Strona główna > Bez kategorii > Zmowa rządu z korporacjami w sprawie GMO?

Zmowa rządu z korporacjami w sprawie GMO?

monsant_deesStanowisko Koalicji „POLSKA WOLNA OD GMO” w sprawie tzw. zakazu uprawy roślin GMO.

Mamy zakaz upraw roślin GMO,  ale BRAK jest ZAKAZU SPRZEDAŻY genetycznie zmodyfikowanego materiału siewnego (GMO)!

Czy to nie oznacza ZMOWY RZĄDU Z KORPORACJAMI?

W ustawie o nasiennictwie i rozporządzeniach zatwierdzonych (2 stycznia 2013 r.) przez Radę Ministrów BRAK jest ZAKAZU SPRZEDAŻY genetycznie zmodyfikowanych nasion. W dodatku ustawa POWAŻNIE ogranicza dostęp do tradycyjnych nasion.

Równocześnie Rząd PO + PSL nie przewiduje zwiększenia zatrudnienia w państwowych służbach odpowiedzialnych za kontrolę realizacji rozporządzeń, jak też zwiększenia środków na działania kontrolne.

W tej sytuacji rozporządzenia, nawet gdy zostaną zatwierdzone przez Komisję Europejską (na co mamy małe szanse ze względu na słabe uzasadnienie), pozostaną martwe!

Widać jasno, że rozporządzenia zakazujące uprawy kukurydzy MON810 i ziemniaków Amflora to gest w kierunku korporacji, a przerzucenie odpowiedzialności na rolników!

Rolnicy są nieświadomi zagrożeń GMO i nie czytają, podobnie jak wielu z nas, tego, co napisane jest małymi literami na opakowaniach.

Takie dziurawe ustawodawstwo służy tylko międzynarodowym korporacjom, które coraz bardziej umacniają swoją pozycję w Polsce, bowiem Niemcy, Francja i inne kraje już wprowadziły zakazy upraw GMO.

To prawo doprowadzi do dalszego niszczenia polskiego rolnictwa, naturalnego środowiska i zdrowia Polaków – najważniejszych wartości, których odzyskanie będzie niemożliwe.

KONSEKWENCJE wprowadzenia tej ustawy PONIESIEMY WSZYSCY, bo będziemy zmuszeni jeść żywność z GMO… zanieczyszczenie upraw tradycyjnych jest pewne na 100%.

NASZE ZDROWIE, ZANIECZYSZCZENIE ŚRODOWISKA i UTRATA NIEZALEŻNOŚCI ŻYWNOŚCIOWEJ POLSKI nie mają znaczenia dla większości polityków i tych, co popierają tę ustawę i rozporządzenia.

Zdecydowanie odcinamy się od stanowiska Greenpeace POLSKA i innych tzw. ekologicznych organizacji pozarządowych, które poparły obecną ustawę o nasiennictwie i  w/w rozporządzenia.

W imieniu Komisji Sterującej Koalicji „POLSKA WOLNA OD GMO”,

Sir Julian Rose
Jadwiga Łopata
dr inż. Roman Andrzej Śniady
Anna Szmelcer
Paweł Połanecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.