Strona główna > Polska > Zdradzieckie układy a obecne likwidacje kopalń i fabryk. Protest rolników.

Zdradzieckie układy a obecne likwidacje kopalń i fabryk. Protest rolników.


W 1985 r. (czyli jeszcze w czasie komuny) podpisano układ między Niemcami a ZSRR (Gorbaczowem) przygotowujący zjednoczenie Niemiec. W układzie tym postawiono warunki zjednoczenia: miedzy Rosją a Niemcami ma być strefa buforowa w której nie będzie przemysłu ciężkiego, nie będzie poważnych instalacji militarnych, ma być zmniejszona ludność i niestabilna władza administracyjna.

a

Te wszystkie zobowiązania układu są przez kolejne marionetkowe rządy w Polsce przestrzegane i  ściśle realizowane.

W 2003 r. podpisano ponownie układ miedzy Zjednoczonym Niemcami (kanclerz Schroeder), a Rosją (prezydent Putin) o podziale wpływów gospodarczych w Polsce.

Ustalono że, do Wisły są wpływy niemieckie, od Wisły na wschód są wpływy rosyjskie. Cześć podziemna Polski czyli złoża geologiczne są w gestii wpływów rosyjskich, cześć naziemna czyli np. lasy, teren i ziemia jest w gestii niemieckiej. W wyniku tego układu za wiedzą marionetkowego polskiego rządu, fabryki, ziemię, budują markety Niemcy a złoża czy nawet kopalnie nawet gdy zajmują Niemcy, to po to aby je po czasie oddać zainteresowanym oligarchom rosyjskim.

Wojna na Ukrainie pomieszała trochę szyki układowi, bo Rosjanie uwikłali się w wojnę na Ukrainie, poważnie osłabła gospodarczo, stracili dobre imię i twarz ale to nic nie zmieniło układu w dalszej perspektywie.

Teraz rozumiemy dlaczego fabrykę, dawny POLAR we Wrocławiu, obecny Fagor- Mastercook warty 500 mln zł (pól miliarda) na siłę przymuszają syndyka (dzielna kobietę T. Kalisz) aby oddała  Niemcom zakład za 60 milionów.

Rozumiemy dlaczego kopalnię Brzeszcze z wysokogatunkowym węglem i po kosztownej (200 mln) modernizacji ścian wydobywczych chcą za złotówkę oddać niemieckim “słupom”.

Zdrada Panowie. Zdrada.

Jan G. Grudniewski


One thought on “Zdradzieckie układy a obecne likwidacje kopalń i fabryk. Protest rolników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *