.

Więc umieścili myszy z cukrzycą i kontrolowane w pudełku i trzymali je w stałej temp. 4.5o C [41oF]. Normalne myszy przeżyły, a te z cukrzycą zdechły w ciągu zaledwie 2 godzin. Zespół odkrył, że zwierzęta z cukrzycą nie mogły utrzymać ciepłoty ciała.

Naukowcy postanowili przejść do następnego etapu. Zastanawiali się, czy dając zwierzętom hormon tarczycy może pomóc im przetrzymać zimno. Dali myszy z cukrzycą zastrzyk z hormonem tarczycy. Myszy te podniosły swoją temperaturę ciała. Ale więcej, miały też znaczny spadek poziomu cukru we krwi w ciągu 2 godzin, a 50% w ciągu 4 godzin.

Następnie spojrzeli na poziom cukru we krwi na początku badania. U myszy z cukrzycą okazało się, że był 5 razy wyższy od normalnego. Odkryli, że poziom hormonów tarczycy u nich był również niski.

Na świecie jest 150 mln diabetyków, a to jest niedomówienie.

W Oklahoma, gdzie przeprowadzono to badanie, jest ponad 268.500 przypadków. Ale widziałem wiele osób odpornych na proste poprawki diety. I jest grupa dorosłych diabetyków którzy są szczupli. Można być szczupłym i mieć nadczynność tarczycy, można mieć nadwagę i niski poziom tarczycy jako czynnik wpływający.

Jeśli masz cukrzycę typu 2:

– sprawdź poziom tarczycy z krwi – T3, T4 i TSH. Wiemy, że te testy są notorycznie niedokładne, zwłaszcza TSH. Ale chciałbym je zobaczyć i porównać z bazalną temperaturą ciała.

– sprawdź temperaturę „pod językiem” w momencie rannego przebudzenia, kiedy tylko otworzysz oczy, przez 3 kolejne dni. Powinna być co najmniej 32.9oC [97.8oF].

– jeśli nie jest, idź do lekarza. Recepta na T3 (zastosowana w tym badaniu) może od razu pomóc twojej tarczycy i cukrzycy.

Ref: http://newsok.com/thyroid-hormone-could-help-diabetics/article/3519169# ixzz16qSZzFER

The Connection Between Your Thyroid and Diabetes

Niedoczynność tarczycy:

Przy niedoczynności tarczycy ważne jest, abyśmy w odpowiedni sposób zmienili swój styl odżywiania.

W naszej diecie powinniśmy uwzględnić dodatkowe źródła jodu oraz białka.

Zatem jakie produkty warto włączyć do codziennego jadłospisu?

Białko przyspiesza przemianę materii. Doskonałym źródłem tej substancji są:

  • chude mięso np. pierś indyka, czy kurczaka,
  • ryby – np. łosoś, tuńczyk, makrela,
  • jajka,
  • chude produkty mleczne.

Niepolecane: brokuły, kapusta, kalafior, brukselka, rzodkiewka oraz soja, bo spożywane w zbyt dużych ilościach mogą powodować problemy z wchłanianiem jodu.

Orzechy i nasiona zawierają niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy z grupy B, cynk oraz magnez.

Szczególnie polecane są orzechy brazylijskie, ponieważ są jednym z najlepszych pokarmowych źródeł selenu – pierwiastka, który również potrzebny jest do prawidłowego działania tarczycy.

Należy również pamiętać o wypijaniu co najmniej 8. szklanek wody dziennie.

Prawidłowy poziom płynów ma niezwykle istotne znaczenie dla całego układu endokrynologicznego, w tym dla tarczycy.

Źródło: http://www.biomedical.pl/dieta/co+warto+jesc+przy+niedoczynnosci+tarczycy_571,3859/

Dr Owen, tłum z j. ang. Ola Gordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *