Strona główna > Zdrowie > Znikający mężczyzna. Od męskości do niepłodności

Znikający mężczyzna. Od męskości do niepłodności

Komentarz: materiał wideo w źródle.

„Przeprowadzamy ogromny eksperyment toksykologiczny, w którym badamy nasze dzieci i dzieci naszych dzieci”. – Dr Herbert Needleman

a

Znikający mężczyzna jest o jednej z najważniejszych a najmniej publikowanych spraw przed jakimi stoi gatunek ludzki: toksyczne zagrożenie dla układu reprodukcyjnego mężczyzny.

W ostatnich dziesięcioleciach widzieliśmy stały i dramatyczny wzrost przypadków chłopców i młodych mężczyzn dotkniętych deformacją genitaliów, niską liczbą plemników, zaburzeniami spermy i rakiem jąder.

Jednocześnie chłopcy mają teraz dużo większe ryzyko zachorowania na ADHD, autyzm, zespół Tourette’a, porażenie mózgowe i dysleksję.

Znikający mężczyzna z niepokojem przygląda się temu co wielu lekarzy i badaczy teraz podejrzewa o przyczynę odpowiadającą za wiele z tych problemów: klasa powszechnych chemikaliów wszechobecnych w naszym świecie.

Znajdują się we wszystkim – od szamponu, okularów przeciwsłonecznych, mięsa i nabiału, dywanów, kosmetyków i butelek dla niemowląt, nazywają się chemikaliami „naśladującymi hormony” albo „zaburzającymi układ endokrynologiczny”, i mogą uszkadzać większość budulca do rozwoju człowieka.

Fakty: niepłodność mężczyzn

* Jest ponad 20 bardzo uprzemysłowionych krajów, w których liczba narodzin chłopców spadała na przestrzeni ostatnich 30 lat – 3 mln mniej chłopców.

* W ostatnich 20 latach o 200% wzrosła liczba chłopców rodzących się z nieprawidłowościami penisa i wadami genitaliów.

* U chłopców częściej występują zaburzenia ADHD, trudności w nauce, zespół Tourette’a, porażenie mózgowe i dysleksja.

* U chłopców jest 4 x więcej przypadków autyzmu.

* Średnia liczba plemników wśród studentów kolegiów w Ameryce wynosi mniej niż połowę w porównaniu z tą liczbą sprzed 50 lat.

* Spada jakość spermy: 85% spermy wytwarzanej przez zdrowego mężczyznę ma uszkodzone DNA.

* Uszkodzoną spermę wiąże się z 300% wzrostem zachorowań na raka prostaty – forma raka dotykająca młodych mężczyzn w wieku lat 20 i 30.

* W ostatnich 60 latach przemysł chemiczny wyprodukował ponad 90.000 chemikaliów, z których 85% nigdy nie zbadano pod względem ich wpływu na organizm człowieka.

Źródło: http://www.informationliberation.com/?id=26130

Tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.