Strona główna > Polska > Informacje oraz publicystyka z Polski > Zerwał żydowi z głowy jarmułkę i wrzucił do kosza

Zerwał żydowi z głowy jarmułkę i wrzucił do kosza

głowy - Polska Wiadomości

Aj, waj, zbrodnia to niesłychana, w Warszawie znieważono Ż(ż)yda – i tylko jednego Ż(ż)yda – donoszą w gadzinówce Michnika. Śródmiejscy policjanci szukają mężczyzny, który kilka dni temu znieważył publicznie obywatela Izraela

głowy - Polska Wiadomości
Mężczyzna poszukiwany przez policję (fot. KSP)

Pokrzywdzony przyjechał do Polski w odwiedziny. W ostatnią niedzielę odwiedził znajomych Żydów, którzy prowadzą sklep w centrum handlowym Złote Tarasy. Akurat wypadła godzina modlitwy, więc wyszedł na zewnątrz i zaczął się modlić. W pewnym momencie podszedł do niego jakiś mężczyzna. Nic nie mówiąc, zdjął mu z głowy jarmułkę i wrzucił ją do kosza na śmieci. Potem spokojnie odszedł.

za: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,14485384,Zerwal_Zydowi_z_glowy_jarmulke_i_wrzucil_do_kosza.html

No, i co to teraz będzie – taka straszna rzecz?

                                             Dla przypomnienia i porównania

W grudniu 2001 w Galerii Wyspa w Gdańsku otwarto wystawę Doroty Nieznalskiej pt. Nowe Prace, której częścią była instalacja Pasja. Na instalację składał się film (obraz ćwiczącego na siłowni mężczyzny) oraz obiekt (zdjęcie męskich genitaliów na krzyżu). Tytuł instalacji odwoływał się do tematów pasyjnych w sztuce religijnej.

głowy - Polska Wiadomości

głowy - Polska Wiadomości

głowy - Polska Wiadomości
A oto i sama autorka powyższych prac, młoda Żydówka, Dorota Nieznalska

18 lipca 2003 Nieznalska została skazana na karę sześciu miesięcy ograniczenia wolności (wykonywania pracy na cele społeczne).  Po wniesieniu apelacji sąd wyższej instancji stwierdził popełnienie błędów proceduralnych na niekorzyść oskarżonej i nakazał powtórzenie procesu. Skandal towarzyszący temu wydarzeniu z jednej strony zaszkodził recepcji twórczości artystki, kojarzonej przede wszystkim z instalacją Pasja oraz wynikłym z niej procesem, ale z drugiej strony ogromnie spopularyzował nazwisko Nieznalskiej, które urosło do roli głównego symbolu w dyskusji na temat roli artysty i jego sztuki w społeczeństwie, a także powinności krytyki artystycznej. Powszechne żydo-media (wyłączając media o.Rydzyka) oraz żydowska elita polityczna RP stanęła w obronie “artystki”.

Ostatni proces dotyczący Pasji odbył się 11 marca 2010 w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Sąd uznał prawomocnym wyrokiem, że nie ma dowodów przemawiającym za tym, że artystka miała na celu obrażanie innych osób. Dorotę Nieznalską uznano za niewinną.

Niech PT Czytelnik zwróci uwagę: Nieznalska obraziła – znieważyła wszystkich chrześcijan. Natomiast ten pan – przyznam uczciwie: z poczuciem humoru -, który wrzucił żydowska myckę do śmietnika obraził, co najwyżej, jednego żyda. A może uważał, że nie należy się modlić w nakryciu głowy, jak to u chrześcijan jest w zwyczaju.

Za komentarz niech posłużą fragmenty “Międzynarodowego ŻydaH.Forda, s.41 i 42, wydanie polskie 1922r.:

“(…) w żadnym odłamie wiary chrześcijańskiej nie ma żadnych uprzedzeń przeciwko Żydom z powodu ich religii. Przeciwnie, panuje tam nie tylko uczucie zobowiązania wobec Żydów, lecz nawet poczucie pewnej wspólności religii.

Tutaj jednak tkwi coś, nad czym winni się zastanowić żydowscy przywódcy religijni: więcej jawnej goryczy, uprzedzeń religijnych istnieje przeciwko chrześcijaństwu ze strony Żydów, niż kiedykolwiek istniało we wszystkich wyznaniach chrześcijańskich w Ameryce przeciwko Żydom.

Ani jednemu wydawcy amerykańskiemu nie przyszłoby do głowy uważać za chrześcijańskie i rozumne napadanie na religię żydowską, gdy tymczasem sześciomiesięczny przegląd prasy żydowskiej dostarczyłby mnóstwo przykładów napaści i uprzedzeń po tamtej stronie (po stronie żydowskiej – D.Kosiur).”

Wniosek: żyd może bezkarnie pluć na chrześcijan i ma ku temu szerokie wsparcie:

Nieznalska od 1998 r. współpracowała z Galerią Wyspa i Fundacją Wyspa Progress. W 1999 r. W ramach 11. biennale młodych artystów organizowanego przez fundację Germinations Europe uzyskała stypendium pobytowe w Hull w Wielkiej Brytanii. Uzyskała również stypendium pobytowe w Ostdeutsche Galerie w Ratyzbonie w Niemczech (2005/06). Jest laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców i Naukowców (2000). Zdobyła III miejsce w konkursie na plakat Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Warszawa 2005.

Dariusz Kosiur

Źródło: http://wiernipolsce.wordpress.com/2013/08/25/zerwal-zydowi-z-glowy-jarmulke-i-wrzucil-do-kosza/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.