Strona główna > Świat > Zaufanie izrahella do Niemiec rośnie

Zaufanie izrahella do Niemiec rośnie

pakt Berlin-Tel Aviv

527bb1f1!h.300,id.9656,m.fill,w.540Zaufanie do Niemców można uznać za oksymoron, lecz zaufanie do elit żydogermańskich sprawujących okupacyjną władzę nad Niemcami, wymyka się nawet wyobraźni twórców pojęć językowych.

Stolica Niemiec była w zeszłym miesiącu gospodarzem spotkania setek wybranych młodych specjalistów żydowskich przemysłu technologii, biznesu i działu artystycznego.

Konferencja Leadel Berlin, z motywem przewodnim innowacji i inspiracji, była wspólną inicjatywą Tel Aviv i Berlina. Organizatorzy twierdzili, że „celem imprezy było poznanie prawdziwego znaczenia innowacji, kreatywności i sukcesu w dzisiejszym wymagającym środowisku gospodarczym, społecznym i politycznym, a także inspirowanie uczestników zjazdu poprzez wysłuchanie opowieści żydowskich innowatorów i przedsiębiorców”.

Organizatorzy z izrahella wybrali stolicę Niemiec ponieważ: „W ciągu ostatniej dekady, Berlin stał się twórczym zbiorowym domem dla tysięcy pisarzy, artystów i muzyków. Jego inspirujące środowisko i szybko rozwijająca się scena początków kariery, przekształciło go w miejsce jednako sprzyjające mieszkańcom, jak i emigrantom. W związku z tym, nie jest zaskoczeniem, że Berlin jest domem jednej z najszybciej rozwijających się społeczności żydowskich na świecie. Metody, dzięki którym Berlin stał się taką nowoczesną, wielokulturową metropolią, służyć mogą jako idealny fundament badania rozwoju koncepcji innowacji i inspiracji w dzisiejszym świecie„.

Wzięli w tym udział studenci z izrahellskiego Shenkar College of Engineering and Design, przedstawiając prezentacje 26 różnorodnych projektów. Inni uczestnicy konferencji pochodzili z Niemiec, Francji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Rząd izrahella bardzo sprzyjał tej imprezie oraz innym okazjom do współpracy żydowsko-niemieckiej i europejskiej. „To było wydarzenie bez precedensu, łączenie niektórych największych nazwisk w świecie innowacji i biznesu, aby usiedli razem, rozmawiali i współdziałali z młodymi żydowskimi specjalistami”, powiedział dr Moshe Kantor, prezydent the European Jewish Congress.

Dodał, że „to było spotkanie „narodu na dorobku” z Europą, i mam nadzieję, że samo wydarzenie pomogło młodszemu pokoleniu poprzez spotkanie z przedsiębiorcami i biznesmenami, aby łączyć swe żydowskie pochodzenie z innowacjami w biznesie i sukcesie. Poprzez prezentację żydowskich modeli sukcesu, których judaizm jest znaczną częścią tożsamości, impreza przeniesie europejskie żydostwo i izrahellską innowacyjność na następny poziom„.

Niemcy są jednym z największych partnerów handlowych izrahella i dążą do rozszerzenia tych stosunków handlowych, o czym świadczy wzrost wielkości transportu lotniczego między krajami i porozumień o współpracy w dziedzinie rozrywki, medycyny, nauki, technologii, biotechnologii, rolnictwie, transporcie, produkcji oraz spraw wojskowych.

Rok temu premier Netanyahu był w Europie z prośbą o pomoc w utworzeniu bloku państw przeciwko zagrożeniu nuklearnemu ze strony Iranu i nieustannych ataków rakietowych sojuszników Iranu z drugiej strony granicy izrahella. Został zapewniony przez byłą i obecną kanclerz Niemiec, że moralnym obowiązkiem Niemiec jest obrona izrahella. Pod koniec roku, zarówno kanclerz, jak też szef unijnej dyplomacji, wydali oświadczenia potwierdzające prawo izrahella do obrony na wypadek ataku.

Współczesny projekt odzwierciedla to, co zostało przepowiedziane dawno temu, że spełni się w naszych czasach (księga Ozeasza 5:13).

„Dlaczego pchają się do Niemiec?”, pyta redaktor Gerald Flurry w swej niewielkiej książce „Hosea—Reaping the Whirlwind”. Wyjaśnia:

Unia Europejska już została nazwana publicznie, jako ostoja izrahella, gdy słabną USA. Niemcy są coraz bardziej aktywne w regionie. Posłały obserwatorów do nadzorowania granicy z Egiptem po tym, gdy izrahell opuścił Strefę Gazy. Niemcy wysłały oddziały pokojowe do Libanu po wojnie Hezbollah-izrahell (lato 2006 r.). Od lat mówi się o tym, aby niemieccy żołnierze pomogli w zabezpieczaniu Wzgórz Golan, co pozwoli izrahellowi utrzymać w swym ręku ten strategiczny obszar należący do Syrii. Niemcy już rozmieściły swoją flotę w basenie Morza Śródziemnego. Stosunki między politykami niemieckimi a izrahellskimi są najlepsze od wielu dziesięcioleci.

W ubiegłym roku świat był świadkiem ekspansji radykalnego islamu na całym Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Doprowadziło to do upadku 30-letniego pokoju między izrahellem a Egiptem i spowodowało, że cały region dostał się w falę zamieszek. Gdy Amerykanie dokonają skutecznego wycofania się z Iraku i Afganistanu, izrahell zostanie bardziej narażony na niebezpieczeństwa, niż kiedykolwiek wcześniej. Jego obecne partnerstwo gospodarcze z Niemcami wyraźnie rozszerza się ku partnerstwu militarnemu pod auspicjami pokojowymi (Daniel 11:40).

Chociaż żydzi czują się bezpieczne wobec swoich regionalnych nieprzyjaciół pod ochroną niemiecko-unijną, jednak poczuliby się zszokowani, gdyby przeczytali oświadczenie starożytnego proroka Abdiasza o współczesnym zwodniczym traktacie pokojowym ustanowionym po to, aby zadać mu śmiertelne rany (księga Abdiasza 7).

Proroctwo biblijne zapowiada ogromne konsekwencje dla Amerykanów, Brytyjczyków i ludności żydowskiej w izrahellu w wyniku tego pozornego komfortu posiadania zbrojnych ramion potęg gospodarczych Europy (Oz 5,5).

źródło: http://www.thetrumpet.com/article/11093.19.0.0/israels-trust-in-germany-growing

SH

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.