Strona główna > Świat > Zbigniew Brzeziński: Rosja powinna przestać działać na własną rękę i przyłączyć się do amerykańskiej koalicji antyterrorystycznej w Syrii.

Zbigniew Brzeziński: Rosja powinna przestać działać na własną rękę i przyłączyć się do amerykańskiej koalicji antyterrorystycznej w Syrii.

Według Brzezińskiego, stworzenie rosyjskiej koalicji antyterrorystycznej zagraża wiarygodności Waszyngtonu na Bliskim Wschodzie.

329785

 Zbigniew Brzeziński były doradca prezydenta USA  Jimmy’ego Cartera, wyraził swoje oburzenie mówiąc: „Moskwa zdecydowała się przeprowadzić interwencję wojskową, która odbywa się bez współpracy politycznej i taktycznej ze Stanami Zjednoczonymi”. Brzeziński powiedział również, że: „Współpraca pomiędzy Rosją a Stanami Zjednoczonymi nieraz doprowadziła do pozytywnych rezultatów, dlatego Moskwa powinna w pełni wspierać inicjatywę USA w Syrii.”

http://english.pravda.ru/news/world/05-10-2015/132236-Brzezinski_russia_usa-0/#sthash.NcDvNvN3.dp

Brzezinski wraz CIA od lat 70-tych wspierał ugrupowania terrorystyczne, m.in. Al-Kaida, do destabilizowania Bliskiego Wschodu. Kilka dni temu senator McCain poinformował, że podczas Rosyjskich nalotów zostali zaatakowani „rebelianci” szkoleni przez CIA.

1 października portal Onet.pl:

Pierwsze ataki rosyjskich sił powietrznych w Syrii były wymierzone w zbrojne ugrupowanie rebelianckie z Wolnej Armii Syryjskiej, które jest wspierane przez Stany Zjednoczone i szkolone przez CIA – poinformował republikański senator John McCain.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/senator-mccain-rosjanie-uderzyli-w-syrii-w-rebeliantow-szkolonych-przez-cia/n28gvz

W 2014 roku 5oo milinów dolarów trafiło w ręce rebeliantów nazywanych Wolną Armią Syrii. W skład opozycyjnej armii wchodziło silne ugrupowanie terrorystyczne Al-Nusra, po otrzymaniu pomocy od amerykanów organizacja Al-Nusra razem z Al-Kaida utworzyły wspólny kalifat państwa islamskiego, tym samym administracja Obamy pomogła w stworzeniu ISIS. O tym fakcie również informowały światowe media takie jak BBC.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/obama-wspiera-isis-kwota-500-milionow-dolarow-2014-07

Brzezinski jest członkiem Komisji Trójstronnej i obok Henrego Kissingera jednym z głównych ideologów Nowego Porządku Świata tworzonego przez żydowski kartel bankowy. 

Zobacz film dokumentalny ukazujący role jaką odegrał Brzezinski w stworzeniu Al-Kaidy, która wspólnie z dozbrajaną przez amerykanów organizacją Al-Nusra utworzyła Islamski Kalifat – ISIS. 

https://www.youtube.com/watch?v=Yr8B4tVCF-Q

Michał KK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *