Strona główna > Polska > Zdradzieckie układy a obecne likwidacje kopalń i fabryk. Protest rolników.

Zdradzieckie układy a obecne likwidacje kopalń i fabryk. Protest rolników.

W 1985 r. (czyli jeszcze w czasie komuny) podpisano układ między Niemcami a ZSRR (Gorbaczowem) przygotowujący zjednoczenie Niemiec. W układzie tym postawiono warunki zjednoczenia: miedzy Rosją a Niemcami ma być strefa buforowa w której nie będzie przemysłu ciężkiego, nie będzie poważnych instalacji militarnych, ma być zmniejszona ludność i niestabilna władza administracyjna.

a

Te wszystkie zobowiązania układu są przez kolejne marionetkowe rządy w Polsce przestrzegane i  ściśle realizowane.

W 2003 r. podpisano ponownie układ miedzy Zjednoczonym Niemcami (kanclerz Schroeder), a Rosją (prezydent Putin) o podziale wpływów gospodarczych w Polsce.

Ustalono że, do Wisły są wpływy niemieckie, od Wisły na wschód są wpływy rosyjskie. Cześć podziemna Polski czyli złoża geologiczne są w gestii wpływów rosyjskich, cześć naziemna czyli np. lasy, teren i ziemia jest w gestii niemieckiej. W wyniku tego układu za wiedzą marionetkowego polskiego rządu, fabryki, ziemię, budują markety Niemcy a złoża czy nawet kopalnie nawet gdy zajmują Niemcy, to po to aby je po czasie oddać zainteresowanym oligarchom rosyjskim.

Wojna na Ukrainie pomieszała trochę szyki układowi, bo Rosjanie uwikłali się w wojnę na Ukrainie, poważnie osłabła gospodarczo, stracili dobre imię i twarz ale to nic nie zmieniło układu w dalszej perspektywie.

Teraz rozumiemy dlaczego fabrykę, dawny POLAR we Wrocławiu, obecny Fagor- Mastercook warty 500 mln zł (pól miliarda) na siłę przymuszają syndyka (dzielna kobietę T. Kalisz) aby oddała  Niemcom zakład za 60 milionów.

Rozumiemy dlaczego kopalnię Brzeszcze z wysokogatunkowym węglem i po kosztownej (200 mln) modernizacji ścian wydobywczych chcą za złotówkę oddać niemieckim “słupom”.

Zdrada Panowie. Zdrada.

Jan G. Grudniewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *