Strona główna > Polska > Zawłaszczanie Polski cz. I

Zawłaszczanie Polski cz. I

Nowa tradycja: miesięcznice smoleńskie

a

„… bo nie ma ugody
Gdzie w jednym kraju żyją dwa żywe narody
Pragnień im nie odejmiesz, ziemi im nie dodasz –
Jeden musi ustąpić, gość albo gospodarz”
(Karol Hubert Rostworowski, „Antychryst”, 1925 r.
Za: Maciej Giertych „Opoka w Kraju”, 93 (114), Kórnik, kwiecień 2017).

16 marca 2017 r. Trybunał Konstytucyjny uznał, że zmiany wprowadzające tzw. zgromadzenia cykliczne są zgodne z konstytucją. Tego samego dnia w rozmowie z dziennikarzami senator PiS Jan Żaryn mówił, że znowelizowana ustawa pozwala na „tworzenie zgromadzeń, które byłyby organizowane właśnie w duchu wypełniania tegoż kulturowego dziedzictwa”.

W tradycji polskiej nie ma miesięcznic żałobnych, czy religijnych. Tradycyjnie żałoba po śmierci współmałżonka trwa przez rok i sześć tygodni. Po śmierci rodziców żałobę nosimy przez sześć miesięcy, a przez kolejne pół roku trwamy w tzw. pół żałobie (szare stroje). Po rodzeństwie i dziadkach żałoba trwa pół roku, a po dalszych krewnych trzy miesiące.

Natomiast jest miodowy miesiąc, początkowy okres małżeństwa, pierwsze dni, tygodnie, miesiące małżeństwa. Tradycja głosi, że według starożytnego zwyczaju państwo młodzi przez 30 dni po ślubie pili rozcieńczony miód dla pokrzepienia sił. W powiastce filozoficznej „Zadig’ czyli „Los”, rozdział 3 (1747), Wolter pisze: „Zadig doświadczył, że pierwszy miesiąc małżeństwa jest miesiącem miodu, drugi zaś miesiącem piołunu” (Władysław Kopaliński, „Słownik mitów i tradycji kultury”). Według senatora Jana Żaryna, „miesięcznice smoleńskie zaczęły się wpisywać jako trwały element polskiego dziedzictwa kulturowego”.

Miesięcznice smoleńskie mają jakieś ukryte przesłanie. Są religijne, ale nie chrześcijańskie, wywodzą się bowiem ze Starego Testamentu, a więc są judaistyczne. Tylko Msza św. jest katolicka.

Rozpoczynają się one właśnie Mszą świętą w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca, sąsiadującym z Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. Następnie uczestnicy przechodzą przed Pałac Prezydencki. Potem do zgromadzonych przemawia Jarosław Kaczyński. Z miesiąca na miesiąc przybywa zainteresowanych. Obecnie biorą w niej udział ogromne rzesze ludzi, zarówno zwolennicy PiS, jak i jego przeciwnicy (kontrmanifestacja).

a

10 lipca 2017 r. w dniu 87. miesięcznicy, policja zabezpieczyła całą okolicę. Wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia rozstawiono stalowe pełne barierki, a wzdłuż kościoła św. Jana Chrzciciela wygrodzona została specjalna droga aż pod Pałac Prezydencki. Na szczęście do żadnych incydentów nie doszło. W działaniach związanych tylko z przygotowaniem zabezpieczenia kolejnej miesięcznicy smoleńskiej brało udział 2,3 tys. policjantów, a ilu brało udział w zabezpieczeniu całej miesięcznicy? Danych brak. Głównym punktem każdej miesięcznicy jest  przemówienie Prezesa J. Kaczyńskiego. W zasadzie prezes nie wnosi nic nowego, a powtarza ciągle to samo: „jesteśmy prawdy coraz bliżej”, „będzie prawda o Smoleńsku”, „wiemy coraz więcej”, itp.

10 luty 2013 r. podczas 34. miesięcznicy smoleńskiej prezes PiS powiedział: „Mówiłem kiedyś z tego miejsca, że z miesiąca na miesiąc, z pochodu na pochód, z mszy na mszę wiemy więcej. Wiemy więcej o tym, co stało się w Smoleńsku. Że jesteśmy prawdy coraz bliżej. I dziś mogę to powtórzyć. Ten miesiąc, który minął od 10 stycznia, był wyjątkowo owocny. Wiemy coraz więcej. Nawet kłamcy muszą dzisiaj przyznawać, że to co głosili jeszcze niedawno jako pewnik, jest po prostu nieprawdą, choćby sprawa brzozy”.

W wywiadzie dla Onet.pl prezes PiS zdradził, kiedy zakończą się miesięcznice smoleńskie: „Skończymy, dopiero kiedy będą pomniki i kiedy będą konkluzje, przynajmniej wstępne, dotyczące śledztw smoleńskich”.

W tym krótkim stwierdzeniu jest zawarta cała filozofia Jarosława Kaczyńskiego. Demonstracje organizowane przez PiS będą trwały tak długo, aż dane zdarzenie, jak np. katastrofa smoleńska, będzie przez naród uznana za zamach, a śp. Lech Kaczyński będzie miał pomniki w każdym mieście. Podkomisja smoleńska przedstawiła 10 kwietnia 2017 r. teorię o wybuchu na pokładzie Tu-154. Ciągle nie znaleziono twardych dowodów, to jednak do narodu poszedł przekaz: To był zamach!

10 lipca 2017 r. podczas 87. miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński powtórzył słowa z wywiadu dla Onet.pl. Na pytanie: jak długo będą jeszcze trwały miesięcznice? Prezes odpowiedział: „Będziemy kontynuowali swój marsz aż do momentu, kiedy tu, niedaleko stąd staną pomniki – pomnik prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego i pomnik upamiętniający wszystkich, którzy polegli w katastrofie smoleńskiej”.

Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich w Radomiu odsłonięty 18 czerwca 2017 r. Fot. za polskaniezwykla.pl
Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich w Radomiu odsłonięty 18 czerwca 2017 r. Fot. za polskaniezwykla.pl

10 sierpnia 2017 r. w 88. miesięcznicę J. Kaczyński powiedział: „Słyszymy coraz to nowe komunikaty i na pewno w tym momencie, w którym staną pomniki, i wierzę, że to będzie w ósmą rocznicę tragedii, usłyszymy też tę ostateczną odpowiedź, niezależnie od tego, jaka ona będzie, ale usłyszymy ją. I wtedy będziemy mogli powiedzieć – tak to się składa, po 96 marszach, a ofiar było przecież 96, będziemy mogli powiedzieć – kończymy, bo zwyciężyliśmy”. W zakończeniu powiedział:

Póki nie zwyciężymy, to nie skończymy. I nikt nie zdoła nam w tym przeszkodzić. Polska musi odzyskać godność. Ta straszliwa kompromitacja, o której niemalże codziennie słyszymy, musi zostać uchylona, zamazana, tak, jak zamazuje się fatalne napisy, rzeczy, które są nie do przyjęcia. Musi być zamazana, bo inaczej będzie częścią naszej historii, będzie nas obciążać”. Miesięcznicę zabezpieczało 2100 policjantów, oraz ochroniarze i snajperzy.

Miesięcznice symbolem pochodu Izraela wokół Jerycha

10 marca 2013 r. podczas 35. miesięcznicy smoleńskiej prezes Jarosław Kaczyński odwołał się do kazania ks. Infułata Jana Sikorskiego: „Ks. infułat Jan Sikorski wygłaszając kazanie, odwołał się do Starego Testamentu, do Pisma Świętego, do marszu wokół Jerycha, do – choć o tym nie mówił – trąb, które tam zagrały i obaliły mury. Ten nasz marsz rzeczywiście ma w sobie coś z tamtego. Musimy ten mur kłamstwa i zła w końcu obalić”. Ks. Sikorski niefortunnie zacytował Stary Testament, gdyż porównanie marszu wokół Jerycha do miesięcznicy smoleńskiej źle jest kojarzone. W tym wypadku Jerycho może oznaczać Polskę.

Fragment kazania: „Jednego dnia obeszli, obrońcy Jerycha byli zaskoczeni. Co to jest? Idą drugi dzień, trzeciego dnia, czwartego dnia, i oni szli, tak przez sześć dni, a 7 dnia okrążyli miasto siedmiokrotnie, i oni szli ze znakiem zwycięstwa i modlitwie, mury padły. Kochani, czy nie odczytujemy tego znaku, który teraz w tych dniach pośród nas, nawet dzisiaj”.

W zakończeniu ksiądz powiedział: „Marsz, marsz, wokół Jerycha. Taki ogromny mur. Słuchajcie, nasz marsz trwa, i niech trwa, i tu i gdzie indziej. Bo te mury muszą paść. Niech dotrze ten głos, wróć synu, wróć z daleka. Jesteśmy wszyscy dziećmi jednego narodu” (https://www.youtube.com/watch?v=q87aORmGC3s). Jest to nawoływanie do powrotu Żydów do Polski. Według słów księdza, Polacy i Żydzi są „dziećmi jednego narodu”. Bzdura!

A co się stało z Jerychem, kiedy runęły jego mury obronne, o tym już ksiądz nie wspomniał: „Lud wzniósł okrzyk wojenny i zagrano na trąbach. Skoro tylko usłyszał lud dźwięk trąb, wzniósł gromki okrzyk wojenny i mury rozpadły się na miejscu. A lud wpadł do miasta, każdy wprost przed siebie, i tak zajęli miasto. I na mocy klątwy przeznaczyli na zabicie ostrzem miecza wszystko, co było w mieście: mężczyzn i kobiety, młodzieńców i starców, woły, owce i osły” (Biblia Tysiąclecia, Joz 6, 15). Miesięcznice są symbolem pochodu Żydów wokół Jerycha, które później zdobyli i zniszczyli.

Kabaliści uznają Torę tylko dlatego, gdyż kabała otwiera ukryte jej przesłanie. Mówi ona, że Księga Tory zawiera wszystkie informacje o naszym świecie, niektórzy kabaliści szukają w niej „ukrytych kodów”, które mają im pomóc w odkryciu budowy świata. Twierdzą oni, że Mojżesz pisał Księgę Rodzaju egipskimi hieroglifami w trojakim znaczeniu. Klucze do jej zrozumienia oraz objaśnienia przekazał swoim następcom. Kiedy w epoce Salomona, przełożono Księgę Rodzaju na język fenicki, kiedy po niewoli babilońskiej Ezdreasz ułożył ją w języku aramejsko-chaldejskim, kapłani żydowscy nie dysponowali już tymi umiejętnościami w stopniu dostatecznym. Kiedy wreszcie przyszli greccy tłumacze Biblii, mieli oni już słabe pojęcie o znaczeniu ezoterycznym. Kabaliści szukają więc klucza do odczytania tajemnej treści Tory (Edward Schure, „Wielcy wtajemniczeni”).

Naśladowanie J. Piłsudskiego

10 marca 2017 r. podczas 83. miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, powiedział: „Będzie wolna Polska. Będzie prawda o Smoleńsku i będzie klęska tych, którzy są łotrami, którzy teraz czymś rzucają. Ale nic wam to nie pomoże. Przegraliście moralnie, przegraliście politycznie i przegracie do końca, poniesiecie klęskę. Polska zwycięży!”

Słowa J. Kaczyńskiego były naśladowaniem słów J. Piłsudskiego, który powiedział: „Wydałem wojnę szujom, łajdakom, mordercom i złodziejom i w walce tej nie ulegnę. Sejm i senat mają nadmiar przywilejów i należałoby, aby ci, którzy powołani są do rządów, mieli więcej praw. Parlament winien odpocząć. Dajcie możność rządzącym odpowiadać za to, czego dokonają. Niech Prezydent tworzy rząd, ale bez nacisku partii. To jest jego prawo”.

Działanie Kaczyńskiego według Ezechiela

19 lipca 2017 r. w Sejmie podczas drugiego czytania poselskiego projektu nowej ustawy o Sądzie Najwyższym, J. Kaczyński zwracając się do opozycji powiedział: „Wiem, ze boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami”.

11 października 2011 r. Jarosław Kaczyński oświadczył, że z własnej woli nie zrezygnuje ze stanowiska Prezesa PiS. – Mnie witają okrzykami: „Jarosław Polskę zbaw”. (…) Z całą pewnością nie ma sensu tego marnować – oświadczył (http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prezes-pis-nie-odejdzie-krzycza-jaroslaw-polske-zbaw,187092.html). Prezes odniósł się do wypowiedzianych przez siebie słów w 2008 r. na KUL: „Jeżeli w 2011 r. wyborów nie wygramy, to ja pozostawię miejsce innym, pewnie młodszym, oni dalej będą to prowadzili…”. Zatem J. Kaczyński został ogłoszony mesjaszem. Jest to herezja, i wyszła ona od katolików.

Zachowanie J. Kaczyńskiego w stosunku do D. Tuska i PO, czy do Polaków w ogóle, nawiązuje do oburzenia Pana w Księdze Ezechiela:

„Pan skierował do mnie te słowa: Synu człowieczy, kiedy dom Izraela mieszkał na swojej ziemi, wówczas splugawił ją swym postępowaniem i swymi czynami: postępowanie ich wobec mnie było jak nieczystość miesięczna kobiety. Wtedy wylałem na nich swe oburzenie z powodu krwi, którą w kraju przelali, i z powodu bożków, którymi go splugawili. I rozproszyłem ich pomiędzy pogańskie ludy, i rozsypali się po krajach, osadziłem ich według postępowania i czynów” (Ez 36, 17-20). Właśnie miesięcznice są „jak nieczystość miesięczna kobiety”, bo są cykliczne.

Uroczystości żałobne w Jedwabnem w 2001 r. Od lewej: ambasador Izraela Szewach Weiss i prezydent Aleksander Kwaśniewski (obaj pod parasolem), prof. Władysław Bartoszewski, minister kancelarii prezydenta Marek Siwiec i prezes IPN prof. Leon Kieres. Fot. Krysztof Miller, AG.
Uroczystości żałobne w Jedwabnem w 2001 r. Od lewej: ambasador Izraela Szewach Weiss i prezydent Aleksander Kwaśniewski (obaj pod parasolem), prof. Władysław Bartoszewski, minister kancelarii prezydenta Marek Siwiec i prezes IPN prof. Leon Kieres. Fot. Krysztof Miller, AG.

D. Tusk i PO są oskarżani za katastrofę smoleńską prezydenckiego samolotu Tu-154, bo według PiS był to zamach. A Polacy za co? Za rzekomy pogrom kielecki w 1946, za 1968 r., za rzekome Jedwabne, i za PRL (Żydzi w niewoli narodowej, Adam Schaff). Prawda jest tak, że Żydzi Polaków nie lubią. Obecnie walka z rzekomym antysemityzmem Polaków przybrała obrzydliwe formy, by wspomnieć tylko książki Jan Tomasza Grossa. Jego prace nie są historyczne, lecz ideologiczne. Wszystkie napaści na Polaków są ideologiczne.

„W niewoli narodowej”

W PiS jest aż 24 posłów, którzy byli w PZPR, i jakoś nikt nie dekomunizuje PiS. Wraca sprawa rzekomej współpracy ze służbą bezpieczeństwa ambasadora RP w Berlinie prof. Andrzeja Przyłębskiego. Mąż prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej miał być w latach 1979-80 tajnym współpracownikiem o pseudonimie „Wolfgang”. Wacław Berczyński, b. szef Zespołu Ekspertów do badania katastrofy smoleńskiej, również był członkiem PZPR. Należał do egzekutywy partyjnej, czyli szczebla kierowniczego partii komunistycznej. Następnie tuż przed stanem wojennym w roku 1981 wyjechał z kraju i osiedla się w USA. Ludzie związani z PiS, jak np. Jerzy Targalski i Jan Pietrzak należeli do PZPR. 26 kwietnia 2017 r. z okazji 80. urodzin Jana Pietrzaka (ur. 1937 r.) w studiu Polskiego Radia zorganizowano jubileuszowy koncert satyryka. Czołowi politycy PiS byli obecni na jubileuszu Jana Pietrzaka. Premier Szydło powiedziała: „to zaszczyt stać obok mistrza”. Oprócz premier gośćmi Pietrzaka byli prezes Jarosław Kaczyński, szef MON Antoni Macierewicz, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, minister Jan Szyszko i wicepremier Piotr Gliński. No cóż, w PRL na widowni kabaretu „Pod Egidą” J. Pietrzaka bywali dygnitarze, jak gen. Moczar i Józef Cyrankiewicz. Bywalcem był Mieczysław Rakowski, naczelny „Polityki”, która sprawowała w latach 70. XX w. nad Egidą nieoficjalny patronat.

80. urodziny Jana Pietrzaka. Goście Jubileuszu. Fot. fakt.pl
80. urodziny Jana Pietrzaka. Goście Jubileuszu. Fot. fakt.pl

Dlaczego więc PiS i inni tak bardzo zwalczają PRL, twierdząc, że to był komunizm? Wyjaśnienie daje nam Adam Schaff (1913-2006), polski filozof pochodzenia żydowskiego, który był uważany za głównego i oficjalnego ideologa marksizmu.

Adam Schaff (1913-2006). fot. fundacionsistema.com
Adam Schaff (1913-2006).
fot. fundacionsistema.com

W 1965 r. Państwowe Wydawnictwo Naukowe w serii „Omega” wydało jego skróconą wersję książki „Marksizm a jednostka ludzka”. W książce tej Schaff stwierdza: „człowiek nie może być szczęśliwy, gdy grozi mu śmierć na wojnie, gdy jest w niewoli narodowej, gdy jest pozbawiony wolności w różnych jej formach itd. itp.” Adam Schaff był pochodzenia żydowskiego, uważał PRL za państwo narodowe, i źle się w nim czuł, dlatego stwierdził, że jest „w niewoli narodowej”. Stąd prosty wniosek, że PRL była państwem narodowym, a nie komunistycznym, jak twierdzi PiS.

Swym bolszewickim skłonnościom Jerzy Targalski, historyk, politolog, orientalista, działacz opozycyjny, publicysta prawicowy, były wiceprezes Zarządu Polskiego Radia S.A. daje zresztą wyraz nie pierwszy raz. Gdy za rządów PiS trafił do władz Polskiego Radia, też zorganizował czystkę personalną bez precedensu w wolnej Polsce. Twierdził wtedy, że „czyści złogi gomułkowsko-gierkowskie”. Kiedyś podobni mu z równą pasją czyścili „złogi burżuazyjne” (http://www.newsweek.pl/polska/prawica-media-dziennikarstwo-polityka-jerzy-targalski-marcin-wolski-jan-pietrzak-jerzy-jachowicz-newsweek-pl,artykuly,278588,1.html). W latach 1974–1979 należał do PZPR, a od września 1976, czyli od samego początku istnienia tej organizacji, współpracował z KOR, a następnie z KSS KOR. Jest współautorem książki „Resortowe dzieci”, choć sam jest synem komunisty. Czy Jarosław Kaczyński robiąc również czystki „czyści złogi gomułkowsko-gierkowskie”?

Mury, które mają runąć, to polska administracja i sądy. Pod szyldem dekomunizacji (w rzeczywistości PRL w latach 1956-1989 nie była państwem komunistycznym) następuje depolonizacja polskich urzędów i sądów. Jak do tej pory, to Jarosław Kaczyński dokonał zamachu na władzę sądowniczą poprzez próby zniszczenia, uzależnienia lub ubezwłasnowolnienia Trybunału Konstytucyjnego i sądów, likwidacja niezależności prokuratury, likwidacja służby cywilnej, zawłaszczone i zniszczono media publiczne, trwa proces niszczenia armii. Obecnie PiS dokonuje rewolucji w Sądzie Najwyższym.

Powrót 3 mln 300 tys. Żydów do Polski

Yael Bartana z Sławomirem Sierakowskim w czasie projektu „Mary Koszmary”. Fot. za: cac.it – 11.12.2009
Yael Bartana z Sławomirem Sierakowskim w czasie projektu „Mary Koszmary”. Fot. za: cac.it – 11.12.2009

Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce (ROŻwP) jest inicjatywą Yael Bartany, żydowskiej reżyserki, która w 2011 r. reprezentowała Polskę (sic!) na 54. Międzynarodowym Biennale Sztuki w Wenecji. Od roku 2008 realizuje również projekty w Polsce. Dotyczą one przeszłości stosunków polsko-żydowskich i jej wpływu na dzisiejszą tożsamość Polaków. Wiosną 2008 roku nakręciła w Polsce film „Mary Koszmary”. Przedstawia on młodego lewicowego działacza (w tej roli Sławomir Sierakowski), który przemawia do pustych trybun na Stadionie Dziesięciolecia, wzywając trzy miliony Żydów do powrotu do Polski: „Dziś ze znudzeniem patrzymy na nasze podobne do siebie twarze. Na ulicach wielkich miast wypatrujemy obcych i wsłuchujemy się w ich mowę. Tak, dziś już wiemy, że nie możemy żyć sami. Potrzebujemy innego, a nie ma innego bliższego nam niż wy! Przybywajcie!”.

W roku 2009 zrealizowała w Warszawie projekt „Mur i wieża”. Artystka prezentuje hipotetyczny scenariusz, w którym żydowscy przybysze osiedlają się na polskich ziemiach, stosując procedury z lat 30. XX w. Bartana nawiązuje do metody Homa U’Migdal (mur i wieża), stosowanej przez osadników żydowskich podczas arabskiej rewolty z lat 1936-1939 roku, w czasach funkcjonowania Brytyjskiego Mandatu Palestyny. Logo Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce, orzeł biały na tle Gwiazdy Dawida, pojawia się na wszystkim drukach towarzyszących projektowi „Mur i wieża”(http://culture.pl/pl/wydarzenie/mur-i-wieza-projekt-yael-bartany).

Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce wzywa do powrotu 3 mln 300 tys. Żydów do Polski w celu przywrócenia unicestwionej społeczności żydowskiej. Oni się już czują gospodarzami tej ziemi, a jeszcze nie tak dawno byli gośćmi, których wypędzanych z różnych państw, przyjmowali w gościnę Polacy.

Mary Koszmary – Jeden z projektów Yael Bartan, izraelskiej artystki która w 2011 r. reprezentowała Polskę na 54. Międzynarodowym Biennale Sztuki w Wenecji. Fot. za: nncontemporaryart.org
Mary Koszmary – Jeden z projektów Yael Bartan, izraelskiej artystki która w 2011 r. reprezentowała Polskę na 54. Międzynarodowym Biennale Sztuki w Wenecji. Fot. za: nncontemporaryart.org

Oto zestawienie, kiedy wypędzano Żydów z różnych miejsc w Europie w ciągu ostatnich 1000 lat (w oparciu o książkę Andrew Carrington Hitchcock „The Synagogue of Satan”, 2007): Moguncja 1012

Francja 1182; Górna Bawaria 1276; Anglia 1290; Francja 1306; Francja 1322; Saksonia 1349; Węgry 1360; Belgia 1370; Słowacja 1380; Francja 1394; Austria 1420; Lyon 1420; Kolonia 1424; Moguncja 1438; Augsburg 1438; Górna Bawaria 1442; Holandia 1444; Brandenburgia 1446; Moguncja 1462; Moguncja 1483; Warszawa 1483; Hiszpania 1492; Włochy 1492; Litwa 1495; Portugalia 1496; Neapol 1496; Nawarra 1498; Norymberga 1498; Brandenburgia 1510; Prusy 1510; Genua 1515; Neapol 1533; Włochy 1540; Neapol 1541; Praga 1541; Genua 1550; Bawaria 1551; Praga 1557; Państwa Papieskie 1569; Węgry 1582; Hamburg 1649; Wiedeń 1669; Słowacja 1744; Morawy 1744; Czechy/Bohemia 1744; Moskwa 1891 (Maciej Giertych „Opoka w Kraju”, 93 (114), Kórnik, kwiecień 2017).

Fundacja „Open Society Foundations” George’a Sorosa, oraz budżet państwa, zasilają „Krytykę Polityczną” Sławomira Sierakowskiego związanego z „Ruchem Odrodzenia Żydowskiego w Polsce” i „polskimi filmami z Biennale w Wenecji” wykorzystywanymi do promowania osadnictwa żydowskiego w Polsce. W lokalu Krytyki Politycznej 11 listopada 2011 r. (Marsz Niepodległości) policja znalazła m.in. pałki, kastety oraz gaz łzawiący – poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski, zaznaczając, że nikt się do tego nie przyznaje. Policja zapowiada, że sprawdzi na monitoringu, do kogo należy ten arsenał. W tym lokalu znajdowało się tzw. Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat oraz kawiarnia pod tą samą nazwą.

Od czerwca 2017 r. LOT zaczął obsługiwać pasażerów na nowych trasach do Tel Awiwu. Samoloty startują z Warszawy, Lublina, Gdańska, Poznania i Wrocławia. W stolicy zostanie zwiększona częstotliwość rejsów. Czy LOT uruchomił te połączenia, by przywozić Żydów do Polski? A gdzie będą mieszkać?

28 lipca 2017 r. Sejm RP przegłosował ustawę o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Za jednym zamachem umożliwia ona masową wycinkę drzew i wyrzucanie ludzi na bruk bez wyroku sądu, bez prawa do lokalu zastępczego. Koszty eksmisji będzie ponosił lokator. Prezydent RP podpisał ustawę.

Podana przez Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce liczba 3 mln 300 tys. obywateli polskich żydowskiego pochodzenia, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, jest zawyżona o 400 tys. Wydany dzięki funduszowi Ministerstwa Pracy i Opieki Społecznej (Londyn, czerwiec 1945) przez Światowy Związek Polaków z Zagranicy „Informator Polski” w rozdziale „Struktura ludnościowa” (str. 19) podaje, że w 1939 r. Polska miała 35 339 000 mieszkańców, w tym: 24,4 mln Polaków (69%) oraz 6,15 mln Ukraińców, Rusinów i Rosjan (17%) i 2,9 mln Żydów (8,2%) (Stefan Pągowski, Straty wojenne Polski w latach 1939-1945, www.PolandPolska.org). W czasie wojny zginęło około 2 mln. 500 tys. Żydów. Na Kresach, które Polska utraciła, mieszkało około 1 mln Żydów. Pozostaje więc 1 mln 500 tys. obywateli polskich żydowskiego pochodzenia, którzy zginęli w czasie II wojny światowej na obecnym terytorium Polski.

Godło RP nie jest chronione prawem

a

Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Kombatanckich złożył do Prokuratury Okręgowej w Warszawie doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce. Organizacja ta systematycznie bezcześci godło Polski fragmentem gwiazdy Dawida. Prokuratura Okręgowa zawiadomienie PZOKiP przesłała aż do 2 (sic!) prokuratur rejonowych: Warszawa Mokotów i Warszawa Ochota. Obie Prokuratury odmówiły wszczęcia śledztwa przy ewidentnej sytuacji prawnej. Złożone zostały więc zażalenia do Wydziałów Karnych Sądów Rejonowych: Warszawy Mokotowa i Warszawy Ochoty (pisma w załączeniu) na odmowy wszczęcia śledztwa przez wymienione prokuratury dzielnicowe. W uzasadnieniach tych zażaleń argumenty użyte przez prokuratora Tomasza Łopatkę z Mokotowa i Iwonę Biernacką z Ochoty do odmowy wszczęcia śledztwa są wręcz miażdżone. (http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/04/profanacja-godla-polski-fragmentem-gwiazdy-dawida/).

Sprowadzić Polaków z Kazachstanu

Mówi się o sprowadzaniu do Polski Żydów, a co z Polakami w Kazachstanie? Kolejno zmieniające się rządy deklarowały, że będą sprowadzać Polaków z Kazachstanu, a jak się okazało, to raczej utrudniają. Spis ludności Kazachstanu 2009 r. wykazał przeszło 34 tys. obywateli narodowości polskiej (0,2% ludności republiki). Szacuje się, że liczba osób pochodzenia polskiego w Kazachstanie może wynosić ok. 100 tys. Przez 25 lat nie udało się sprowadzić do kraju nawet kilku tysięcy rodaków z zagranicy. Od 2007 do Polski co roku trafia nie więcej niż 250 repatriantów. Według danych, które podało Wirtualnej Polsce MSW, w 2014 roku repatriacja objęła 198 osób. W pierwszej połowie tego roku – 85. Raport Biura Analiz Sejmowych stwierdza jednoznacznie, że by dokończyć proces powrotu zesłańców i ich rodzin do Polski, potrzebna jest zmiana prawa.

Ubiegający się o obywatelstwo Polacy z Kazachstanu odprawiani są z kwitkiem. Muszą udowodnić swój związek z Polską. Jesteśmy jedynym państwem, gdzie wymaga się od repatrianta biegłej znajomości języka (nawiasem mówiąc, osobnik z ramienia MSZ, który kodyfikował taki zapis ustawy, paskudnie żydłaczył). Polak z Kazachstanu, w przeciwieństwie do „Polaka” z Izraela, musi znać świetnie polski (https://warszawskagazeta.pl/polityka/item/2172-konieczna-jest-repolonizacja-msz-kto-blokuje-powrot-polakow-z-kazachstanu-przeczytaj). Jest to skandal! MSZ w obecnym kształcie zbudował Bronisław Geremek (minister spraw zagranicznych w latach 1997–2000), który dokonał depolonizacji urzędu. Minister MSZ Witold Waszczykowski kontynuuje jego politykę. Polityka MSZ jest antynarodowa.

Wałęsa: „Jestem za, a nawet przeciw”

Prawica i lewica poddane jednemu prawu. Czy Sorosowi?

Filozof grecki Heraklit (540-480) twierdził też, że „Zmienność wszystkiego jest wynikiem nieustannego konfliktu przeciwstawnych sił, poddanych jednak jednemu prawu”. W Polsce po 1989 r. w ramach tzw. pluralizmu politycznego stworzono dwa kierunki polityczne: lewicę i prawicę, czyli zrealizowano postulat Heraklita. W zasadzie między tymi dwoma kierunkami nie ma żadnej różnicy programowej a wywoływane konflikty są pozorne, ale w odbiorze społecznym ma to robić wrażenie, że te dwa kierunki są różne.

Jarosław Kaczyński, Tadeusz Mazowiecki i Donal Tusk, 9 kwietnia 1992 r. Fot. PAP / Zbigniew Szwejkowski
Jarosław Kaczyński, Tadeusz Mazowiecki i Donal Tusk, 9 kwietnia 1992 r. Fot. PAP / Zbigniew Szwejkowski

Lewica i prawica, czyli dwa skrzydła jednego ptaka, lub dwa skrzydła drużyny piłkarskiej. Nikt nie może dokonać właściwego wyboru, ponieważ wszystkie kierunki są zablokowane. Dla przeciętnego wyborcy, każdy wybór oznacza błąd. Niech przykładem będzie to, że po 1989 r. w Polsce na przemian rządzi prawica i lewica, ale program jest taki sam. Żadna z partii nie przerwała procesu rozpoczętego przez Balcerowicza w 1990 r. Przepędza się ludzi z deszczu pod rynnę i z powrotem z rynny pod deszcz. Wprowadzony po 1989 r. system, niezależnie czy rządzi prawica czy lewica, wyrzuca na margines życia wielką liczbę Polaków. Pozostaje pytanie: jakiemu prawu poddane są kierunki polityczne lewica i prawica? Czy G. Sorosowi i tajnemu układowi, który trzyma władzę? Jak PiS jest przy władzy, to G. Soros finansuje KOD i inne tzw. organizacje antyrządowe. Miał być Majdan, i go nie było. To wszystko jest grą (Wałęsa: „Jestem za, a nawet przeciw”), by ogłupić Polaków. Soros jakby chciał obalić PiS, to już by to dawno zrobił.

PO i PiS, dwie najbardziej wpływowe partie, uprawiają politykę pozorów i sztucznych konfliktów, a w najistotniejszych sprawach dla Polski w niczym się nie różnią. Kiedy trzeba to uderzają razem. Te dwa ugrupowania są antyrosyjskie, proukraińskie, probanderowskie, są za aborcją, uprawami w Polsce GMO, gender, LGBT. PiS kontynuuje politykę leśną PO. Polskie lasy idą na pokrycie wątpliwych roszczeń żydowskich w wysokości 65 miliardów dolarów za majątek pozostawiony przez zamordowanych przez Niemców Żydów polskich.

PO i PiS deklarują nowoczesność i postęp technologiczny, a ich działania i zaniechania degradują cywilizacyjnie, moralnie i materialnie nasz kraj, podporządkowując go jednocześnie interesom USA i Niemiec. PiS kupił sobie wyborców programem „500 plus”. Za poetą rzymskim Wergiliuszem można powtórzyć: „Timeo Danaos et Dona ferentes” (boję się Danaów, nawet gdy niosą dary).

Namiestnik

George Soros (właśc. György Schwartz) jest członkiem klubu Rzymskiego i Bilderberg, najważniejszą postacią corocznego forum ekonomicznym w Davos, jest też masonem i kabalistą. Jego nazwisko – pseudonim jest palindromem, gdyż czytane od przodu znaczy to samo, jak czytane od tyłu. Współcześnie palindromy pełnią funkcję gry słownej. Mogą też mieć znaczenie magiczne. W 2012 roku na corocznym szczycie w szwajcarskim Davos odbyła się konferencja pod hasłem „Wielka Transformacja”, podczas której George Soros oznajmił zebranym: „Jestem aniołem, który chce ratować świat (http://www.sadistic.pl/kim-naprawde-jest-george-soros-vt380873.htm).

George Soros kontroluje około 1/3 koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce. Fot. Jacek Turczyk / PAP
George Soros kontroluje około 1/3 koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce.
Fot. Jacek Turczyk / PAP

George Soros urodził się w 1930 roku w Budapeszcie, w rodzinie żydowskiej. W wieku lat siedemnastu wyemigrował do Anglii, gdzie ukończył London School of Economics. Po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych w 1956 roku zajął się inwestowaniem na rynku kapitałowym, odnosząc wielki sukces finansowy. Obecnie jest prezesem Soros Fund Management LCC, firmy zarządzającej prywatnymi inwestycjami.

Studiując w London School of Economics George Soros poznał twórczość Karla Poppera, która wywarła duży wpływ na jego poglądy oraz późniejszą działalność filantropijną. Swoją pierwszą fundację – Open Society Fund – założył w 1979 roku w Nowym Jorku, następne: w 1984 roku na Węgrzech i w 1987 roku w ówczesnym Związku Radzieckim.

W 1988 roku wraz z liderami opozycji demokratycznej lat 70. XX w. ustanowił w Polsce Fundację im. Stefana Batorego. Prezesem Zarządu Fundacji Batorego od 1990 r. jest Aleksander Smolar ur. w 1940 r., publicysta, działacz polityczny, zastępca przewodniczącego Rady Naukowej Instytutu Nauk o Człowieku (Institut für die Wissenschaften vom Menschen) w Wiedniu; członek International Forum Research Council w Waszyngtonie; członek Rady Dyrektorów Institute for Human Sciences przy Boston University; w latach 1989-1990 – doradca ds. politycznych premiera Tadeusza Mazowieckiego, w latach 1992-1993 – doradca ds. polityki zagranicznej premier Hanny Suchockiej. Jest synem przedwojennych działaczy komunistycznych żydowskiego pochodzenia, Grzegorza Smolara i Walentyny Łajdus.

Soros uczestniczy w pracy szeregu instytucji i organizacji pozarządowych, w większości o charakterze masońskim, wywierających zakulisowy znaczący wpływ na politykę europejską i amerykańską. Założone Filie akademii Sorosa znajdują się na Węgrzech pod nazwą „Instytut Społeczeństwa Otwartego”, w Polsce pod nazwą „Szkoła Nauk Społecznych”, w Rumunii oraz w 60 krajach Europy, Azji, Afryki i Ameryki Południowej oraz w Stanach Zjednoczonych.

Za pośrednictwem utworzonych placówek stara się wywierać wpływ na życie społeczne i polityczne w poszczególnych państwach

George Soros był jednym ze sponsorów przewrotów w Serbii, Gruzji, na Ukrainie i kilka nieudanych prób na Białorusi. Poprzez swoją fundację „Open Society Institute” (Instytut Otwartego Społeczeństwa) finansuje prozachodnie ruchy opozycyjne w państwach, gdzie swobody obywatelskie – w zachodnim, libertyńskim rozumieniu – nie są przestrzegane. To dzięki wydatnej pomocy Sorosa powstała niezależna od gruzińskich władz stacja telewizyjna Rustawi 2, która jako pierwsza poinformowała o sfałszowaniu wyników wyborów, a następnie koordynowała protesty opozycji. Soros sfinansował też kwotą co najmniej pół miliona dolarów szkolenie młodzieżowej organizacji „Chmara”, która była główną siłą napędową gruzińskiej rewolucji (Krzysztof Warecki, „Kondotierzy rewolucji” Nasz Dziennik”, 4-5 grudnia 2004).

Soros uważany jest za jednego z najbogatszych ludzi w USA. Stał się znany 22 września 1992 roku, gdy uważając, że funt szterling jest przewartościowany, dokonał spekulacji przeciw tej walucie angażując 10 mld USD i grając na zniżkę kursu. W wyniku tego, Bank Anglii był zmuszony wycofać walutę z Mechanizmu Kursów Walutowych (ERM II), a Soros zarobił około jednego miliarda dolarów. Został nazwany „człowiekiem, który złamał Bank Anglii”. W roku 1997 roku w podobnej sytuacji w trakcie azjatyckiego kryzysu finansowego malezyjski premier oskarżył Sorosa o spowodowanie załamania waluty tego kraju ( „Poligon spekulantów”, „Wprost”, 15.02.2009 roku).

George Soros został uhonorowany tytułem doktora honoris causa przez New School of Social Research (Nowy Jork) i Uniwersytet Oksfordzki w 1980 roku, a w 1991 roku przez Budapesztański Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet w Yale. Uniwersytet w Bolonii nadał mu w 1995 roku najwyższe odznaczenie, Laurea Honoris Causa, w uznaniu jego zasług w szerzeniu idei społeczeństwa otwartego, zaś „Gazeta Wyborcza” przyznała mu tytuł Człowieka Roku 2000 za działania na rzecz społeczeństwa obywatelskiego w Europie Środkowej i Wschodniej.

ONZ, New York – 3.X.2011 – George Soros i Jeffrey Sachs. Fot. MG
ONZ, New York – 3.X.2011 – George Soros i Jeffrey Sachs. Fot. MG

Niemiecko-Amerykański publicysta F. William Engdahl pisze w swoim artykule „Krótka historia korupcji – gdy miliarderzy uprawiają politykę”: „Kto zna historię fundacji Sorosa – Open Society Fundation w Europie Wschodniej i na całym świecie od końca lat 90-tych, ten wie, że rzekome filantropijne projekty promujące demokrację z lat 90-tych w Polsce, Rosji lub na Ukrainie umożliwiły Sorosowi dosłownie splądrowanie byłych krajów komunistycznych. Wspierał go wtedy Jeffrey Sachs, profesor na Harvardzie, który namówił post-sowieckie rządy do natychmiastowej zamiast stopniowej prywatyzacji i otwarcia na wolny rynek”.

Ostatecznie przy patronacie Sorosa, i za pieniądze jego fundacji, Jeffrey Sachs rozpoczął opracowywanie ostatecznej wersji planu. W swej książce „Koniec walki z nędzą. Zadania dla naszego pokolenia” pisze: „W maju 1989 roku ponownie pojechałem z Sorosem do Polski. Spotkaliśmy się z przedstawicielami rządu i ponownie z ekonomistami z Solidarności” (Jeffrey Sachs, „Koniec walki z nędzą. Zadania dla naszego pokolenia”, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2006).

16.06.1993 Warszawa, Ambasada Francji – wręczenie Legii Honorowej Jackowi Kuroniowi. Stoją od lewej: Jacek Kuroń, Bronisław Geremek i Adam Michnik. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta.
16.06.1993 Warszawa, Ambasada Francji – wręczenie Legii Honorowej Jackowi Kuroniowi. Stoją od lewej: Jacek Kuroń, Bronisław Geremek i Adam Michnik. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta.

W czerwcu już po wyborach kontraktowych, wraz z przedstawicielem Międzynarodowego Funduszu Walutowego Davidem Liptonem, w redakcji informacyjnej „Gazety Wyborczej”, Sachs opracował ostatecznie plan szokowej transformacji. J. Sachs pisze „Pracowaliśmy całą noc do świtu, a w końcu wydrukowaliśmy piętnastostronicowy tekst, w którym przedstawiliśmy zasadnicze koncepcję i planowany chronologiczny porządek reform”. Tekst ten przedstawił następnego dnia Jackowi Kuroniowi. „Dobre, to jest dobre – powiedział Kuroń – chodźmy do Michnika”. Oprócz kluczowej akceptacji przez „triumwirat „Solidarności”, jak Sachs nazywa Michnika, Kuronia i Geremka, koncepcję przedstawiono Wałęsie. Kluczowy dla przyszłości Polski projekt szokowej transformacji gospodarki, zastał zaakceptowany przez samozwańczą trójkę doradców „Solidarności”, będących ignorantami ekonomicznymi, zarówno z wykształcenia, jak i doświadczenia zawodowego, a następnie uzgodniony z nic z tego nie rozumiejącym elektrykiem z zawodu i przywódcą związkowym z wyboru.

Gazeta Human Events o Sorosie napisała: „George Soros jest najbardziej niebezpiecznym człowiekiem na świecie, ponieważ, podobnie jak szaleni megalomani z filmów z lat pięćdziesiątych, oszukuje wszystkich w przekonaniu, że to on jest altruistyczną postacią, gdy w rzeczywistości za pomocą swojego „społeczeństwa otwartego” podważa podstawy amerykańskiego społeczeństwa”.

George Soros ściąga do Europy miliony uchodźców z Bliskiego Wschodu. Jest to bardzo niebezpieczny eksperyment, co widać chociażby po ostatnich wydarzeniach we Francji. Podczas gdy europejscy politycy nie widzą w działaniach Sorosa niczego groźnego, Rosja postanowiła zakazać działalności jego organizacji.

Media nie mówią zbyt wiele o dotychczasowych „osiągnięciach” Sorosa, zwolennika Nowego Światowego Porządku. Wiadomo że to on jest odpowiedzialny za inwazję uchodźców na Europę. Dziennikarz Sky News dotarł do specjalnych poradników dla emigrantów, gdzie opisano ze szczegółami jak dostać się do Unii Europejskiej. Są one finansowane między innymi przez organizację o dość jednoznacznie brzmiącej nazwie: „Welcome To Europe”.

G. Soros się przyznał: Specjalnie zalałem Europę islamistami! „Granice państw to przeszkoda!” George Soros potwierdził, że jego działania maja doprowadzić do zniszczenia granic państw w Europie. Soros celowo zachęca do potęgowania kryzysu migracyjnego! (https://wrealu24.pl/978-szok-soros-sie-przyznal-specjalnie-zalalem-europe-islamistami-granice-panstw-to-przeszkoda-video).

Na zdjęciu m.in. Henry Kissinger, David Rockefeller, John Whitehead (drugi od prawej) oraz Daisy Soros (pierwsza z lewej), szwagierka George Sorosa
Na zdjęciu m.in. Henry Kissinger, David Rockefeller, John Whitehead (drugi od prawej) oraz Daisy Soros (pierwsza z lewej), szwagierka George Sorosa

George Soros został zdemaskowany przez niemiecką telewizje KLA.TV jako jeden z głównych filarów dokonujących się przemian na świecie. Pieniądze żydowskiego miliardera finansują rewolucje i zmiany odczuwalne na całym świecie, za jego plecami stoi najpotężniejsza rodzina żydowskich bankierów Rothschild (Rotszyld), która od ponad 200 lat kontroluje sektor bankowy oraz stawia podwaliny pod budowę rządu światowego tzw. Nowego Porządku Świata (http://www.polskaracjastanu.com/2016/02/hejtstop-soros-fundacja-im-stefana.html).

Stanisław Bulza

Źródło: http://www.polishclub.org/2017/08/17/zawlaszczanie-polski-czesc/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.