Strona główna > Bez kategorii > Zjednoczony Kościół Kanady broni swej decyzji o bojkocie izraelskich towarów

Zjednoczony Kościół Kanady broni swej decyzji o bojkocie izraelskich towarów

Dalszy rozwój wypadków, o których pisaliśmy w artykule pod linkiem: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/08/26/syjonisci-kanadyjscy-oburzeni-ostatnim-aktem-zwyciestwa-kampanii-bds/

Okazuje się, że podane w tym materiale sondaże mogą robić wyłącznie wrażenie na żydach, bo goje mają gdzieś produkty „handmade in izra-hell”.

W treści artykułu krótki filmik.

źródło:http://presstv.com/detail/2012/08/27/258471/canada-church-upholds-antiisrael-move/

Największy kanadyjski kościół protestancki obronił swą decyzję w sprawie bojkotu towarów produkowanych w izraelskich osiedlach ulokowanych na okupowanych terytoriach Palestyńskich, donosi Press TV.

„Większość ludzi wyraźnie zadeklarowała, że chce wysłać rodzaj przesłania w świat, że wzrastająca ilość osiedli na terenach okupowanych w Palestynie jest poważnym utrudnieniem procesu pokojowego. Ten przekaz powstał między innymi dlatego, że zwróciły się o to do nas inne partnerujące nam kościoły z apelem o rodzaj solidarności oraz z tym, że takie działanie może spowodować, że te ważne sprawy w ogóle ruszą z miejsca”, powiedział Press TV członek Zjednoczonego Kościoła Kanady,  Bill Phipps.Zjednoczony Kościół Kanady podjął decyzję 15 sierpnia i zawarł tę deklarację w pisemnym oświadczeniu dwa dni później na 41-wszym ogólnym spotkaniu w Ottawie.

Kościół twierdzi, że decyzja o bojkocie izraelskich produktów wspiera się na międzynarodowej opinii prawnej oraz lojalności wobec antyrasistowskiego przekonania o równości wszystkich istot ludzkich.

W tym samym czasie wpływowe kanadyjskie lobby syjonistyczne i pro-izraelscy „mędrcy” insynuowali, że Zjednoczony Kościół Kanady podejmując taka decyzję zadeklarował się jako organizacja antysemicka.

Rząd kanadyjski również zgłosił swoje sprzeciwy wobec bojkotu produktów z tych osiedli.

W odpowiedzi kościół podtrzymał swą decyzję bojkotu w oparciu o opinię prawną oraz przywiązanie do wiary, że w naszym świecie obowiązuje równość wszystkich ludzkich istot i nie ma w nim miejsca na rasizm.

Co więcej, pro-Palestyńscy aktywiści Kościoła twierdzą, że niesprawiedliwość zadawna Palestyńczykom jest tak skandaliczna, że wymagana jest odpowiedź w postaci silnego ekonomicznego bojkotu wobec Izraela.

“Ci ludzie starają się przemieszczać swobodnie I normalnie wykonywac swoją pracę I są bezustannie tłamszeni. Mam na myśli te wszystkie posterunki i resztę spraw. To jest państwo policyjne przeciw nim. To nie jest żadna wolność. To więzienie. Jeżeli twój dom staje się więzieniem, to trzeba widzieć i mówić o tym głośno” powiedziała Michelle Robinson.

Aktywiści krytykują rząd kanadyjski i jego podejście do problemu konfliktu izraelsko-Palestyńskiego, a także ścisły sojusz, jaki zawarł on z Izraelem.

“Myślę, że musimy pamiętać, iż mamy bardzo konserwatywny rząd. Ten rząd jest tak mocno pro-izraelski, że wszystko to, co nie spełnia dokładnie ich stanowiska i stanowiska izraelskiego jest od razu demonizowane” powiedziała Robinson.(…)

„Gdy się patrzy na rzeczy pokazywane w mediach, gazetach i filmach, należy pamiętać, że nie pokazuje się nam całej prawdy, gdyż nasz rząd nie chce, aby doszła ona do opinii publicznej”.

Zjednoczony Kościół Kanady jako ostatni na razie wpisał się na listę organizacji na całym świecie, jakie przyjęły metodę bojkotu izraelskich produktów z terenów okupowanych w Palestynie, a lista wciąż się rozrasta.

Osiedla izraelskie są uważane za nielegalne w myśl prawodawstwa ONZ oraz większości krajów, gdyż te terytoria zostały zajęte przez Izrael w wyniku wojny z 1967 r., a zatem są poddane zapisom Konwencji Genewskich, które zakazują budowania czegokolwiek na okupowanych ziemiach. (…)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.