Strona główna > NWO > Apokalipsa > Na co zasłużyliśmy to i otrzymujemy! „CHCĄ NAS ZNISZCZYĆ” – Głowa Cerkwi Greckiej

Na co zasłużyliśmy to i otrzymujemy! „CHCĄ NAS ZNISZCZYĆ” – Głowa Cerkwi Greckiej

Uwaga red. www.3rm.info – To właśnie greccy biskupi stali na czele rewolucyjnego przewrotu w Patriarchacie Jerozolimskim, kiedy legalnego Patriarchę Ireneusza usunięto z patriarchalnego tronu i umieszczono na jego miejscu heretyka-ekumenistę Teofila. Popełniliście przestępstwo, duchowieństwo i świeccy przemilczeli, udając, że nic się nie stało. Więc dlaczego obecnie szemracie i narzekacie?!

a5

Dokonaliście bezprawia, wystąpiliście przeciwko Bożemu wyznawcy wiary – Bożemu Patriarsze! I do tej pory nie nawróciliście się i trwacie w tym grzechu. Grecja stała się już nie państwem z utraconą suwerenności, Cerkiew jest pod presją ze wszystkich stron i co jeszcze będzie. Godne według dzieł swoich przyjmujemy!

Film „MILCZENIEM ZDRADZA SIĘ BOGA!”

Arcybiskup Aten, Hieronim, udzielił obszernego wywiadu w przeddzień Wielkanocy. AgionOros.ru opublikował najważniejsze wypowiedzi Głowy Greckiej Cerkwi Prawosławnej.

a22

O ograniczających prawa Cerkwi poprawkach do Konstytucji.

Niczego się nie boimy. Grecka Cerkiew żyła i bez dokumentu ustawowego, żyła i bez regulacji państwowych, żyła w katakumbach, przeżywała męczeństwo, rozkwit bizantyjski i 400 lat niewoli tureckiej. Jedyną rzeczą, którą chciałoby się podkreślić – po utworzeniu współczesnej niezależnej Grecji: wszystkie doświadczenia w stosunkach między Cerkwią a państwem były związane z wpływem i działaniem Zachodu.

O rozdziale Cerkwi i Państwa

Nie jesteśmy przeciwko rozdziałowi funkcji Cerkwi i Państwa. Ale jeśli są u nas rozdzielone  uprawnienia, to dlaczego zabiera się Cerkwi jej własność, kiedy tylko władzom się spodoba? Dlaczego w życie Cerkwi interweniuje rząd, deklarując o swoich komunistycznych „lewych” ideałach i podkreślając, że nie ma z Cerkwią nic wspólnego? Dlaczego państwo przygotowuje kapłanów? Niechaj nam dadzą wolność zajmowania się edukacją duchową.

Czy można sobie wyobrazić ministra, który by się ośmielił wskazywać greckim muzułmanom, jak oni mają studiować Koran? Lub wskazywać, jak mają studiować Pismo Święte katolicy? Lub wydawać zalecenia żydom?

Tylko od nas, prawosławnych Greków, wymaga się milczenia. A ci, którzy stanowią mniejszości religijne, mają prawo mówienia wszystkiego, co zechcą i państwo słucha wszelkich ich życzeń.  Odczuwamy taką presję, przeciwko nam prowadzi się taką wojnę – że czujemy, że chcą nas zniszczyć.

O podatkach na Cerkiew

Duszą nas podatkami. Szczególnie nasze monastery. Cerkiew stara się za pomocą kredytów zapewnić swoje funkcjonowanie, ale nie wiem, ile jeszcze będzie w stanie wytrzymać. Cerkiew postawiona jest na krawędzi przetrwania, jak również wszyscy Grecy.

W sprawie budowy meczetu w Atenach

Apeluję aby nie podejmować pochopnych decyzji i nie spieszyć się z jego budową. Imigranci powinni odczuwać naszą miłość i gościnność, ale tutaj nie jest ich ojczyzna, powinni sobie uświadomić, że ich ostatecznym celem przeznaczenia – jest ich własna ojczyzna.

12 kwietnia 2017 r.

a2

Uwięziony Patriarcha Jerozolimy Ireneusz

Za: http://3rm.info/main/67010-chto-zasluzhili-to-i-poluchaem-nas-hotyat-unichtozhit-predstoyatel-elladskoy-cerkvi.html

Data publikacji: 13 kwietnia 2017 r.

Tłumaczył Andrzej Leszczyński, 25.4.2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *