Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Zniszczone marzenie syjonizmu

Zniszczone marzenie syjonizmu

Każdego dnia staje się coraz bardziej oczywiste, że oryginalne żydowskie zarzuty wobec syjonizmu były prawidłowe. Żydzi są bardziej lojalni wobec Izraela niż wobec USA, kraju ich urodzenia. Wystarczy tylko spojrzeć na ludzi takich jak reprezentanci Eric Cantor i Steve Cohen by się o tym przekonać. Poświęcają więcej energii na reprezentowanie Izraela niż swoich wyborców. Cantor i Cohen w żaden sposób nie stanowią wyjątku. Tom Lantos, Brad Szerman, Nina Lowey i wiele innych robią to samo. Kiedy po raz pierwszy przedstawiono Deklarację Balfoura, Lucien Wolf, Edwin Montagu, i wielu innych ważnych angielskich Żydów potępiło ją w najbardziej dosadny sposób, jako plugawiący podwójną lojalnością Żydów w W. Brytanii. Od czasu tego wcześniejszego niepokoju Żydzi przeszli długą drogę. Teraz z kamienną twarzą mogą twierdzić, że interesy Izraela i Ameryki są takie same – i każdy, kto ma inne zdanie, jest antysemitą.

a

Pierwsi syjoniści byli bardzo ostrożni, by udawać, że nie mieli zamiaru ani wywłaszczać ani wypędzać lokalnej ludności arabskiej Palestyny. Wypierali się jakichkolwiek dążeń do stworzenia państwa żydowskiego – i mówili tylko o stworzeniu żydowskiej „ojczyzny narodowej,” w której zarówno Arabowie jak i Żydzi będą mieć równe prawa. Teraz ci syjoniści twierdzą, że państwo, którego stworzenie nigdy nie było ich celem, ma niezbywalne „prawo” do istnienia. Arabowie wypędzeni w 1948 roku nadal pokutują w nędznych obozach dla uchodźców ONZ po drugiej stronie Jordanu, lub ledwo egzystują w ogromnym więzieniu w Gazie. Żydzi którzy sprzeciwiali się „Judenfrei” Niemcom zrobili wszystko co w ich mocy, aby stworzyć „Arab-free” Izrael. Nadal budują na skonfiskowanych ziemiach arabskich i przy każdej okazji rozszerzają syjonistyczną przestrzeń życiową [lebensraum]. Arabów traktują jak obywateli drugiej kategorii, i nadal lamentują nad odwiecznymi prześladowaniami Żydów.

Angielscy Żydzi, którzy sprzeciwiali się syjonizmowi w czasach Lorda Balfoura, mieli obawy, że to naruszy prawa ludności arabskiej w Palestynie i postawi Żydów w roli agresorów wobec rodzimej ludności palestyńskiej. Skoro ten zarzut spełnił się w 100 procentach, współcześni Żydzi próbują odwrócić prawdę, krzycząc o zamachowcach-samobójcach. W państwie syjonistycznym Żydzi praktykują ten sam nazizm, który potępiali w Niemczech. Nakładają blokady dróg, odmawiają równych praw do mieszkań i dzierżawy gruntów i ogólnie próbują zgettować Arabów tak samo, jak niegdyś gettowano Żydów w Europie. Syjonistyczny Izrael jest hołdem dla masowej hipokryzji żydowskiej.

Przed utworzeniem Izraela, Żydzi mogli chować się za żydowskim mitem prześladowań. Ale Izrael zniszczył ten mit. Izrael pokazał Żyda nie jako osobę prześladowaną, lecz jako prześladowcę. Izrael pokazał również Żydów jako prawdziwą siłę w polityce międzynarodowej. Izrael dostaje to, czego chce od Stanów Zjednoczonych, ponieważ żydowskie pieniądze kontrolują ich polityków. Izrael jest dowodem na to, że syjonizm rządzi światem polityki. Tak jak obawiali się oryginalni przeciwnicy Deklaracji Balfoura, syjonizm stał się marzeniem dla antysemitów i koszmarem dla Żydów. Żydzi nie porzucą swojego syjonistycznego marzenia, nawet jeśli pociągnie ich ku przepaści. Mądrzejsi widzą to co nadchodzi, ale ich protesty padają na głuche uszy ich liderów. Syjonizm zniszczy Bliski Wschód i pociągnie za sobą Żydów w diasporze.

a

The Dead Dream of Zionism

Źródło: http://www.rebelnews.org/opinion/middle-east/676098-the-dead-dream-of-zionism

Braveheart, tłumaczenie Ola Gordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *