Strona główna > Świat > Ukraina > Zatańczyć się aż do zguby…

Zatańczyć się aż do zguby…

Bracia fałszywego patriarchy Cyryla (Gundiajewa), rzymsko-katoliccy charyzmatycy.

aa

Związek Prawosławnych Dziennikarzy Ukrainy nagrał videoclip pod tytułem >>Prawosławie i dyskoteki w cerkwiach „zwolenników kijowskiego patriarchatu”<< zaopatrując go w następujący komentarz: „Dyskoteka w chrześcijańskiej świątyni bezpośrednio w prezbiterium przy samym ołtarzu. Co może być bardziej bluźnierczego? My wiemy, że cerkiew jest miejscem w którym sprawowane są sakramenty, w którym przebywa Duch Święty. Tutaj chrześcijanie przychodzą ażeby się modlić i czcić i wielbić Boga. Jednakże nie wszyscy. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych nurtów protestantyzmu są charyzmatycy. Dla ich nabożeństw charakterystyczny jest „święty” śmiech, dzikie wrzaski, szczekanie i ujadanie, opętańcze „tańce”.

a0

W 2017 roku minęło 50 lat od powstania ruchu charyzmatycznego w „Kościele” Rzymsko-Katolickim. Jest on również aktywnie rozwijany w Ukraińskiej „Cerkwi” Greko-Katolickiej, która nazywa siebie „dziedziczką kijowskiego chrześcijaństwa”. Unici twierdzą, że u nich są obrzędy prawosławne a nawet teologia dogmatyczna. W unickich monasterach takich jak w Dżubliku, Krechowie i w wielu innych mnisi na początku służą liturgię a następnie przed samym ołtarzem urządzają dla młodzieży dyskoteki. Czyż powinno tak być w strukturze, która nazywa siebie Cerkwią Włodzimierzowego Chrztu?”.

Szef ukraińskich greko-katolików, Swiatosław Szewczuk, wielce życzliwie wyraża się o charyzmatykach: „Ruch charyzmatyczny to takie stowarzyszenie, które pozwala odkryć obecność Ducha Świętego w naszym życiu„.

Ale wypowiedzi  Szewczuka to są jeszcze niewinne kwiatuszki w porównaniu z tym jaki ma stosunek do charyzmatyków papież rzymski Franciszek. W 2014 roku papież przebywał na Rzymskim Stadionie Olimpijskim gdzie miało miejsce „nawiedzenie” ponad 50 tysięcy rzymsko-katolickich charyzmatyków. Papież z ochotą ukląkł na scenie w czasie kiedy obecni modlili się za niego ze śpiewem i „mówieniem innymi językami”.

Przy czym modlili się o nic innego jak o napełnienie go, papieża, „Duchem Świętym”. Oczywiście, to się stało ponieważ po pewnym czasie brat łże-patriarchy Cyryla (Gundiajewa), pontyfik Franciszek, nie tylko zaakceptował wściekłe opętanie charyzmatyków ale wyraził zarzut pod adresem tych, którzy nie są w ruchu charyzmatycznym, mówiąc żeby nie próbowali kontrolować „Ducha Świętego” a, raczej, służyli jako przekaźnik dla „Ducha Świętego”: „Bądźcie tymi, którzy przekazują Bożą Łaskę a nie kontrolują ją. Nie stawajcie się celnikami dla Ducha Świętego.

UWAGA! Zaleca się włączenie automatycznego translatora.

Za: http://3rm.info/main/69287-doplyasatsya-do-pogibeli-bratya-lzhpkirilla-gundyaeva-latinyanskie-harizmaty-video.html

21.10.2017

Szrapnel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *