Strona główna > Polska > Źródło konfliktu w koalicji rządzącej

Źródło konfliktu w koalicji rządzącej

Czyli konfliktu niędzy Ziobro a Morawieckim

Na ostatnim, lipcowym posiedzeniu Komisji Europejskiej, która faktycznie sprawuje władzę w UE, padł projekt obowiązku nakładania podatków na poszczególne państwa bezpośrednio przez UE, z pominięciem parlamentów poszczególnych państw. Co znaczyłoby, że sejm polski nie miałby żadnego wpływu na to, jakie podatki muszą płacić polscy obywatele. Innymi słowy, Polska straciłaby niepodległość, a nadto ewentualne opuszczenie UE stałoby się jeszcze trudniejsze.
Omawiano również budżet unijny na lata 2021 – 2027, w tym wysokość długu przeznaczonego na rekonstrukcję po koronawirusie, który musiałyby spłacać państwa członkowskie.
Jako państwo, które nie legalizuje jednopłciowych małżeństw, Polska zostałaby uznana przez UE jako państwo bezprawia, w związku z tym mogą zostać wstrzymane dotacje unijne, niemniej jednak, Polacy nadal musieliby płacić podatki narzucone bezpośrednio przez Unię, jak również spłacać dług unijny po koronawirusie.

Ostateczna decyzja dotycząca powyższych kwestii ma zapaść na następnym posiedzeniu Komisji Europejskiej w październiku.

I tu jest pies pogrzebany, czyli tu jest źródło konfliktu pomiędzy Ziobro i Morawieckim, a tym samym rozłamu w koalicji rządzącej

Więcej pod linkiem:


EU, walka Ziobry o suwerenność Polski, walka z Morawieckim – Ewa Rzeuska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.