Strona główna > Rosja > Ze „zreformowaną” przez Putina armią obrona Rosji zostanie zniszczona przez USA w 6 godzin

Ze „zreformowaną” przez Putina armią obrona Rosji zostanie zniszczona przez USA w 6 godzin

Jak silną armię stworzył Putin? Skrajnie przygnębiające perspektywy, na wypadek wojny z USA, naszkicował wicepremier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Rogozin, przemawiając w piątek na konferencji naukowej pod przewodnim tytułem „Być silnym: gwarancja bezpieczeństwa narodowego Rosji”. Zauważył on, że: ” zapóźnienie w szeregu kluczowych, podstawowych technologiach wobec wiodących krajów Zachodu sięga kilkudziesięciu lat”.

„Już ponad 10 lat w USA opracowuje się koncepcję „Błyskawicznego Uderzenia Globalnego”. Przewiduje ona wymierzenie uderzenia bronią konwencjonalną (niejądrową) w każdy punkt planety w ciągu godziny”- powiedział Rogozin. „Zgodnie z wynikami gry wojennej przeprowadzonej w Pentagonie w końcu ubiegłego roku z po

pen1

mocą 3,5-4 tysięcy jednostek broni precyzyjnego uderzenia, USA mogą w ciągu 6 godzin zniszczyć podstawowe obiekty infrastrukturalne nieprzyjaciela i mogą go pozbawić możliwości oporu”- dodał Rogozin. Według jego słów, jeżeli takie uderzenie będzie wymierzone w Rosję, to głównymi celami będą strategiczne siły odstraszania jądrowego. „Według istniejących w USA ocen specjalistów amerykańskich, w wyniku takiego uderzenia może zostać zniszczone od 80% do 90% naszego potencjału jądrowego”- stwierdził wicepremier. I nawet pomimo tego, że Rosja, zgodnie ze swoją doktryną wojenną, gotowa jest do użycia broni jądrowej przy odpieraniu ataku z zastosowaniem broni konwencjonalnej to samo to nie wystarczy. Zapobiegać takiemu zagrożeniu można, według Rogozina, tylko przez tworzenie „broni autonomicznych”, niezależnych od nowoczesnych technologii telekomunikacyjnych. Zresztą z ich stworzeniem mogą oczywiście wyniknąć poważne problemy. „Dzisiaj zapóźnienie w szeregu kluczowych, podstawowych technologiach wobec wiodących krajów Zachodu w niektórych dziedzinach sięga kilkudziesięciu lat”- powiedział wicepremier. Według niego w najbliższej przyszłości dogonienie i wyprzedzenie innych, zwłaszcza wysokotechnologicznych państw Zachodu chyba nie uda się na wszystkich kierunkach. „Potencjał naukowy naszego kraju został praktycznie zniszczony w latach politycznego zamętu”- powiedział Rogozin.

Źródło: http://www.3rm.info/36708-s-reformirovannoy-armiey-ssha-unichtozhat-schit-rossii-za-6-chasov.html

Data publikacji: 1.07.2013

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.