Strona główna > Bliski Wschód > Zbrodnia Bez Kary: Źródła Bezkarności Izraela

Zbrodnia Bez Kary: Źródła Bezkarności Izraela

iran_logo

Materiał redakcyjny Iran.ru

Zbrodnia Bez Kary: Źródła Bezkarności Izraela

11

Izraelskie Siły Powietrzne w ubiegłym tygodniu dokonały ataku rakietowego na obiekty, ulokowane na terytorium Syrii.
Celem ataku były wojskowe naukowo-produkcyjne laboratoria, w których, wg oświadczeń izraelskich oficjałów i zachodnich mediów, opracowywano rakiety klasy „ziemia-ziemia” jak również bronie chemiczne i biologiczne.

Kolejne uderzenie Tel Awiw na terytorium syryjskie obfituje masą pikantnych szczegółów, które zebrane razem, dostarczają wyczerpujących odpowiedzi na dwa zasadnicze pytania na temat polityki Izraela wobec Damaszku. Po pierwsze, czy Izrael jest stroną w konflikcie syryjskim, i jeśli tak, to przeciw komu tam wojuje? I po drugie: co lub kto podtrzymuje w Tel Aviwie stan absolutnej bezkarności, pozwalający mu bez obaw deptać wszystkie normy prawa międzynarodowego?

2

Na dzień dzisiejszy, Izrael jest jedynym państwem, realnie odnoszącym korzyści z krwawej jatki w Syrii . Damaszek jako jedyna siła, zdolna do wojenno-politycznego przeciwstawienia  poltyce Izraela w Lewancie – przestał istnieć. Pozostała z niego jedynie rozerwana w strzępy przestrzeń, na której trwa walka wszystkich przeciw wszystkim. Wydaje się, że jedynie Turcja i Iran mają tam jasno określone strategiczne interesy, wszyscy pozostali łowią ryby w wodzie mętnej od krwi .

Wbrew oczekiwaniom, Izrael nie odniósł tam pełnego zwycięstwa i ta sytuacja przywodzi tamtejsze jastrzębie i osobiście
„furiata Bibi” – Netanyahu do wściekłości. Jedyną obecnie podporę dla Bashar’a al-Assad’a  stanowią Teheran, ruch Hezbollah i szyickie formacje paramilitarne.(….).

Jedynie oni, Iran i jego sojusznicy, stanowią obecnie dla Izraela w Syrii cel numer jeden. „My zajmujemy twardo stanowisko, aby aby nie dać naszym wrogom, żadnej szansy, na wyrządzenie szkody bezpieczeństwu Izraela i jego mieszkańcom.
Izrael zrobi wszystko, co w jego mocy, aby przeszkodzić w stworzeniu korytarza szyickiego między Teheranem a Damaszkiem”,
oświadczył Minister Obrony Izraela, Avigdor Lieberman, następnego dnia po ataku na obiekty w Masyaf.

To stanowisko w pełni poparł jego kolega, minister sprawiedliwości Ayelet Shaked, oświadczając tego samego dnia:”Jeśli Assad pragnie przeżyć, to musi usunąć Iran z Syrii”. Sugestia nie pozostawiająca wątpliwości -jeśli Teheran nie odstąpi od
wspierania Damaszku, to  bombardowania nie ustaną.

3

Zoologiczna iranofobia polityków izraelskich, to norma. Egzystencjalna nienawiść do Teheranu to jedno ale ataki lotnicze,
to już trochę inna sprawa. I teraz przychodzi czas na udzielenie odpowiedzi na temat źródeł podtrzymujących  przekonanie
Tel Awiwu o swojej absolutnej bezkarności.

Rzeczą zgoła niecodzienną było to, że ataku na syryjskie obiekty, dokonano w odstępie  – nawet nie doby, od czasu, kiedy biurokraci z ONZ porodzili raport o tym, że od marca 2013r. – do marca 2017 r., w Syrii zarejestrowano 25 przypadków użycia broni chemicznej. Przy czym, w konkluzjach jakichś „międzynarodowych ekspertów”, utrzymuje się, że w dwudziestu przypadkach, „została ona użyta przez siły rządowe, w szczególności przeciw ludności cywilnej”.

Dowodów winy Assada na użycie chemii bojowej, w szczególności, wobec ludności własnego kraju, w istocie brak. Ale dla
„społeczności międzynarodowej” – wszystko jasne. Winowajcę znaleziono, a to znaczy – można bobardować. I nie tylko przez Izrael. Zaledwie po czterech dniach od zuchwałego ataku izraelskich sił powietrznych, na pozycje wojsk Bashara Assada i oddziałów Hezbollah, w rejonie miasta Deir al-Zor, bombardowania dokonały samoloty międzynarodowej koalicji „antyterrorystycznej” – kierowanej przez USA.

Był nawet moment niepokoju wśród piratów w syryjskiej przestrzeni powietrznej, uzasadnionego niepokoju, wobec zainstalowanych na terytorium kraju rosyjskich S-400. Ale w trakcie ataków lotniczych, zarówno izraelskich jak i koalicji, pozostały one bezczynne. W związku z powyzszym zdołano wyjaśnić, że rosyjskie systemy obrony p/powietrznej objęły ochroną wyłącznie własne obiekty. Wobec innych instalacji –  nic im do tego.

S-400

Obecne ataki Izraela – to początek operacji dla wyparcia Iranu z Syrii. USA i Saudyci to aprobują. Moskwa z kolei w pełni się zdystansowała. Przywodzi to do przypuszczenia, że Moskwa być może, zawarła jakieś odrębne porozumienia z Tel Aviwem?
W takich warunkach izraelskie kierownictwo może być absolutnie przekonane, że jakiekolwiek naruszenie przez Izrael prawa międzynarodowego w odniesieniu do Syrii – pozostanie bezkarne.

—————————————
YouTube:

———————————-

Редакционный материал Iran.ru
13 сентября 2017
http://www.iran.ru/news/analytics/106785/Prestuplenie_bez_nakazaniya_istochniki_izrailskoy_beznakazannosti

—————————————-

tłumaczenie i opracowanie: bezmetki

Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów, dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *