Strona główna > Świat > Zdaniem współzałożycielki Kaspersky Lab Bitcoin jest projektem wywiadu USA

Zdaniem współzałożycielki Kaspersky Lab Bitcoin jest projektem wywiadu USA

W przemówieniu wygłoszonym na początku tego roku na Uniwersytecie ITMO w Sankt Petersburgu Natalia Kasperska oświadczyła, że za stworzeniem bitcoina stoi rząd USA i że ten kraj używa tej kryptowaluty wspólnie z innymi agencjami wywiadowczymi.

Na jednym ze slajdów pokazanych podczas jej prezentacji czytamy:

„Bitcoin to przedsięwzięcie amerykańskich agencji wywiadowczych, które zostało stworzone w celu zapewnienia szybkiego finansowania amerykańskich, brytyjskich i kanadyjskich działań wywiadowczych w różnych krajach. Ta technologia jest «sprywatyzowana», podobnie jak Internet, GPS i Tor. W istocie jest to «Dolar 2.0», a jego kurs jest kontrolowany przez właścicieli kantorów wymiany walut”.

„Trasowanie cebulowe” („onion routing”), znane jako Tor, jest finansowane przez rząd federalny USA poprzez DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency – Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności).

Kasperska wygłosiła przemówienie na temat wojen informacyjnych i cyfrowej suwerenności. Zaraz potem zdjęcia z jej prezentacji zatytułowanej „Nowoczesne technologie – podstawa informacji i cyberwojen” pojawiły się na portalach społecznościowych.

Twierdzi również, że Satoshi Nakamoto jest nazwą grupy amerykańskich kryptologów.

Na kolejnym slajdzie Kasperska wyjaśnia, że smartfonów nie należy uważać za osobiste gadżety, ale za urządzenia przeznaczone do szpiegowania ich właścicieli.

Jednym z podanych przykładów jest aplikacja latarki z ponad 50 milionami instalacji, która prosi każdego użytkownika o zgodę na dostęp do różnych informacji osobistych. W 99 procentach przypadków użytkownicy zgadzają się na wszystko.

Źródło: https://cryptovest.com/news/bitcoin-created-by-us-government-says-natalya-kaspersky/

Tłum. Nexus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *