Strona główna > Polska > Informacje oraz publicystyka z Polski > Zorganizowany Układ Syjonistyczny

Zorganizowany Układ Syjonistyczny

organ poboru haraczu

comment_jnQknSX2FwSKh0tUTM64eVWTLLOunSERZorganizowany Układ Syjonistyczny chce oskładkować wszystkie umowy zlecenia

Minister Pracy i ZUS zafundują setkom tysięcy Polaków i przedsiębiorcom reformę haraczu.

Umowy-zlecenia są oczywiście dziś także obciążone składkami. Jednak w przypadku zbiegu tytułów do ubezpieczenia, gdy ktoś ma dochody z kilku umów zlecenia, teraz płaci składki tylko od umowy podpisanej najwcześniej. I ten zbieg chce teraz zmienić minister, gdyż chodzi o dodatkowy haracz.

Propozycja resortu pracy polega na zsumowaniu dochodów ze wszystkich umów i obliczeniu łącznej składki do ZUS-u w stosunku do kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę. Jak wyliczył Bankier.pl oznacza to, że jeżeli ktoś będzie miał np. dwie umowy-zlecenia: pierwszą na 200 zł miesięcznie, a drugą na 3 tys. zł miesięcznie, to zostaną one zsumowane i składki do ZUS-u zostaną obliczone dla kwoty 1600 zł brutto (od 1 stycznia 2014 r., 1680 zł). W ten sposób zamiast oddać do ZUS ok. 43 zł, pracownik łącznie zapłaci ok. 350 zł.

Ilu pracowników w Polsce może dotyczyć zamieszanie? W 2013 na podstawie danych MPiPS w 2013 „Rzeczpospolita” oszacowała, że faktycznie na podstawie wymuszonych umów cywilnoprawnych lub samozatrudnienia może pracować w Polsce 3,7% zatrudnionych, czyli ok. 600 tys. osób.

(do danych przedstawionych przez zorganizowaną grupę przestępczą należy podchodzić ze zrozumiałą rezerwą, ponieważ zdrowy rozsądek podpowiada, że reforma haraczu dotknie co najmniej 2-3 razy więcej Polaków. W celu bezwzględnego egzekwowania zreformowanego haraczu na pewno ZUS zatrudni nową hordę współczesnych barbarzyńców z przepranymi mózgami, a Minister Pracy stwierdzi potem, że wzrosło zatrudnienie – przypis)

źródło: http://www.biztok.pl/Prezes-ZUS-pokazal-nowe-oblicze-teraz-chce-oskladkowania-wszystkich-umow-zlecen-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.