Strona główna > NWO > Apokalipsa > Złowrogie miejsce-Sąd Najwyższy izrahella

Złowrogie miejsce-Sąd Najwyższy izrahella

sąd najwyższy izrahella

555dugZłowrogie miejsce, jakim jest Sąd Najwyższy izrahella jest tworem jednej z elitarnych rodzin globalnej kabały: Rothschildów. W negocjacjach z izrahellem, zapadła zgoda na przyznanie dotacji na jego budowę pod trzema warunkami: Rothschildowie mieli prawo wybrać działkę gruntu, korzystać z własnego architekta i nikt nigdy ma się nie dowiedzieć, jaki był koszt tej budowy. Przyczyny postawienia tych warunkach są dość oczywiste: budynek tego sądu jest świątynią tajnej masońskiej religii i jest zbudowany przez elitę dla elity.

Wybudowany w 1992 roku, sąd znajduje się w Jerozolimie, naprzeciw Knesetu. Jego szczególna architektura zdobyła uznanie krytyków z powodu sporu twórczego architektów starego kontra nowego, kontrastu światła kontra cień oraz połączenia linii prostych z krzywiznami. Niemal wszyscy krytycy i dziennikarze jednak pominęli fakt, że ten budynek to zbiorowisko rażącej symboliki okultystycznej, obecnej na terenie całej budowli. Zasady żydomasońskie są fizycznie obecne dosłownie wszędzie, co niewątpliwie dokumentuje, kto prowadzi tam show.

Dom Rothschildów

Międzynarodowa dynastia z Niemiec pochodzenia żydowskiego, która ustanowiła światowy system bankowości i funkcjonowania finansów rozpoczęła ekspansję, gdy potomstwo Mayera Amschela Rothschilda (1744-1812) rozprzestrzeniło się po całej Europie i stało się głównym aktorem życia społecznego, politycznego i gospodarczego na całym kontynencie. Poprzez ścisłe powiązania z elitą Anglii, Austrii, Francji i Włoch, Rothschildowie stali się ukrytą siłą stojącą za większością wydarzeń politycznych ostatnich stuleci. Historycy alternatywni twierdzą, że są częścią 13 rodów zorganizowanej kabały okultystycznej, wraz z Rockefellerami i Dupontami.

Rothschildowie są jednymi z głównych twórców ruchu syjonistycznego i najbardziej aktywnymi agitatorami utworzenia izrahella. James A. de Rothschild sfinansował budowę Knesetu, głównego budynku politycznego izrahella. Tuż przed nim stoi izrahellski Sąd Najwyższy, podarowany przez innego członka dynastii: Dorothy de Rothschild.

6-23-2009-3-27-02-PM

Obraz przy wejściu do Sądu Najwyższego – Rothschildowie z Szimonem Peresem i Izaakiem Rabinem

Na tym samym obszarze Jerozolimy, gdzie można znaleźć Kneset i Sąd Najwyższy, zbudowany przez Rothschildów, kilka przecznic dalej, znajduje się Rockefeller Museum. Teraz wiadomo, kto jest właścicielem tego obszaru.

Jerry Golden napisał kilka lat temu o izrahellskim sądzie, odpowiednio wskazując jego okultystyczną symbolikę i pojęcia. Podczas badania tego typu budowli można szybko zdać sobie sprawę, że są w nich te same tematy: oświetlenie, piramidy, wejście, liczby 13 lub 33, symbole falliczne/joniczne, itp. Ten budynek ma to wszystko i o wiele więcej.

Ścieżka do Oświecenia

Podróż przez wnętrza Sądu Najwyższego jest w rzeczywistości symboliczną podróżą w kierunku oświecenia. Ostatecznym „celem” tej podróży jest dotarcie na szczyt piramidy, który znajduje się na dachu Sądu Najwyższego, na szczycie miejsca, gdzie leży „świętość świętości” żydowskiej świątyni.

Po każdej stronie wierzchołka piramidy jest otwór reprezentujący „wszech widzące oko” masońskiego wielkiego architekta

supremecourtpyramid

Piramida z wszech widzącym okiem

Rozpocznijmy podążanie ścieżką „profana”, aby osiągnąć oświecenie

Z ciemności do schodów światła

Kto wchodzi do budynku sądu znajduje się w ciemnym otoczeniu i dopiero ma przed sobą schody prowadzące do źródła światła.

simta

Wchodząc po tych schodach, gość stopniowo opuszcza otchłań ciemności, aby w końcu dotrzeć do chwalebnego światła słonecznego. Jest dokładnie trzy razy po 10 stopni, w sumie 30. Stanowią one 30 pierwszych stopni masonerii, gdzie profan jest stopniowo uwalniany z głębin życia materialnego (ciemności) do mądrości i oświecenia (światła). Wiemy, że masoneria ma łącznie 33 stopnie wtajemniczenia, a później zobaczymy, gdzie można odnaleźć te ostatnie trzy stopnie w strukturze. Po prawej stronie schodów są stare skały przypominające mury starożytnej Jerozolimy, natomiast po lewej stronie jest gładka i nowoczesna ściana. Jest to ponadczasowy charakter okultystycznej nauki, doktryn, jakie zostały przekazane ze starożytności do czasów dzisiejszych.

Po wejściu po schodach, zwiedzający mogą podziwiać wspaniały widok Jerozolimy. W sposób symboliczny, oświecony człowiek zyskał „ogląd duchowy”.

view-jerusalem

Widok Jerozolimy po wspinaczce schodami oświecenia

Osadzone w podłodze wskazówki prowadzące do wejścia do biblioteki, która jest dogodnie położona tuż pod piramidą.

Biblioteka

sifriya1

Pierwsze piętro Biblioteki

Biblioteka jest podzielona na trzy poziomy, symbolicznie reprezentujących trzy ostatnie stopnie wtajemniczenia żydomasonerii (31, 32, i honorowy 33). Pierwszy poziom jest zarezerwowany dla prawników, drugi jest zarezerwowany dla sędziów, a książki na trzecim poziomie mogą być czytane tylko przez sędziów w stanie spoczynku. Sposób funkcjonowania biblioteki – gdzie część informacji jest wyłącznym przywilejem dla wybranych – bezpośrednio koreluje z funkcjonowaniem porządków okultystycznych, gdzie nauczanie na pewnym stopniu wtajemniczenia może być skierowane do adeptów, jeżeli inicjowany pomyślnie przejdzie poprzednie stopnie inicjacji.

58_13library

3 poziomy biblioteki

Biblioteka zawiera dzieła prawne, sądowe, filozoficzne i duchowe. Nie ma wątpliwości, że „zastrzeżone” książki zawierają bogactwo wiedzy ezoterycznej. Tuż nad wyższym poziomem biblioteki (reprezentującym 33-eci poziom żydomasonerii) znajduje się podstawa piramidy. To miejsce, gdzie masoneria symbolicznie się kończy, a zaczyna się ukryty porządek kabalistyczny.

116987567IuRPMv_fs

Widok na piramidę z wnętrza

Tuż pod wierzchołkiem piramidy, na podłodze, możemy odnaleźć uświęcone wzory geometryczne.

sacredgeometry

Uświęcona geometria

Jerry Golden wspomniał, że kryształ jest osadzony w samym środku tego wzoru, tuż pod okiem piramidy. Co on oznacza?

Sędziowie przynoszący oświecenie

6-24-2009-6-46-41-PM

Wejścia do sal sądowych mają przypominać starożytne żydowskie groby. Otwory nad drzwiami mają umożliwiać duszy opuszczenie sali. Tu też jest zauważalny kontrast pomiędzy starym i nowym.

Cele więzienne, sala sądowa, pokoje sędziów są umieszczone jedne nad drugimi, co symbolizuje potrójną naturę świata. Więźniowie tkwią w komórkach więzienia, symbolizujących więzienie dolnego świata materialnego. Sale rozpraw, umieszczone tuż nad celami więziennymi, reprezentują „wyższy świat”, gdzie boskość nawiązuje kontakt z ludźmi:

courtroom

Sala rozpraw

W tych salach sędziowie są oświecani naturalnym źródłem światła. Tak więc sędziowie, słysząc błagania i skargi mas, siedzą tam oświetleni boskim światłem ciągle świecącym nad nimi i na nich. Po wysłuchaniu skarg, sędziowie oddalają się do swych pokojów, położonych tuż nad salą sądową. Symbolicznie „wznoszą się” do boskiego świata. Gdy zapadnie decyzja co do wyroku, „zstępują” oni w dół, przynosząc oświecenie do niższego świata.

Symbol płodności

Na zewnątrz sal sądowych są schody prowadzące na niższy poziom. Żadna świątynia okultyzmu nie byłaby kompletna bez tych następnych dwóch funkcji.

stairway1

W połowie schodów jest kształt vesica piscis (reprezentujący żeńskie genitalia) „przeniknięte” przez kolumnę (symbol falliczny). Jest to oczywisty symbol płodności, jedności zasad męskiej i żeńskiej. Liczne świątynie okultystyczne umieszczają symbol płodności na dolnym piętrze. Jest tam jeszcze rotunda z symbolem płodności.

rotonda

Niektóre budynki okultystyczne kryją gwiazdę Isztar (symbol płodności) w środku dolnej rotundy. Czy jest tam ukryta?

Na zewnątrz

Na zewnątrz sądu jest mnóstwo symbolicznych cech. Wystarczy iść za kamieniem „Dorothy de Rothschild”, aby zobaczyć, dokąd zaprowadzi.

58_05rothschild1

Obelisk

2501222670060504400TIrrVF_fs

To jest gaj Dorothy de Rothschild. Obelisk jest najczęściej stosowanym i najbardziej rażącym symbolem okultyzmu używanym na całym świecie. W starożytnym Egipcie, kult tego symbolu fallicznego kojarzył się z Ozyrysem, który został pocięty na 13 części przez Setha. Izyda przemierzyła wiele krain, aby odzyskać wszystkie części ciała Ozyrysa, z wyjątkiem jednej części ciała, jego penisa, który został połknięty przez rybę. „Stracony fallus” jest zatem przedstawicielem męskiej energii i jest prawie zawsze umieszczany (jak w tym przypadku) wewnątrz okręgu, jaki reprezentuje kobiece genitalia i energię. Obelisk w środku okręgu przedstawia akt seksualny i jedność przeciwstawnych sił. W naszym współczesnym świecie, obeliski znajdują się niemal we wszystkich najważniejszych częściach miast, a tym samym stały się symbolem władzy okultystycznej elity.

Dziedziniec

116989396QrVoNG_fs

Dziedziniec ma piękny kształt podobny do symboliki zen. Źródło wody stale pulsuje i daje strumień przez wąską ścieżkę ku obcemu kamieniowi. Oficjalna dokumentacja Sądu Najwyższego mówi, że dziedziniec jest fizyczną reprezentacją wersetu z Psalmu 85:11:

„Źródła prawdy biorą się z ziemi, a sprawiedliwość spływa z nieba”

Biura sędziów mają widok na dziedziniec, więc są one symbolicznie „patrzeniem z nieba”. Strumień wody idzie prosto i kończy się tuż pod dziwnym i zagadkowym kamieniem.

134822774mEdWKN_fs

Czym jest ta rzecz i dlaczego „prawda biorąca się z ziemi” prowadzi wprost do niego? Wypolerowana powierzchnia kamienia odbija zniekształcony obraz na dziedzińca. Co zatem przedstawia?

Zdeptany Krzyż

6-24-2009-11-22-17-AM

W centrum parkingowym są drogi w kształcie chrześcijańskiego krzyża. Jerry Golden wspomniał, że ten krzyż został specjalnie umieszczony w taki sposób, aby go deptać. On prawdopodobnie ma całkowitą rację. W budynku, w którym króluje duchowa symbolika, są faktycznie małe szanse, żeby układ tych dróg został przypadkowo zaprojektowany, został raczej dokładnie przemyślany przez architektów. Innymi słowy, to nie może być zbieg okoliczności. Zwiedzający mają iść w dół po schodach – symbolicznie „zejść” do niższych sfer – aby dotrzeć do krzyża. Jak można zauważyć, znaczenie aktu wstępowania i zstępowania po schodach w tym budynku jest bardzo ważne. To też nie jest wyjątek.

Okultystyczne tajne stowarzyszenia w przeszłości były w sprzeczności i walczyły z Kościołem chrześcijańskim, który wielokrotnie prześladował ich członków i oskarżał ich o wszelkiego rodzaju herezje. W okresie średniowiecza Templariusze (przodkowie żydomasonerii) zostali oskarżeni przez arcybiskupa Canterbury o liczne czyny antychrześcijańskie, w tym „deptanie krzyża stopami” w czasie procesów inicjacyjnych. Czy to jest zatem forma odwetu na chrześcijańskiej symbolice?

Owoce granatu

109095025lqEHld_fs

Te owoce granatu na podłodze mogą wydawać się bardzo nieistotne dla przeciętnego widza. Jednak posiadają one specjalne znaczenie dla badaczy tajemnic i żydomasonerii.

„Wśród starożytnych tajemnic granat był również uważany za boski symbol szczególnego znaczenia, tak bardzo, że jego prawdziwe wyjaśnienie nie może zostać ujawnione. Przez Cabiriego został nazwany „zakazaną tajemnicą”. Wiele greckich bogów i bogiń przedstawiono, jak trzymają owoc lub kwiat granatu w rękach, najwyraźniej dka oznaczenia, że są dawcami życia i bogactwa. Owoce granatu zostały umieszczone na filarach Jachin i Boaz stojących przed świątynią króla Salomona. Na rozkaz Jehowy, kwiaty granatu były wyszyte na naramienniku najwyższego kapłana”.

Manly P. Hall, Sekretne nauki wszystkich wieków (Secret Teachings of All Ages).

Jak stwierdza Hall, granaty zostały umieszczone w górnej części dwóch filarów stojących przed Świątynią Salomona. Jeśli masz choćby minimalną wiedzę o naukach masońskich, to wiesz, że Świątynia Salomona i filary o nazwach Jachin i Boaz są najwyższego znaczenia.

„Kapitele zostały wzbogacone o ozdoby granatu z brązu, pokryte ornamentami z brązu, zwieńczone wieńcami z brązu; wydaje się, że mają naśladować kształt nasion lotosu lub egipskich lilii, świętych symboli Hindusów i Egipcjan”.

– Albert Pike, Moralność i Dogmat

Wiemy, że masoni cierpliwie czekają na dzień, gdy uda im się odbudować świątynię Salomona na oryginalnych podstawach – Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie. Czy te granaty czekają na umieszczenie ich na filarach następnej świątyni? (* – uzupełnienie)

Podsumowanie

Ten artykuł ledwie zarysował powierzchnię okultystycznej symboliki izrahellskiego Sądu Najwyższego. Jest jednak jasne, że architektura budowli nosi ważną symbolikę dotyczącą duchowości i osiągnięcia oświecenia. Nie ma tu żadnych nawiązań sakralnych związanych z judaizmem lub zorganizowaną formą religii. Sąd Najwyższy jest świątynią tajemnic, które są połączeniem pogańskich rytuałów przeplatanych ezoteryczną interpretacją Pisma. Nauczanie tajemnic jest zastrzeżone dla członków okultystycznych tajnych stowarzyszeń, których Rothschildowie są oczywiście częścią. Ezoteryczne znaczenie tego budynku jest ukryte przed opinią publiczną, ale bez wątpienia odkrywa dla wtajemniczonych sekret, kto posiada realną władzę na świecie.

(*) o Trzeciej Świątyni czytaj tutaj:

Trzecia Świątynia i kapłani

źródło: http://vigilantcitizen.com/sinistersites/sinister-sites-israel-supreme-court/

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.