Strona główna > NWO > Apokalipsa > Zegar Zagłady…

Zegar Zagłady…

…Jak Zegar Dnia Zagłady może pomóc wywołać Armageddon przed którym ostrzega

Według stanu na czwartek, 25 stycznia 2018 roku, wskazówka na Zegarze Dnia Zagłady zatrzymuje się na dwie minuty do północy, 30 sekund bliżej Armagedonu, niż jego poprzednie ustawienia na dwie i pół minuty do, w styczniu 2017. W rzeczywistości, to najbliższy przewidywany dla świata, czas dzielący od wojny jądrowej z 1953 roku, kiedy zegar został ustawiony na 11.58 w obliczu nowej bomby wodorowej w dyspozycji USA.

Decyzję o zmianie czasu podjęto w następstwie bardzo niespokojnego roku w globalnej polityce. Obelżywe groźby nuklearnego unicestwienia wymieniano praktycznie co miesiąc między Trumpem i Kim Dzong Un’em. Kryzys klimatyczny przyspiesza dalej poza naszą skuteczną kontrolę. Jedynie w ubiegłym tygodniu, Zachodni generałowie ostrzegają o zagrażającej wojnie z Rosją.

W takim klimacie, zegar, który po raz pierwszy został zainstalowany w 1947 roku, jest złowrogim przypomnieniem o globalnym zagrożeniu wojną atomową. To symbol bliskości ludzkości do globalnej katastrofy – przedstawionej jako północ na analogowej tarczy.

Zegar jest obsługiwany przez naukowców atomistów, reprezentujących instytucję badawczeą „non-profit”, która wyłoniła się z projektu „Manhattan”. Biuletyn Publikują oni magazyn Bulletin nakierowany na zjednoczenie wysiłków naukowców, legislatorów i aktywistów, połączonych wspólną obawą zagrożenia dla istnienia rasy ludzkiej. Magazyn stanowi bezcenną wartość, czytany przez naukowców, polityków i zainteresowanych obywateli. w okresie sześciu dekad publikował trzeźwe i wnikliwe analizy wielu różnych planetarnych zagrożeń.

Jednakże Zegar Zagłady, jakiekolwiek by nie były szlachetne intencje jego opiekunów, podważa misję Biuletynu, ażeby stawiać „problemy i zdarzenia w kontekście”. Dlatego powinien odejść w stan spoczynku.

Odliczanie do Armagedonu?

Złe wieści toczą się w nieskończoność. Zagrożenia są realne i wymierne. Byłoby to po prostu niewybaczalne oskarżać Biuletyn o panikarstwo, ale Zegar Zagłady staje się coraz bardziej niewłaściwym narzędziem dla podnoszenia społecznej i politycznej świadomości na temat najbardziej aktualnych problemów globalnych. On może być nawet niebezpieczny.

Sedno problemu polega na tym, że zegar – w istocie każdy zegar, stanowi wzrastająco ubogą metaforę dla poziomu globalnego zagrożenia. Jego „czas” jest pozbawiony jakiegokolwiek realnego sensu. On oficjalnie został nastawiony na siedem minut przed północą, bo to „nieźle wyglądało na oko” artysty, który go narysował.

Co ważniejsze, to silnie sugeruje, że historia zmierza do nieuniknionej katastrofy. Podczas gdy Biuletyn utrzymuje, że nie stara się konkretyzować przewidywania katastrofy, a jedynie skupia się na jej wizualizacji. Postąpiliśmy w kierunku Apokalipsy o pięć symbolicznych minut, ponieważ zegar po raz pierwszy został nastawiony na siedem minut przed północą w 1947 roku, chociaż wskazówki bywały okresowo cofnięte w bardziej optymistycznej globalnej perspektywie lat 1990-tych.

Brak czasu

Czy jest jakiekolwiek mocniejsze przypomnienie ludzkiej daremności i bezradności, niż nieubłagany bieg czasu? Zegar przyczynia się do rozpaczy i fatalizmu, w obliczu złożonych i pilnych problemów politycznych, generalnie zachęcając do paniki.

Problemy te wymagają aktywnych zmagań, i jak ostrożnie podniósł ekolog George Monbiot trzy lata temu, rozpacz rodzi porażki. Popularna wyszukiwarka Google „zastanawia się co się stanie, gdy Zegar Zagłady osiągnie północ”. To sugeruje, że w ludowej wyobraźni, zegar rozwinął własny potencjał przyczynowo-skutkowy.

To samo w sobie, może nawet przyczynić się do zagrożeń. Naukowcy w dziedzinie bezpieczeństwa i polityki międzynarodowej, już dawno dyskutowali na temat jak geopolityczne zagrożenia, takie jak wojna nuklearna, częściowo wynikają z publicznego dyskursu i kultury.

Żyjemy w niespokojnym i często militarystycznym klimacie politycznym. Każdemu ogłoszeniu o okresowej zmianie czasu towarzyszy wysyp artykułów prasowych przedstawiających grzybiaste chmury, kamienne twarze dyktatorów, i parady wojskowej techniki. A komentarze przepełnia nacjonalistyczna żółć.The „Daily Star” odpowiedziała z wyprzedzeniem na ostatnie wydarzenia przez wizualizację efektów Północno-Koreńskiego ataku jądrowego ataku na Londyn, co, jak wiemy, jest obecnie fizycznie niemożliwe.

Jednak powszechnie uważa się, że naród jest zagrożony, co może stworzyć warunki, w których uprzedzająca ofensywna akcja jest z politycznego punktu widzenia i społecznie akceptowalna, podnosząc prawdopodobieństwo konfliktu. Biuletyn, jest zazwyczaj, głosem rozsądku, wznoszącym się ponad wrzawę. Ale z powodu Zegara, niezamierzenie przyczynia się do wzmożenia i tak już kruchej sytuacji.

Być może, Zegar Zagłady stanowił bardziej udaną metaforę w czasach Zimnej Wojny – epoki jeżenia włosów, fałszywych alarmów i systemów automatycznego startu rakiet, gdy Europa, w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu, była przez cały czas jedynie minuty odległa od unicestwienia.

Być może skłoniło to krajowych liderów do odejścia od ściany Armagedonu. I po prostu, możliwe, nadzorujący Zegar znaleźli jakiś mały komfort, poczucie kontroli nad zbiorowym losem ludzkości, przez rytualistyczne przesuwanie owych straszliwych wskazówek.

Ale podczas gdy Zegar może być uderzającym symbolem, to nie jest on zgodny z jego przeznaczeniem. Akademicka i naukowa działalność powinny być dostosowane do dzisiejszych politycznych realiów. Czcigodny Biuletyn musi kontynuować swoją misję, ale powinien obwieścić kres Zegarowi Zagłady…

——————

YouTube:


The Doomsday Clock: What is it and why it sped up

—————————-

źródło:

https://theconversation.com/assets/carlton/logos/logo-7eb5f99842eee4b04f0d879253705740.svg
https://theconversation.com/how-the-doomsday-clock-could-help-trigger-the-armageddon-it-warns-of-90639
Author:Tom Vaughan
PhD Researcher, Aberystwyth University
January 26, 2018

———————–

Wybór, tłumaczenie i opracowanie: bezmetki

Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych

materiałów: dozwala się wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.