Strona główna > Bez kategorii > Znaleźli się sprawcy

Znaleźli się sprawcy

Z artykułu zamieszczonego na http://polonuska.wordpress.com/2012/06/12/hitlerze-dziekujemy-za-szoah-bogobojne-swiatowe-zydostwo-na-scianach-instytutu-yad-vashem-w-jerozolimie/ z 12/06/2012 dowiedzieliśmy się, że „ktoś” zamieścił grafitti na ścianach instytutu Yad Vashem w Jerozolimie.

Wczoraj BBC doniosło o wykryciu sprawców: „Zatrzymano 3 podejrzanych o zbeszczeszczenie pomnika holocaustu w Yad Vashem” http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-18591455

 „3 ultra-ortodoksyjnych żydów zostało aresztowanych w Izraelu w związku z podejrzeniem zbeszczeszczenia pomnika holocau$tu poprzez namalowanie na nim anty-syjonistycznych graffiti. Jeden ze sloganów namazanych farbą na ścianach pomnika brzmiał: „Gdyby Hitler się nie urodził, syjoniści sami by go wynaleźli”.

Podejrzani przyznali się do aktu wandalizmu, jak twierdzi policja.

Podejrzenie o ten atak skierowane zostało od razu w kierunku radykalnego odłamu ultra-ortodoksyjnych żydów, którzy są przeciwnikami stworzenia państwa izraelskiego.

Jedno z haseł, wszystko po hebrajsku, było podpisane “świat ultra-ortodoksyjnego żydostwa”.

W innym można było przeczytać: „Dziękujemy ci Hitlerze za wspaniały holocaust, który nam zorganizowałeś. Tylko dzięki temu dostaliśmy państwo od ONZ”.

Trzecie brzmiało: „Czcigodny rządzie Polski, powstrzymaj syjonistów od urządzania zmanipulowanych <<rocznic pamięci>> w Auschwitz”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.